Slovenija
63814 ogledov

Odškodnina zaradi podražitev od sto do dvesto evrov na naročnika

Komentarjev 33
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar omega_v6
    omega_v6 08:02 16.november 2022.

    Pravilno saj to ni normalno kaj ti ponudniki delajo!! Ko podpišeš 2 letno pogodbo se obvežwš,da boš 2 leti naročnik in te to zavezuje ne zavezuje pa ponudnika storitev,ki ti lahko vsak mesec dvigne ceno za kakšen evro ukinja programe ...prikaži več in počne kaj mu je volja!! Če pogodba obvezuje naročnika naj obvezuje še ponudnika!!

    • h4ck3r 08:39 16.november 2022.

      Se strinjam, da bi enaka cena morala veljati tudi za tisti 2 leti. Imaš pa kljub vezavi, še vedno možnost predčasno odstopiti od pogodbe brez stroškov. A kaj ko moraš pa potem vrniti vse dobljene ugodnosti od začetka vezave. Upam ...prikaži več da tožba uspe, pa ne toliko zaradi denarja, kot pa podlih praks VSEH operaterjev, ker pač na žalost oni to lahko, ker so VSI isti.

    • igorgeus 19:17 17.november 2022.

      Komu se da vsak mesec študirati kateri je najugodnejši?

  • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 08:22 16.november 2022.

    Iz A1 šli na drugega mobilnega ponudnika,plačati sem moral stroške zaprtja in oni avtomatsko naredili nadomestno št. in zaračunali naročnino še za 1 mesec?????? ,groza kaj se to dogaja.Vse to lepo piše v mikroskopsko miniaturnem napisanem pravilniku ki je dolg ...prikaži večg kot roman vojna in mir .To je ćista kraja in samo še en rezultat kako skrbi inšpekcija za nas ,da se kaj takega sploh dovoli

    • h4ck3r 08:40 16.november 2022.

      Bi moral še malo počakati...sedaj je menjava operaterja in prenos številke zastonj.

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 08:44 16.november 2022.

      sem že itak prišparal pri drugem operaterju in to veliko ceneje je,to kar oni ponujajo je lari fari,potem sem pa še tv in internet prešaltal na Telemach ,zdaj vsaj gledam sportklub,oni nimajo pa nič od nič kar se tiče športa.Tako ...prikaži več da za mene so zgodovina.

    • rd2dmk2 09:26 16.november 2022.

      h4ck3r malo bolj podrobno preveri in ne nasedaj novicam iz EU. prenos je zastonj, samo zaprtje računa pa ni. in tudi odprtje računa ni. žal je tako kot pri bankah.

    • h4ck3r 10:10 16.november 2022.

      rd2dmk2...ja imaš delno prav, prenos številke je po novem brezplačen, potem je pa vse odvisno od tega kdaj prekineš. Če si še v obdobju vezave, potem res vsi zahtevajo povrnitev dobljenih ugodnosti, nekateri še strošek priključnine. V obdobju po pretečeni ...prikaži več vezavi, pa imajo vsi operaterji za nove naročnike ponudbo, ki vključuje priključnino kot ugodnost ob vezavi. Torej edini strošek je ukinitev računa, ki pa je okoli 10€.

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 11:48 16.november 2022.

      V vednost,jaz nisem imel nobene vezave pa so mi vse zaračunali ,ampak point je v tem zakaj,kako čemu oni odprejo začasno št. in potem plačaš še za 1 mesec????.Nasvet dam vsakemu ki ga poznam,beži stran od A1.

    • h4ck3r 12:08 16.november 2022.

      krucefix...to je res zanimiv primer. Če še ni predolgo nazaj, bi mogočel bil zrel za vprašanje na agencijo za varstvo potrošnikov. Sem pa pregledal še splošne pogoje A1, kjer pa kaj takšnega z začasno številko nikjer ni navedeno. Mislim pa ...prikaži več da je glede operaterjev tako vse jasno...v kolikor imaš izbiro med vsemi, sta konkurenca samo še Telemach in Telekom, vsi ostali se razmerju cena-ponudba ne približajo.

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 13:16 16.november 2022.

      za mobi je dober Hot Hofer,uporabljajo pa A1 omrežje,tako da je dobra pokristost in poceni so ,zdaj z ženo plačava manj kot sem na A1 samo za sebe ????,plus tega nisi vezan na prav ničesar,preprosto lahko prekineš ,niti enega centa ne plačaš.

    • igorgeus 19:16 17.november 2022.

      Telemach meni gre na živce samo zato, ker nonstop menjava programe. Nikol ne veš kaj imaš not in kaj ne.

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 19:52 17.november 2022.

      Telemach ima sportklub ,ko ga nihče nima,ostalo je meni lari fari,tv-ja sploh ne gledamo doma,pa seveda videoteka je pomembna.Tv bomo gledali samo ko bodo smučarski skoki in zdaj svetovno prvenstvo v nogometu in potem je tv spet pozabljena stvar.Preprosto ne ...prikaži več prenesem reklam in teh kmetij in podobno.

    • igorgeus 15:07 19.november 2022.

      ja, ce je to edino kaj te zanima, pa ce te ne moti, da ti programi skoz skacejo po stevilkah, potem itak

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 15:11 19.november 2022.

      eon škatlica je povsem lahka za uporabo???? ,pa malce se poigraš ko imaš cajt ,pa si narediš svoje zaporedje programov.Meni osebno tv programi ne zanimajo ,ker jih ne gledam že zaradi reklam in neumnih kmetij itd.

  • rd2dmk2 09:29 16.november 2022.

    KONČNO ! sedaj naj se samo še najde nekdo, ki bo enako storil za banke. pa ne za kredite, ampak za odpiranje in vodenje računa. sam se odprl račun pri XY banki, ker je imela opcijo brezplačnega računa, potem pa ...prikaži več čez par mesecev obvestilo o strošku vodenja in še stroških nakazil na račun. kar tako iz čistega mira. pa še nekaj bi opozoril novinarje in advokate, kako to da imajo mladinci do 26 leta zastonj račune in storitve na bankah, njihovi prilivi so vprašljivi stroški pa enaki kot običajnim.

    • igorgeus 19:15 17.november 2022.

      Enako pri bančnih paketih. Vzameš paket, mesečno nadomestilo, kaj je vse všteto, potem pa samo ven jemljejo, nadomestilo na drugih bankomatih, sms obvestila itd vedno manj je v paketu, cena pa ista

  • lojs 08:10 16.november 2022.

    veliko napisanega (pohvala novinarju), veliko solate, kot se za naš pravni red spodobi nič novega ... sem si zapomnil eno "cvetko" in sicer "...da mora biti pogodba uravnotežena", spet ena pravniška finta, luknja ali mašilo , kakor kdo interpretira ... ...prikaži več dvomim, da bo tožba uspela

    • rd2dmk2 09:33 16.november 2022.

      lojs v pravnem vesolju je predpis da pogodba mora biti uravnotežena, drugače je nična. povedano po domače, če sei zaposliš ne more delodajalec napisat v pogodbo o zaposlitvi da ti delaš, plače pa ne dobiš. tožba pa bo uspela zelo ...prikaži več težko kajti tile operaterji imajo čisto preveč denarja, samo pomisli koliko zapravijo za reklame- neumne reklame, samo A1 in Zrnec pa te mine da bi kdaj koli kaj imel z A1.

    • janez.zalaznik 10:56 16.november 2022.

      Pravne prakse na tem področju še ni, tako da bo to zelo zanimiv postopek, ali bo uspel, pa bomo videli.

    • lojs 15:00 16.november 2022.

      jah rd2, malo neprimerna primerjava, lahko bi se s tem zapletal v nedogled ... imam že precej kilometrine glede tega vprašanja in marsikaj vem, tako, da gledam drugače ... imam še en post, kjer sem povedal , kje je problem ...prikaži več ... začelo se je z izsiljevanjem tv hiše do prvega operaterja, ki je sprejel to in potem so morali še ostali ... ve se zakaj gre, ampak ... kdo se bo ukvarjal s kartelnim dogovorom, ko gre za velike denarje ... najbrž ne mi siromaki

  • lojs 08:20 16.november 2022.

    zadeva je bolj preprosta ... recimo hofer je ponudnik storitve prenosa podatkov, internet in telefon, prodaja torej uporabo infrastrukture, nič drugega ... ti operaterji so pa TUDI posredniki tv hiš, ki prodajajo storitev se pravi produkcijo, ki je draga in ...prikaži več se prenaša na naročnike kot obvezno plačilo... vrtimo se okoli ene in iste stvari, med drugim tudi časovne obveze o plačevanju naročnine ... ko boste razkrili, zakaj so operaterji podpisali take pododbe s tv hišam, bo vse jasno

    • igorgeus 19:13 17.november 2022.

      Ne moreš primerjati Hoferja z Telekomom. Hoferju to ni primarna dejavnost in vir dobička, telefonija mu je samo usput, zato ima lahko nižje cene.

    • lojs 19:20 17.november 2022.

      zakaj pa ne morem primerjat? povedal sem v čem je razlika in zakaj hoferju ni treba dvigovat cene storitev ... mene kot uporabnika storitve ne zanima , kakšen je finančni izplen in kaj počnejo "usput", pač pa ustrezna kvalitea in ...prikaži več ugodba cena, tv pa načeloma ne gledam

    • igorgeus 15:06 19.november 2022.

      ne mores primerjat primarne in sekundarne dejavnosti med sabo, ker ni primerljivo

    • lojs 15:41 19.november 2022.

      u redu, zmagal si, ne primerjam, pač pa izberem kar je ceneje in deluje, ostala filozofija me ne zanima

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 08:54 17.november 2022.

    Nikoli ne bom razumel kako lahko zakonodaja dopuščas neke kvazi sheme?? Tako imamo 230 programov od tega jih je gledljivih 30 do 40 ostalo pa plačujemo zato,da medijske hiše preživijo!! Zakaj se preprosto ne naredi tako kot je v trgovini?? ...prikaži več Noben te ne sili,da moraš kupiti košarico izdelkov ampak vsak izdelek posebaj!! Zelo je moteče,da tukaj ni v ponudbi recimo PRO plus in zravem cena pa PLANET in zraven cena!? Ne pa neka kvazi shema z katero kuoiš tisto česar ne potrebuješ!!

    • igorgeus 19:09 17.november 2022.

      To je zato, da je lahko cena višja. Enako velja npr. za zavarovalnice in njihove pakete

  • rhombur 08:56 17.november 2022.

    Hohoho, dobr biznis za odvetnike, 30% od 200MEUR gre njim, naročnikom pa od oka 20, 30 EUR po glavi.

  • igorgeus 19:08 17.november 2022.

    Prosti trg v vsej svoji lepoti in dokaz, da več ponudnikov še ne pomeni konkurence.

  • lojs 15:14 16.november 2022.

    pravniki naj začnejo s postopkom "prodaja neobveznega" ... tako kot je v marketu vsak artikel za sebe (načeloma), bi moral biti vsak tv program ... v nobenem marketu ni obvezno kupit celo vrečko izdelkov ker je to kao PAKET ... ...prikaži več digitalna tv ali dvb (samo to še obstaja) kjer je vsak program po sistemu payTV kontroliran do naročnika, zato pa imamo dekoder (kartica ali škatla)... politika in nobeni aktivisti se pa žal s tem ne ukvarja, živimo v liberalizmu

  • jakec1575 09:18 16.november 2022.

    Kaj sploh buljite

    • lojs 15:03 16.november 2022.

      kaj pa imajo starejši 70+, ki nimajo neta ... tudi oni rabijo informacije, zabovo in še kaj

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.