Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
23468 ogledov

Pasivna hiša: Hišo in vodo grejejo za 10 evrov na mesec

Komentarjev 17
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • maresem 19:36 15.april 2019.

    Cena pa nekaj pod 100000€, kajne? Mala malica.... za vsakega Slovenceljna.

    • tomaz 19:51 15.april 2019.

      Dodaj še eno nulo...premal s napisal...

    • AnzeSmolej 18:26 17.november 2019.

      brez s samo 5 nulami je 90% slovenije nedosegjlivo, ker itak noben ne dobi kredita, amapak plačujemo pa lahko 500 in več € najemnine. Narobe svet.

  • tomaz 19:55 15.april 2019.

    Če delaš za naslednike in če imaš dovolj keša, potem ok, drugače se pa v 40 letih ne amortizira. Ne vem kako toplotno črpalko so predvideli, a do sedaj še nobene nisem našel, ki bi imela manj kot 70 EUR ...prikaži več kot 70 EUR porabe elektrike na mesec..

  • Fulmmer 21:13 15.april 2019.

    In potem svizec zavije čokolado....

  • Dolinar Tomaž 06:31 16.april 2019.

    V hišo vložiš cca 30.000 eurov več kot bi v navadno . Potem pa se lahko pohvališ da plačaš npr 10 eurov elektrike na mesec. Če bi zidal navadno hišo pa bi porabil za kurjavo cca 1.500 eur na leto. ...prikaži več. In peč bi imela daljšo življensko dobo kot toplotna črpalka. Pa tudi strošek bi bil postopen in ne takojšen ...

    • Snežinko 07:08 16.april 2019.

      Dragi Tomaž, boš moral pa še kaj pristaviti tvojim 30.000 evrom! Taka stvar stane konkretno več kot samo 30k€ dodatnega denarja, mislim, da je bližje 100.000€ več. In potem mogoče...mogoče, če imajo norci srečo, da nič ne crkne, tvoji pravnuki ...prikaži več pridejo na nulo. Ampak do sedaj se še ni zgodilo, ker vedno kaj umre - kompresor recimo na vsakih 5-10 let, pa ti vrže stanje prihranka nazaj na nulo.

  • Avatar Leon
    Leon 09:46 16.april 2019.

    Hiša je res čudovita ,vendar za poštenega in delovnega Slovenca je predraga in nedosegljiva v enem življenju .

  • Avatar Milan48
    Milan48 15:29 16.april 2019.

    Moji stari starši (in še mnogo kateri po Slovenij) so porabili 0€ za elektriko. Ker je pač ni bilo. Debeli kamniti zidovi. In niso sanjali o centralnem gretju in hlajenju, ker bi jih to itak pomehkužilo in spravilo kmetijo na ...prikaži več kant in njih ob zdravje.

  • Avatar jezeran
    jezeran 09:39 16.april 2019.

    že čez 10 let spusti v oknih plin in niso več tako tesna kot na začetku, tam je največ izgub in tukaj pri taki količini oken, se bo to hitro poznalo

  • leonardo 10:45 16.april 2019.

    Marsal, sedaj pa resno. Koliko si plačal oziroma kakšen mesečni obrok imaš za odplačevanje tega luksuza? N.pr. Jaz za ogrevanje sanitarne vode čez poletje porabim 1,20 litrov kurilnega olja. Sedaj je k.o. po 1 evro! Po tvojem izračunu bi ti ...prikaži več ti za pranje,kopanje, likanje in kuhanje morali vrniti za elektriko vsak mesec nekaj evrov za to porabo?

    • leonardo 11:28 16.april 2019.

      1,20 evra na dan, se razume. Dodatno za elektriko: kuhanje, pranje, likanje itd. še 5o evrov na mesec? Pa še nekaj bi vprašal. Te nove hiše gledam, imajo skozi ves dan spuščene rolete, da mimoidoči ne zijajo v dnevne prostore ...prikaži veče in spalnice, kuhinje itd. Ali te rolete spuščajo svetlobo in toploto. Me res zanima, ker sem mislil, da mora biti steklo odgrnjeno?

  • tomaz 11:14 16.april 2019.

    Če gradiš na novo je to zelo koristno, ker ti vse to pri gradnji nanese dodatno kakih 35 % cene. Samo pred desetletji smo gradili drugače, predimenzionirano in takratni tehnologiji primerno. Da tak objekt hočeš izolirati, namestiti vso potrebno ekološko ...prikaži večkološko opremo, predelati kurjavo na nizkotemperaturno in ostalo, pa ni računice, se nikoli ne amortizira, ker je življenska doba krajša od prihranka, če upoštevaš vložek.

  • Avatar Snezianna
    Snezianna 01:39 16.april 2019.

    Želite najti žensko za eno noč? Dobrodošli v == >> www.3xDate.top

  • marsal 19:55 15.april 2019.

    To ni res! Strošek gretja hiše , strošek gretja vode in strošek električne energije je cca 13,52 evra ! Toliko plačam jaz !

    • tomaz 20:08 15.april 2019.

      marsal, imam dvostanovanjsko hišo, ki je izolirana samo s 7cm kombi ploščami, kar je bilo takrat super. Na leto porabim za gretje vode in ogrevanje prostorov cca 5000-5500 litrov olja. Naročil sem nekaj predračunovda bi dodatno izoliral hišo, zamenjal okna, ...prikaži večamenjal okna, namestil prezračevanje in toplotno črpalko in kolektorje. Noben predračun ni bil izpod 170 000 EUR, pa še električarji bi mi morali povečati priključno moč z 32 A glavnimi varovalkami. To se izplača samo pri novgradnjah.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.