Slovenija /slovenija/komentarji-in-kolumne
9924 ogledov

Po bitki bi bili vsi radi švedski generali

Komentarjev 28
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Elda_Salgado 12:14 09.februar 2022.

    Google je plačal od 400 do 800 dolarjev za dnevno spletno delo od doma. Prvi mesec sem od Googla doma prejel 21.758 $, prejšnji mesec pa sem plačal 29.467 $ za 3-urni delovnik. To naredim ............ >>>>>>>>>> 𝑾𝒘𝒘.𝑱𝒐𝒃𝒛𝑪𝒂𝒓𝒕.𝑪𝒐𝒎

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 15:10 08.februar 2022.

    Vprašanje je sedaj, kako prikriti dejstvo, da ukrepi niso delovali in še težje bo priznati, da bi brez množičnega cepljenja z neučinkovitimi cepivi bilo manj smrtnih žrtev...Težko bo priznati, da so Evropske države sklepale pogodbe s proizvajalkami cepiv, da prepovedo ...prikaži več in demonizirajo nekatera poceni zdravila..itd....Prav zanimivo bo gledati te pijavke kako se zvijajo pod bremenom dejstev...

    • Feferon 18:47 08.februar 2022.

      Glede ukrepov trdi isto g.Gams. glede cepljenja in pogodb pa samo ti antivaxer.

    • Avatar Sreten Lukić
      lluckyss 19:25 08.februar 2022.

      Počakaj kakšen mesec, da se da uradno v javnost..Doslej se je zgodilo vse kar sem napovedal in tudi to ne bo izjema...

    • Feferon 19:52 08.februar 2022.

      Loterija bi bila zate pisof kejk.

  • PasjaProcesija 11:29 08.februar 2022.

    Avtorjevi pomisleki o pristranskosti raziskovalcev so na mestu. A še stojim za svojim komentarjem pod prejšnjo kolumno: "Boj proti koronavirusu bo šel v zgodovino kot najbolj preplačan svetovni projekt glede na razmerje med vloženim denarjem in doseženimi rezultati". Cirkus smo ...prikaži več si lahko privoščili zaradi enormnega izdajanja novega denarja. Ne bo pa še konec. Tudi Lek pričenja polniti to cepivo, ki ga bo nekdo moral kupiti. Kupite kokice, tekma Cepilci:Necepilci se nadaljuje. Oboji izgubljajo.

    • Feferon 18:50 08.februar 2022.

      Najdražje je permanentno slabo in drago delovanje države oz. javnih uslužbencev VSE drugo je poceni proti temu.

  • igorgeus 14:21 08.februar 2022.

    Gre za prvo cepljenje, ki je bilo doloceno z dekretom za vse, ne glede na to, da vseh ni smiselno cepiti, nekateri imajo celo vecjo moznost za tezave po cepljenju kot pa po virusu. Ko se bo smiselnost cepljenja presojala ...prikaži več za vsakega posebej glede na njegovo zdravstveno stanje in ogrozenost (tako kot pri gripi), bomo zaceli verjeti, da gre za nase zdravje. Do takrat pa ocitno po nacelu vse bomo pocepili, pa komu bo pomagalo, bo, komu pa ne, pa pac ne, ce pa skodi, pa je to kolateralna skoda.

    • munja 16:16 08.februar 2022.

      Kdo te je pa pri cepljenju proti črnim kozam vprašal, če se boš cepil, pa tudi nismo vedeli, kakšno je cepivo in stranske učinke je tudi imelo pri nekaterih.

    • Slavko Krizman 16:52 08.februar 2022.

      eh munja primerjaš 50% smrtnost s covidom....smeh

    • igorgeus 16:00 10.februar 2022.

      crne koze primerjas s covidom? cestitam, tvoj iq je gotovo nadpovprečen.

  • rd2dmk2 17:57 08.februar 2022.

    jest bom dejal samo tole, pa bi želel mnenje avtorja tega članka , ki ima toliko znanja in materiala za izdelavo izdelka, pa naj predela tale podatek, na uradni strani je podano da se je predvidena povprečna starost v sloveniji ...prikaži več spustila iz nekako 78 na 74 let za moške.. mene ( pa mogoče tudi vas ) zanima zakaj tako in še neki.. a bo drugo leto še nižja ? kaj pravite, bo ali ne bo ?

    • PasjaProcesija 19:00 08.februar 2022.

      Nisem avtor, a poizkusim. Članki so bili ob t.i. Movembru (2021) in so napačno razlagali podatke. Podatki so za 2020, za 2021 niso še dostopni. V 2020 je umrlo več ljudi (M+Ž) kot v 2019. Povprečna starost umrlih je bila ...prikaži več VIŠJA kot v 2019 (M 1,4 leta, Ž 0,8 leta). Kazalnik pričakovane življenjske dobe takrat rojenih dojenčkov se je pa ZNIŽAL. Kazalnik predvideva, da bo tudi v bodoče umiral večji del prebivalstva. Z večjo smrtnostjo bi nekoč tudi starejših zmanjkalo in bi morali umirati mlajši.

    • PasjaProcesija 19:05 08.februar 2022.

      O povprečni starosti umrlih v 2021 ne bom ugibal. A stopnja smrtnosti v 2021 bo zopet višja kot v letih pred 2020. Tako se bo pričakovana življenska doba rojenih v 2021 znižala. Kar pa ne pomeni, da se bodo podatki ...prikaži več čez cca. 80 let izkazali za pravilne ;) https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/9633 Metodologija izračuna je zapletena (angleški tekst): https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/healthandsocialcare/healthandlifeexpectancies/methodologies/guidetocalculatingnationallifetables

    • PasjaProcesija 19:07 08.februar 2022.

      Predolge povezave večkrat odreže. Za metodologijo v brskalnik vpiši "population life expectancy formula" in klikni na naslov "Guide to calculating national life tables". Je pa to precej nad osnovnošolsko matematiko.

    • PasjaProcesija 19:40 08.februar 2022.

      Mi ni dalo miru in sem preveril. Našel sem članka Dnevnika in 24ur (naprej nisem gledal), ki navajata: "V letu 2020 je bila povprečna starost v Sloveniji umrlih moških 75,3 leta, kar je manj kot leta 2019, ko je bila ...prikaži več ta 78,7 leta." oz. "Povprečna starost umrlih moških je bila 75,3 leta, leto prej pa 78,7 leta." . Po podatkih SURS je to povsem napačno! Ne bom se pa zapletal, če je bilo to storjeno namerno ali iz nestrokovnosti. Pomešani so podatki umrlih in pričakovanih življenskih dob dojenčkov.

    • PasjaProcesija 19:42 08.februar 2022.

      SURS navaja drugače: "Povprečna starost umrlih je v letu 2020 znašala 79,2 leta in je bila za 1,1 leto višja od povprečne starosti umrlih v letu 2019. Povprečna starost v 2020 umrlih moških je bila 75,3 leta (1,4 leta višja ...prikaži več kot v 2019), povprečna starost v tem letu umrlih žensk pa 82,9 leta (0,8 leta višja kot v 2019)". Če imam na izbiro, se odločim za SURS-ove podatke :)

    • Feferon 19:56 08.februar 2022.

      Citiraš napačne podatke. SURS poglej, si že slišal za SURS?

    • PasjaProcesija 20:02 08.februar 2022.

      A si sploh prebral kar sem napisal? Matr, zakaj mi pišeš nekaj, samo da si napisal? Poglej nekaj vrstic nad svojim besedilom: "SURS navaja drugače". In "... se odločim za SURS-ove podatke". Ponovno priložim povezavo do njih: https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/9633

    • Feferon 08:29 09.februar 2022.

      Odgovarjal sem rd2dmk, ne tebi.

    • rd2dmk2 09:17 09.februar 2022.

      hvala obema za izčprne podatke. ampak sta oba nekaj spregledela.. mene ne zanima povprečna starost umrlih.. mene zanima POVPREČNA PREDVIDENA ŽIVLJENSKA DOBA. (se res mal čudno sliši, kot pri konzervi, ampak tako se pač sliši ). in to je tisti ...prikaži več podatek, ki ga tudi sami nevede omenjate in se mogoče bo še bolj znižal, kajti v 2 zadnjih letih je vse se ustavilo glede skrbi za zdravje prebivalcev slovenije. in to pomeni, da mene ( in nas vse ) ne čaka več desetletje, ampak samo par let.

    • rd2dmk2 09:21 09.februar 2022.

      in da nadaljujem filozofiranje, mogoče je tista ameriška študija tudi to vračunala v svoje podatke in izračune.. pri nas se niso izvajali programi odkrivanja in zdravljenja raka, mogoče tudi ne sladkorne bolezni, in kaj vem kaj še. mogoče se poveča ...prikaži več depresija in psihične težave pa s tem stopnja samomorov. jasno to bo rezultiralo v nižji povrečni starosti smrti. samo mene zanima, kako predvidevajo, kot vremenarji. a naj kupim nov avto a me bo stari zdržal še tisih par let, kar mi predvidevajo.

    • PasjaProcesija 09:40 09.februar 2022.

      rd2dmk2, povprečna predvidena življenjska doba se bo znižala. Matematike vzroki sicer ne zanimajo. Upošteva samo povišano smrtnost v populaciji, ne glede na razlog. A matematika se lahko zmoti. Ni nujno, da bo virus na dolgi rok imel takšno smrtnost. Po ...prikaži več drugi strani se je diagnostika zmanjšala, pa se to v splošnih modelih ne upošteva. Te posredne smrti pridejo z zamikom.Skratka: DA. Predvidena življenjska doba se je in se bo znižala, tako na račun neposrednih kot posrednih smrti.

    • PasjaProcesija 09:45 09.februar 2022.

      Samomorilnost se v 2020 ni še povišala. Predvidevam sicer, da so samomori večinoma posledica dalj časa trajajočih stisk. Mogoče se za 2021 momentalno povišajo, a dolgoročni trend je v upadanju. Sicer ti pa svetujem, da se ne oziraš na statistike. ...prikaži več Držiš se dobro, poskrbi še za diagnostiko. Bodi siten, da prideš na vrsto. Imaš vpliv na svojo usodo. Kar se pa avta tiče... Kupi vsako leto novega. Menda ne boš novega puščal dedičem? A si ali nisi taprau' Goren'c? :)

    • rd2dmk2 14:09 09.februar 2022.

      hehe, glede avta in dedičem.. saj veš tisti vic ko gorenc umre in v oporoki zapiše da njegov miljon morajo pokopat z njim.. pa vdova pride na pogreb, vzame iz truge žakelj z miljonom pa da v trugo ček za ...prikaži veča miljon. pa se advokat neki protoži, pa reče, če ga bo pršu vnovčit, boš pa imel delo. glede vztrajnosti pa.. če nisi videl.. danes se operacije določajo na rok ČEZ 4 leta.. torej se moram kar dons naročit za kolk, pa sivo mreno, pa, ...al pa se odpovedat avtu, vikendu in mladi ljubici

    • PasjaProcesija 16:59 09.februar 2022.

      To zadnje so zemeljske dobrine, ki so itak odveč. Avto imaš zaradi vikenda in ljubice. Če se mu odpoveš, tudi drugih dveh ne potrebuješ. Vikend imaš zaradi ljubice in da sploh uporabljaš avto za prevoz tja. Če se odpoveš vikendu, ...prikaži več tako ne rabiš več tudi avta in ljubice. In če se pa odpoveš ljubici, avta in vikenda ne boš več potreboval, ker ju imaš zaradi nje. Diagnostika je pa enostavna. H koncu boš šel, ko boš težko vztajal iz postelje in ti bodo svojci na oblekah zašili žepe.

  • Avatar @narhist
    @narhist 18:05 08.februar 2022.

    Najprej, čas je za zadnjo večerjo na Brdu, na kateri se z odlokom prekličejo odloki, vkolikor še veljajo. Potem pa dalje.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 23:26 08.februar 2022.

    Res bi bil že čas, da se na globalni ravni, zaključi ta korona nateg. Ne zanikam virusa, je pa vse okoli njega tako zelo narobe. Skrbi me, da ko boo ljudem res dovolj, da takrat pa poti nazaj ne bo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.