Slovenija
67168 ogledov

Novo šolsko leto: Učenci se bodo učili bosanščino

Komentarjev 22
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Pepe007 14:06 13.junij 2022.

    Če se ljudje dobro integrirajo v našo družbo, ni nič narobe, če se učijo in znajo še jezik svojih staršev, starih staršev, sorodnikov. Vendar imamo žal pri nas pogosto problem, da se sploh ne naučijo spodobno jezika države v kateri ...prikaži več prebivajo. Za take sicer dvomim, da rabijo tak pouk, ker jezik staršev odlično obvladajo.

  • brencl 12:37 13.junij 2022.

    Bedarija in metanje denarja vstran! Ta denar bi lahko pametneje porabili in uvedli po starem srbohrvaščino in spoznavanje ćirilice!

  • Luksi 15:02 13.junij 2022.

    Slovenščine nobeden ne zna, mi jim pa plačujemo bosanščino. To se po mojem lahko učijo v Bosni...

  • Avatar Antikrist1
    Antikrist1 12:39 13.junij 2022.

    Šiptarščino bi morali uvesti, kot materni jezik fašista Janše, da bi zadovoljili desnuharje.

  • optimist11 15:14 13.junij 2022.

    Bedarija.

  • Avatar Syn
    Syn 13:07 13.junij 2022.

    Po mojem to nima smisla. Uvedli bi raje ruščino, ki bo čez nekaj let vodilni jezik v marsikateri branži. Že zdaj je 8. najbolj pogost jezik na svetu, čez 10-15 let bo pa itak v Top 5, če ne še višje.

  • nezemljan 16:38 13.junij 2022.

    ... prvo naj se naučijo slovenskega jezika ...

  • Avatar bobnar53
    bobnar53 16:25 13.junij 2022.

    Najprej nej se naučijo slovenščine pol pa zarad mene culokafrščino al pa zulu dialekt!

  • MK 17:18 13.junij 2022.

    REZULTAT DELA HOLOBA. Potem se pa čudijo zakaj je bilo včeraj v Stožicah 3/4 balkana

    • rd2dmk2 18:08 13.junij 2022.

      MK ne mešat CZ in dinamo. samo eni poznajo kaj pomeni zvestoba do (g)roba.. samo ti so za laško, ne za fuzbal.

    • MK 20:20 14.junij 2022.

      ne vem o čem govoriš... včeraj sem videl 3/4 štadiona v srbskih barvah, s četniškimi kapami, ki so vzklikali Kosovo je Srbija in prepričan sem da jih je od tega 50% slovenskih državljanov, katere prednike so k nam privlekli komunisti za umazana dela

    • MK 20:21 14.junij 2022.

      zdaj pa SD in Janković njihovim sorodnikom daje dovoljenja za bivanje, delovne vize in državljanstva po 5 letih, s tem, da ne znajo besede slovensko, vlečejo slovenske socialne transferje in se na cestah in štadionih derejo Srbija

    • rd2dmk2 20:48 14.junij 2022.

      mk golob je kriv da je na na nogometnem štadionu polno tujcev. ma a ste mal čudni.. kolk ljudi je na tekmi fuzbala slovenske lige ? včasih še za dve ekipi komaj. komu mar fuzbal, razen onim južno od kolpe ...prikaži veče in ti pa grejo s svojimi . zdej veš kaj sem mislil. komu mar tisit dolgčas. bi mi morali mastno plačat da bi šel gledat,

    • MK 18:18 15.junij 2022.

      Ja, ti imaš raje gasilske veselice in Planico? Pa si videl kako 'slovenska' je nasa ekipa. Sami domaci fantje

  • Plavi-mil 17:11 13.junij 2022.

    Že tako v Ljubljani ne slišiš več Slovenskega jezika, danes že druga ali celo tretja generacija priseljencev noče govoriti SLOVENSKO, najbolje, da ukinete Slovenščino v šolah in poučujete samo še balkansčino.

  • rd2dmk2 17:53 13.junij 2022.

    tega pa res ne razumem. ljudje pridejo v drugo državo, iščejo službo, hodijo v šolo. potem se želijo učiti tuj jezik. tuj glede na državo bivanja. naj se začne plačevat ( pa tudi z druge strani ) učenje slovenščine. čist ...prikaži več zares. al pa za nas domačine. da bomo lahko naročali v merkatorju salamo, v gostilni šnicel, na vlaku karto in pred policajem da nismo ne pili ne prehitro vozili. samo meni nekaj ni jasno tile osebki zelo hitro se naučijo nemško ampak slovenčki, ma ne može.ajde ti pričaj po....

  • Zlate 15:57 13.junij 2022.

    Eh, Luksi, kaj ni zanimivo, da se v debato o učenju jezikov med prvimi oglašajo ravno tisti, ki imajo, očitno, precejšnje težave z bralnim razumevanjem. V članku ti, na primer, jasno piše, da država ne financira teh jezikov, temveč učitelje ...prikaži več plačujejo matične države. Vseeno ti tega ne registriraš in prideš na dan z veleumno izjavo, da "jim mi plačujemo bosanščino"?! Se ne počutiš prav nič bedasto, ko izjaviš tako nebulozo?

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 17:11 13.junij 2022.

      Zlete, ok financirle bodo njihove matične države ampak je tazo treba to v slovenskih šolah? Saj imajo oni sigurno kakšna svoja društva in podobno. Rusi npr. imajo svojom šolo, ki jo lahko obiskujejo njihovi otroci živeči v Sloveniji. Če dobro ...prikaži več pogledaš še drugo plat je etičnih skupin v Slo kar nekaj in je do njih zelo diskriminatorno, da se njihovi otroci nimajo možnosti učiti materinega ježika v šoli, se ti ne zdi?

    • Plavi-mil 17:12 13.junij 2022.

      Še to je preveč.

    • Zlate 10:59 15.junij 2022.

      @Mehičanka76 Kje pa je pravzaprav problem? V nekih nacionalističnih občutkih prizadetosti, ker se nekdo uči nekega tujega jezika, ki nekomu, iz takih ali drugačnih razlogov, ne odgovarja? Kaj nas sploh briga, katere jezike se nekdo uči?

    • Zlate 11:00 15.junij 2022.

      Meni osebno se sicer pojmi "hrvaščina, srbščina, bosanščina..." zdijo čisto neumni, ker gre tu precej bolj za narečja, kot za samostojne jezike, vendar me prav nič ne briga, če se nekdo hoče to učiti, da le zna slovensko. Ob tem ...prikaži več pa bi stavil, da vsaj 70% Slovencev, ne bi opravilo izpita iz slovenskega jezika, ki ga morajo opraviti tujci - in ravno taki, se največkrat oglašajo in "šimfajo"...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.