Zdravje
143676 ogledov

Odpoklici kar dežujejo, zdaj na seznamu še to priljubljeno sadje iz Hoferja

Komentarjev 27
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 23:11 06.november 2023.

    To je zdaj velik bum, ko se je nekdo odločil, da bi bilo fino malo preverjati kako je kaj sadje in zelenjava. Sam bog ve koliko časa že jemo tako kontaminirano hrano.

    • Avatar Garancija
      Garancija 08:20 07.november 2023.

      Nam prodajajo drugarazredno hrano,za povrh pa še bolj špricano,da ne zgnije tako hitro.V italiji je v podobni trgovini 50% boljša roba.V naši predragi državi vlada skrbi za ljudi,da ko grejo v penzijo čimprej crknejo,da jim ni treba predolgo plačevat penzije,in ...prikaži več da imajo oni posledično enormne plače

    • Avatar Delavec93
      Delavec93 08:39 07.november 2023.

      Garancija - Italjani pa hodijo v Slovenijo po meso in zelenjavo, ker menijo, da imamo mi boljšo kvaliteto - pa bi rekel, da imajo Italijani prav.

    • Avatar Garancija
      Garancija 08:46 07.november 2023.

      Meso iz poljske,se vidi da se ne spoznaš na kvaliteto

  • Pepe007 19:50 06.november 2023.

    V Sloveniji ni v prodaji sredstva, ki bi imelo aktivno snov klorpirifos (oziroma klorpirifos-metil). Nekaj let nazaj je bil to Reldan, ki je imel registracijo v vinogradništvu. Da se v agrumih uporablja vse živo, sem prebral pred leti v enem ...prikaži več članku, ko so bili slovenski sadjarji na izletu v Grčiji. Pridelovalci tam so se hvalili, da imajo sredstvo, ki omogoča, da obirajo po novem letu, ko si trg želi tega sadja. Šlo je za sredstvo, ki je bilo pri nas prepovedano že v SFRJ.

  • andrej084 19:30 06.november 2023.

    Kazni za zastrupljanje naroda so premajhne, prenizke. Seveda je največji oroblem, ker se šprica v cvet in je seveda cel sadež že v osnovi zastrupljen.

    • rd2dmk2 22:56 06.november 2023.

      kdor šprica v cvet, ta ne bo NIČ pridelal. zdej pa uganite zakaj. problem ni niti tolk špricat da kaj pridelaš- ker če jest lahko pridelam , pa nič , čist nič ne špricam, potem se je treba vprašat zakja ...prikaži več tolk strupov. ja zarad transporta. kaj mislite da podagne in, miši in ostala golazenčaka da boste v kupci odvrgli ogriske da bodo potem prišli oni na vrsto.

  • Avatar karjola
    karjola 06:29 07.november 2023.

    Čimveč si sami pridelat, tako kot so včasih naši nonoto in none. En kos zemlje, frezo in še telo bo hvaležno za razgibavanje.

  • natasa86 19:49 06.november 2023.

    Tudi na takšen nacin se da prodati vec dragih domačih jabolk

  • Orto 18:25 06.november 2023.

    Eko, bio, zdravo, domače, naravno, iz drevesa na krožnik pa to ....🙉

    • Avatar Garancija
      Garancija 08:13 07.november 2023.

      Eko napis je samo davek na butle

    • Kmodri 11:57 07.november 2023.

      Eko nateg!

    • Plavi-mil 10:21 09.november 2023.

      Eko je samo fraza za bogatenje, ravno tako el. avtomobili, te lahko še dražijo in lupijo naivneže.

  • sam1 08:18 07.november 2023.

    Bi rekel tisti klovn-po Hofer ceni,enkratno,špricano,strupeno,domače-skratka strupenjačeno......

    • Avatar Delavec93
      Delavec93 08:41 07.november 2023.

      Hofer klovna imamo vsi že počasi dosti .. rajši naj znižajo cene, kot da plačujejo tega klovna.

  • Plavi-mil 09:50 09.november 2023.

    Do leta 2020 smo pa vsi jedli to sadje in zelenjavo, pa nobenemu NIČ, danes, čakam, da se bodo ti Bruseljski birokrati odločili, da ne smemo več dihati zraka, umirite se malo, v mladosti smo vsi jedli krompir, katerega so ...prikaži več potresali s pantakanom, kateri naj bi se v zemlji zadrževal še 10 let, pa smo še živi, ljudje živijo celo 90 let in več, to je samo tlakovanje poti k "bio hrani" in velikim cenam , posledično bogatenje posameznikov, kateri imajo vpljiv , isto je z ele.avtomobili, cena, cena!!!

  • Gandolf 20:45 06.november 2023.

    Koliko let nas že zastrupljajo razni trgovci?

    • Kmodri 12:00 07.november 2023.

      Vse čas! Pohlep nima časovne omejitve! Je tako kot neskončnost, samo da zanjo nisem prepričan, da neskončna! Za pohlep pa sem!

  • e95e7fd9ea687d7ff23f77a8c201dc8140701052 23:32 06.november 2023.

    Sam bog ve, kakšnih strupov smo se nažrli, ko so imeli še stari način obveščanja. Nujno bi morali začeti testira ves futer, ki pride v trgovine. Ker očitno ni nobenmu za verjet. Vprašanje pa je, koliko je to izvedljivo.

    • Kmodri 11:58 07.november 2023.

      Boš se zavedal, ko boš na onkologiji pristal!

  • rd2dmk2 17:28 06.november 2023.

    ok, mandarine limone pomaranče imajo kar debelo lupino. upam da ne veste da tista lupina ( koža ) ni ravno za jest. drugače je pa pri jabolkih kjer je koža tisto najboljše. mal prejšnji stavek izpade cinično, kajti na tisti ...prikaži veči koži je seveda po novem cel bataljon strupov. najbolj pa so seveda na udaru jagode, češnje, borovnice, to če pereš polovico dobrega odplakneš. no drugoleto, bom prodajal moja jabolka, hruške in češnje. cena odtehta v zlatu. ne vidijo nič kemije, razne kar bog od zgori da.

    • leonardo 07:09 07.november 2023.

      Tudi po mandarinah in bananah se driska kljub temu, da verjetno ni človeka, ki bi te olupke jedel. Saj nazadnje nismo živali,kajne. Od trenutka dalje ko jem " tvoja" jabolka in hruške, torej iz preverjenih domačih vrtov nimam problemov. Tudi krompir.

    • rd2dmk2 09:50 07.november 2023.

      mene so že pred mnogimiiiii leti učili takole . vzameš pomarančo in jo opereš, z žajfo. nato si skrbno umiješ roke - z žajfo. nato previdno olupiš pomarančo. tako da se čim manj dotikaš sredice, ko trgaš stran lupino. ko ...prikaži več si gotov. si umiješ skrbno roke z žajfo. nato se lotiš sredice pomaranče. banane se jedo samo take, ko so že malo rjave. bog vari tiste še zelenkaste. ampak, sem prešaltal na domače. imam na vrtu vse od sibirske borovnice pa do skroša. na rabim štacune za sadje

    • leonardo 10:35 07.november 2023.

      Tudi po umivanju rok se je driska ponavljala. Ja zgleda, da tudi ta ukrep ne odstrani strupa, ki gre skozi lupino.

  • leonardo 07:04 07.november 2023.

    Že včeraj sem napisal koliko časa sem se zastrupljal s povoskanimi jabolki. Če povohate krompir v trgovini, smrdi po "pantakanu" že na nekaj cm daleč. Toliko sem že pojedel prešpricane zelenjave in sadja, da sem se najedel antibiotikov za celo ...prikaži večo življenje. K sreči mi je zdravnica povedala, da je to alergija, ne bakterije. Minilo je pol leta, da sem ugotovil čemu jem neprestano antibiotike.

  • Kmodri 11:55 07.november 2023.

    Slovenija je dežela odpadne hrane! Uvaža se hrana 3. kategorije! Kmetje izvažajo 1. kv., uvažajo pa 3! Zato kupujemo domačo hrano!

  • T_rex 20:53 10.november 2023.

    Dandanes je [lahko] pravzares čisto vse kar raste zunaj (pod milim nebom) >kontaminirano< tako ali drugače; ker se itak po celem svetu vse preveč 'brezglavo' onesnažuje v famozno podrejeni dobi kapitalizma...Zemlja pa je pač (še kar/zmeraj) okrogla 🤨

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.