Avto
86489 ogledov

Skrajni čas je bil: Tovornjakarje bodo terjali za škodo

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • sam1 08:29 07.november 2022.

    Ko zapelješ v jamo na sredi ceste in si poškoduješ podvozje vozila,uničiš pnevmatiko in platišče,pa upravljalci nočejo nič slišati o svoji odgovornosti zaradi nevzdrževanja prometne infrastrukture......

    • h4ck3r 08:48 07.november 2022.

      Tudi do tega bo še upam da prišlo. Je pa potrebno kot prvo zmanjšati število povzročiteljev teh jam. Ne pravim, da so samo pretežka vozila edini povzročitelji, so pa verjetno krivi za vsaj 3/4 deformacij na cestah.

  • h4ck3r 08:46 07.november 2022.

    Bravo, mislim da je to že moj drugi aplavz na predlog te vlade. :-) Vsaj nekje se pa razmišlja trezno in strokovno. Omejitve in izračuni obremenitev niso kar nekaj, samo da nekdo ima službo, ampak za to da se tega ...prikaži več držimo. Upam samo, da se bo ta del zakona izvajal tudi na lokalnih cestah in ne samo na AC.

  • rd2dmk2 08:20 07.november 2022.

    no fantje kolk tehta recimo toyota aygo ? pa recimo fiat panda, pa peugeot 108 pa... kolk pa tehta najmanjša tesla ? tile električni mamauti bodo sesul ceste, pa še zastonj imajo nadomestilo za uporabo cest. a to vam pa ne kapne ...

    • h4ck3r 08:57 07.november 2022.

      rd2...mešaš jabolka in in ananas...tudi če vzameš najtežjo teslo 3, torej 1,847 kg, je le ta primerljiva z bolje opremljenimi karavani pri nas. Torej je tvoj namen, kje? Da bi vsi morali voziti "jajčke"? Jaz pač raje izberem varnejši in ...prikaži več udobnejši avto, če ne drugega, da ne potrebujem v trgovini poleg cene gledati še na volumen prtljažnika. ;-) Sicer pa primerjava med max težo vozila in max osno obremenitvijo npr. 4 osnika z 32T, je smešna.

    • rd2dmk2 16:47 07.november 2022.

      ok h4 kot sem omenil električarji ne plačajo nadomestila za uporabo cest. torej se ti lahko vozijo po lokalnih cestah, precej bolj redno in pogosto kot oni tvoji z 32T na os. bi se s tem strinjal ? in če ...prikaži več se potem kdo uničuje ceste in za povrh še zanje nič ne plača. p.p.s za AC se itak posebej plača , vsi, razen UA.

    • h4ck3r 21:06 07.november 2022.

      rd2...ja to imaš pa prav...ampak tudi to je samo začetna ugodnost...ko in seveda če, bo kdaj prišlo do takšnega preobrata in bo število električnih vozil res strmo zrastlo v primerjavi z vozili z notranjim izgorevanjem, sem še kako prepričan, da ...prikaži večda bodo tudi oni začeli plačevati vsaj enaka nadomestila. Nekako bo vseeno potrebno vzdrževati ceste...dokler bo pa teh nekaj tisoč vozil na naših cestah, se pa tudi na cestah ne pozna.

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 12:03 07.november 2022.

    Kdaj bodo zaceli zaračunavali stroške referendumov politikom?

  • Avatar karjola
    karjola 06:49 08.november 2022.

    Skrajni čas do bodo začeli s sankcijami. Ampak ne samo kazen, tudi raztovoriti bi morali da dosežejo limit obremenitve.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.