Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
34962 ogledov

Po novem bodo spodbude za samooskrbo precej višje

Komentarjev 35
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 08:37 16.november 2022.

    Čakam da se sončne celice lahko kupi za dobro ceno in v vsaki trgovini,do zdaj se dela z njimi kot da je izum pravkar ven prišel,je pa že zadeva zastarela in je skrajni čas ,da to pride v prodajo ,da ...prikaži več si jo navadni smrtnik z minimalno plačo tudi kupi in to brez kredita

    • sirsir 13:26 16.november 2022.

      Če bi se vsaj malo pozanimal, bi ugotovil, da se položnico zamenja z eko kreditom, tako da si že ob postavitvi na 0.

    • smoljo 15:39 16.november 2022.

      Sirsir,če ti uspe jo v omrezje priklučit

  • alen04 11:27 16.november 2022.

    Kar naj jih imajo te celice in ostalo. Pri letni porabi celotne elektrike z ogrevanjem vred za hišo 600€....me nihče po tej ceni, ki je in še bo ne prepriča, da vložim denar.

    • sirsir 13:26 16.november 2022.

      Mhm, 600€ z ogrevanjem vred. A to ogrevaš 10m2 z eno inštalirano žarnico? Kaj je smisel nabijanja?

    • alen04 18:23 16.november 2022.

      Sir, vabim te na Vače pri Litiji, v NEH, da se sam prepričaš. S tem nimam težav.

    • mojsterjaka 20:40 16.november 2022.

      Kot prvo, ja trenutno se vsakomur pač ne plača SE. Kot drugo pa, tvoja računica je na sedanjo ceno EE. Kakšna pa bo cena čez 5, 10, 15 let in več? Tudi jaz tega ne vem, nihče ne ve. Vem ...prikaži več pa, da cena ne bo takšna kot sedaj. Tudi zaradi tega, ker lastniki SE položnice za EE pač ne bomo dobili, dobili jo boste pa vsi ostali. Ker pa ni nič zastonj, boste prav vi dobili položnico še za lastnike SE. Pa veselo plačevanje položnic naslednjih 20, 25 let. Že kmalu tvoja položnica prav gotovo ne bo 600 EUR.

    • optimist11 21:38 16.november 2022.

      Alen, če imaš res tako porabo, kaj se prčiš tu. A misliš da bi drugi šli v to če ne bi imeli porabe za 2000 EUR?

    • alen04 10:13 17.november 2022.

      optimist, boli te, ker smo posamezniki vložili kar smo in imamo porabo kakor omenjeno. Jaz samo povem svoje mnenje in ga ne vsiljujem drugim, dejstvo je, da je v Sloveniji velika težava ljubosumje, ti že veš. Znanje slovenščine imaš na ...prikaži več viški, čestitam, kar naj te grize, denarnico odpri in boš tudi ti imel. To pa ne....hahaha.

  • rosonero81 18:59 16.november 2022.

    Fotr mojega bratranca je postavil to že pred 15 leti. Sami problemi letos še skurilo strošek popravila 5000 evrov za 15 let staro zadevo. Na koncu bo, kot z vsako stvarjo, ko dobijo določen del folka nabijejo ceno v nebo. ...prikaži več Videno že pri kurilnem olju,peletih itd......

  • becar 13:11 16.november 2022.

    https://physicsworld.com/a/solar-panels-can-heat-the-local-urban-environment-systematic-review-reveals/

    • sirsir 13:28 16.november 2022.

      Slabo si razumel to "študijo". Preberi še parkrat.

    • becar 13:35 16.november 2022.

      Jaz sem jo kar dobro razumel, ti je nisi. Trenutna tehnologija segreva okolje, bolj enostavno ti ne morem povedati.

    • sirsir 13:40 16.november 2022.

      What we found in that observational study was that the average air temperature at 1.5 m in the PV array site was about 1.3 °C warmer than the reference site, which is the non-PV site. Kaj pa 10m stran? 100? ...prikaži več0? Si prabral tudi, da je zmanjšana potreba po klimah? od kje ti povlekel "najbolj segrevajo atmosfero"? Saj pravim, na pamet malo.

    • becar 13:48 16.november 2022.

      In po tvojem tisti segret zrak okrog kolektorjev kar tam ostane a ne, glej ne da se mi s takimi debatirat, ki nimate pojma.

    • sirsir 14:05 16.november 2022.

      Seveda se meša, vendar gre za tako malo količno zraka, da ni omembe vredno. Pač bluzator.

    • becar 14:11 16.november 2022.

      Koliko pa ima tvoja elektrarna povprečno letno moč? Koliko takšnih elektrarn kot je tvoja moramo namestit, da recimo nadomestimo 1 gigawatt iz TEŠ? Bo še vedno mala količina zraka segreta? NIMAŠ POJMA

    • sirsir 15:26 16.november 2022.

      Koliko pa segreje 1 giga solarne in koliko teš? Koliko se pri tem sprosti co2? Koliko pri kopanju/dostavi premoga? Sem ti napisal spodaj, teci v gostilno in tam razlagaj svoje nebuloze.

    • smoljo 15:43 16.november 2022.

      Sirsir,po tvoje pol solarni paneli pridejo iz vesolja ...al kk ,ba to pa pozabljaš ,koliko se tam ustvari co2 za izdelavo?ali je to ah saj je na kitajskem ...

    • becar 16:04 16.november 2022.

      Da zaokrožimo. Ti imaš 10 kW sončno elektrarno. To je 100 tisočkrat manj kot je moč TEŠ. Zdaj pa ti postavi na kup 100.000 takšnih elektrarn kot jo imaš, pa se spusti nad njimi s kakšnim padalom. Potem pa sporoči, ...prikaži več kaj je bilo, če bo še kaj tebe ostalo haha.

    • timja 17:26 16.november 2022.

      becar bluziš tak da peče,,,pa pojma nimaš

  • jakec1575 09:24 16.november 2022.

    nova vlada obljubila in dostavila.

  • becar 08:41 16.november 2022.

    Glede na količino proizvedene elektrike, sončne elektrarne NAJBOLJ segrevajo atmosfero. To je zamolčano dejstvo, ki ima povsem logično znanstveno podlago. Pomislite na črne vrtne bojlerje za vodo in njihov princip delovanja ter zakaj so črno obarvani. Pri sončnih elektrarnah gre ...prikaži več 85% prejete sončne energije v toploto. Prejeta sončna energija na enoto površine pa je pri črnih telesih močno povečana. Olupili vas bodo, segrevanje ozračja pa se bo povečalo.

    • jakec1575 09:23 16.november 2022.

      filozof. cel planet Zmelja je črno telo. Kar se ne odbije izven atmosfere se resorbira. zato pa je efekt tople grede s Co2 tako problematicen. Problem so reflektivne celice velikih elektrarn. tam se ozracje veliko segreva, pri soncnih celicah je ...prikaži več lokalizirano na cm nad celicami

    • becar 10:18 16.november 2022.

      Zemlja je črno telo? Haha, ta je pa dobra! Zaenkrat še ni, gre pa v smer, da to postane.

    • jakec1575 10:32 16.november 2022.

      Zemlja je črno telo. oz. se obnaša kot eno. obnovi fiziko srednje šole.

    • endrug 11:29 16.november 2022.

      becar, včasih je bolje, da se ne oglašaš, predvsem ko ne razumeš. Si pa lahko kaj prebereš o našem fiziku Jožefu Stefanu, ki se je rodil pred skoraj 200 leti.

    • becar 13:11 16.november 2022.

      Za vse fizikalne telebane priporočam kakšen članek z znanstveno podlago, tisti ki vam prodajajo sončne elektrarne niso fiziki a veste, temveč prodajalci hahaha https://physicsworld.com/a/solar-panels-can-heat-the-local-urban-environment-systematic-review-reveals/

    • marko345 13:22 16.november 2022.

      Becar, imam lastno sončno elektrarno. Z elelzriko ogrevam hišo in ne s ptemogom, lesom oljem, plinom. Imam ničelni ozpust co2, vdak mesec tako zemlji prihranim cca 1500 kg co2, za kar od nikogar ne dobim nič. Vsi ki ste proti ...prikaži več sočnim elektrarnam, pa si prosim nabavite energente, ki imajo nič c02, ali pa naj država co2 energente občitno podraži. No potem boste pa drugače razmišljali.

    • becar 13:27 16.november 2022.

      Marko345, seveda jo imaš, zato pa takšne neumnosti govoriš. Jaz imam kolege podjetnike, inženirje, ki so šli pred leti v večje obsege sončnih elektrarn kot tvoja hišna in je vsem po vrsti žal za investicijo. Meni ne moreš bučk sadit

    • becar 13:36 16.november 2022.

      Preden se ti bo investicija povrnila, bo tvoja sončna elektrarna v najboljšem primeru na dinosu, v najslabšem primeru pa nekje ob cesti. Tvojega prodajalca za uveljavljanje garancije pa bo uzela magla haha

    • sirsir 13:42 16.november 2022.

      Haha, še dobro, da imaš kolege inženirje :D Investicija se trenutno povrne v dobrih 4. letih! Garancija je 85% po 30. Kot sem ti že zgoraj napisal, ne nabijaj o stvareh na katere se nič ali manj spoznaš - vključno ...prikaži več s tvojimi inženirskimi kolegi.

    • becar 13:51 16.november 2022.

      Ohoho po 4 letih, a to imaš za hišo dizel agregat za lastne potrebe? Mogoče se potem res povrne. Večje bedarije pa še ne. Ti kar poslušaj prodajalca, imaš vso svobodo izbire bruhahaha

    • sirsir 14:07 16.november 2022.

      Ste samo bluzator in nič več. Ne rabim poslušat prodajalca, zadeva je na strehi. Pojdite za šank razlagal vaše neumnosti.

    • BenX 15:52 16.november 2022.

      Poznam take kot becer. Ko sem pred leti dal elektrarno na streho so bili pametni da je veselje. Danes jih pa tudi sami montirajo. Enim pač treba nekaj časa. Beceru očitno še malo več ampak ajde, upanje umira zadnje. 😁

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.