Svet
107151 ogledov

Po enem telefonskem klicu ostala brez 46 tisoč evrov

Komentarjev 30
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • miha786 02:03 30.oktober 2023.

    70 let stara, ki v življenju verjetno ni enga kriptoja kupila.... eni ljudje so res preveč naivni in niti malo ne mislijo.

    • rd2dmk2 08:59 30.oktober 2023.

      hm.. a si se vprašal od kod ji 46 tisoč eurov na eni plačilni kartici ? pa ni vsak 70 letnik neumen in zabit. mogoče je pa kupula bitcoin, še preden je tričletrt spletnih povzpetnežev slišal za kripto valuto. sicer,če ...prikaži več ima tak starec mobilca in plačilno kartico, ne hranilno knižico, potem je marskija možno.

  • Kmodri 23:28 29.oktober 2023.

    No, meni je uspelo vse čudne številke blokirati...

  • Ajdemi___Pushi 09:27 30.oktober 2023.

    In kar je najbolj bizarno pri vsej stvari: grem stavit, da una 69-letnica z začetka članka sploh ne ve, kaj je to kripto, kaj šele, da bi z njim trgovala.

  • Avatar mahatma2
    mahatma2 09:44 30.oktober 2023.

    Maile za katere nimam pojma , kdo mi jih pošilja enostavno brišem , če me bo rabil me bo že poiskal , da bi pa kliknil na te povezave mi pa še na misel ne pride.

    • Ajdemi___Pushi 10:24 30.oktober 2023.

      Lahko bi pokasiral kakšen malware ampak to bi ti moral že firewall blokirat. Praviloma problem nastane, ker folk nasede in vnese gesla za vstop v spletno banko.

  • Avatar Suli
    Suli 09:19 30.oktober 2023.

    Na portalih pa mrgoli reklam tipa je v vašem kraju je xy obogatela - obogatil, ki prav vabijo, da klikneš nanje pa tega uredniki ne odstranijo. Pohlep po plačani reklami zdraven pa taki članki razumi če moreš🤔

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 01:39 30.oktober 2023.

    Če ljudje ne bi bili tako pogoltni se take prevare ne bi dogajale. Očitno nobeno opozorilo ne zaleže, dokler te osebno ne prizadane.

  • Avatar Zoran
    StarMačk 08:43 30.oktober 2023.

    Avtorja bi vprašal kako lahko sporočilo deluje pristno, če pa veš, da nikoli v življenju nisi kupil - kupoval kripto valut(e)!? Tisti, ki je tako "pameten", da kar po telefonu neznancu, pa neglede kako se ta predstavi, tako zlahka posreduje ...prikaži več svoje bančne in ostale podatke, je še premalo ogoljufan!

  • Ender3 21:31 29.oktober 2023.

    Skoraj ni dneva, da ne dobim na telefon in viber čudne klice iz tujih držav. Nikakršna blokada klicanih številk ne zaleže. Samo za to, ker sem nekoč nekje zavestno ali podzavestno zapisal svojo tel.številko..Za posledice smo si vedno sami krivi..

    • Avatar Zoran
      StarMačk 08:48 30.oktober 2023.

      Če enkrat blokiraš telefonsko številko, potem je klic iz nje onemogočen vse dotlej dokler imaš blokirano. Je pa res, da te po navadi potem kličejo iz druge številke, kar se lahko ponovi parkrat, ne pa v nedogled, če tudi te sproti blokiraš...

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 04:46 30.oktober 2023.

    Policija opozarja predvsem pripadnike SDSs in ostale državljane z okvarjeno funkcijo delovanja možganov naj bodo previdni pri takšnih zadevah..

    • Toma 08:14 30.oktober 2023.

      Pozor! Po lizanju lastne ali druge riti se ti lahko trajno pomrači um!

  • jurij2 12:52 30.oktober 2023.

    Najlepsa stvar pa je pisete o spletnih goljufih hrati pa reklamirate tocno to.od vseh reklam je 99% taksnih da vam podomace ukradejo denar

  • rd2dmk2 09:03 30.oktober 2023.

    ok. jest sem se najprej vprašal tole: 69 letna penzionistka ima kartico z dnevnim limitom 46tisoč eurov. pa VAUUUU. pa od kje tem penzionistom tolk dnarja in to na eni sami plastiki. in potem pravte vzet izpite starcem. so betežni. ...prikaži več ja če so betežni potem imajo hranilno knjižico in gotovino, ne pa plastiko..ta mama je verjetno kupila bitcone, še predno se je polovica bluzerjev tukaj rodila.

    • Ajdemi___Pushi 09:28 30.oktober 2023.

      Saj ni na plastiki. Popalili so ji z računa. Plastiko ima pa danes itak vsak, ker hranilnih knjižic že 100 let ni več.

    • Ajdemi___Pushi 09:31 30.oktober 2023.

      Aja, 46k€ sploh ni neka bajna cifra. Se da našparat, če je malo bolj solidna penzija pa kakšen vrt zadaj za bajto, da se kaj zelenjave pridela.

    • rd2dmk2 09:35 30.oktober 2023.

      mala šola bančništva, lekcija ena. obstajata dve vrsti plastike, tista kjer imaš kartico zraven TRR in ti vsi prilivi se takoj na njej poznajo in druge kamor nalagaš denar po potrebi. in drugič, obstajajo še vedno hranilne vloge kamor ti ...prikaži večti nakažejo tvojo bajno penzijo. samo je banke ne marajo, ker ne morejo tolk provizij tam dol potegent in ne moreš imet trajnikov in podbne šare, kjer ti računajo svoje stroške obdelave..

    • rd2dmk2 09:36 30.oktober 2023.

      ajde ajdemi, daj ti meni poal od toga , ma ni je to neka cifra za tebe, začas ti to uštediš.

    • Ajdemi___Pushi 09:41 30.oktober 2023.

      "poal od toga" ... Kaj??

    • Avatar mahatma2
      mahatma2 09:42 30.oktober 2023.

      Ajdemi___Pushi ........Z zelenjavo in z penzijo ni tako hitro privarčevano 46 .000€. Sicer , če je penzija res velika potem ja , z zelenjavo pa prav gotovo ne.

    • Ajdemi___Pushi 09:46 30.oktober 2023.

      A propos plastike: ni mi treba razlagat razlike med kreditno in debetno kartico. Glede "nalaganja" pa: ne vem, kdo to počne. Praviloma je tako, da ima imetnik kreditne kartice sklenjen trajnik in se mu nakupi s kk na podlagi trajnega ...prikaži veča naloga trgajo s trr 8, 18 ali 28 v mesecu.

    • Ajdemi___Pushi 09:51 30.oktober 2023.

      Gandhi, če uspe moji tašči našparat pa nima neke fantastične penzije... Se da živeti tudi zelo poceni. Osnovna živila niso tako zelo draga. Če ješ doma, ne kupujes pripravljene hrane, delikatese ipd. se da poceni jesti. Jaz ti spacam južino ...prikaži več za 2€ s pirom vred.

    • rd2dmk2 09:51 30.oktober 2023.

      popravljam "poal od toga pravilno pola od toga.. ampak resnično rabiš veliko razlage. ja trajniki za položnice.. so pa kartice in plačilna orodja kot Paypal, ki no namenjena ravno temu, da varno plačaš preko spleta, ker nakažeš željeni znesek tip ...prikaži več pred plačilom. če pa imaš za neke Diners kartice trajnike in neomejen limit izplačil zanje pa tvoj problem. moja banšna kartica -tista od TRR ima dnevni limit 1000€. še na pošten nakup v BTC ne morem-po tvoje.

    • Ajdemi___Pushi 10:05 30.oktober 2023.

      Poal od toga živ bog ne razume. Drugo: trajnik je trajnik. Ko si vzel kk, si verjetno dal banki pooblastilo, da ti porabo po kk trga z računa na podlagi tn. Vsaj pri meni je tako in kolikor vem ima ...prikaži več tako tudi večina drugih, ki jih poznam. Lahko pa da si ti kakšen posebnež. Koliko limita imam, po pravici povedano sploh ne vem. S kartico plačujem samo preko spleta.

    • Ajdemi___Pushi 11:46 30.oktober 2023.

      @Gandhi Nisem rekel, da se da HITRO našparat, temveč samo, da se da. Hitro pa seveda ne. Bi morala bit hudičevo dobra penzija. Je pa tudi opredelitev pojma HITRO stvar osebnega vrednotenja in okoliščin, zato ga vsak po svoje razume.

    • rd2dmk2 13:40 30.oktober 2023.

      ajdemi, hvala bogu da ste taki kot ti pametni in tako polni sebe. zarad vas so banke in podobne ustanove prepolne bogastva. vidiš jest pa ne plačujem s mojo kartivo preko spleta. je prenevarno. jest uporabim.. eh pa kaj bi pravil. ti kar.

    • Ajdemi___Pushi 13:44 30.oktober 2023.

      S čim pa misliš, da plačujes preko spleta. S tičem? Tudi če plačaš s paypalom, je ta vezan na kartico. Glede na to, da ti niti to ni jasno, dvomim, da si sploh kdaj kaj plačal preko neta

    • Ajdemi___Pushi 13:48 30.oktober 2023.

      P.S. Banke so polne bogastva zato, ker zaračunavajo visoke obresti kredite, dane iz denarja, za katerega varčevalcem ne dajejo nič. Vsaj pri nas je tako.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.