Pod streho /pod-streho/nepremicnine
57092 ogledov

Poplava je hišo popolnoma uničila, zavarovalnica izplačala le nekaj tisoč evrov

Komentarjev 50
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 07:10 17.avgust 2023.

    Zavarovalnice si zdaj perejo roke. Stavim da 99% zavarovalnih agentov ki hodijo na dom ponujat zavarovanja , pojma nima o tem, kar zdaj pišejo.ko pride na agent na dom ,karkoli vprašaš je vse zavarovano , ko pride do problema pa ...prikaži veča šele ugotoviš kako je dejansko. Tako kot agentom kot zavarovalnici je pomembno le da pridobijo denar od naivnih ljudi. Zato pa so v tem sektorju najvišji dobički in najvišje plače.

    • Francs 10:17 17.avgust 2023.

      Žal je res tako . Upam , da se najde kak nategnjen zavarovanec in svojemu zavarovalniškemu agentu malo "prešteje kosti" .... To je žal verjetno edini način

    • blayo 11:55 17.avgust 2023.

      Pa saj ko podpisuješ pogodbo, podpisuješ nekaj kar je napisano ne nekaj kar je bilo izrečeno. Treba si je pač prebrat kaj podpisuješ.

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 13:59 17.avgust 2023.

      Blayo , spet blejas in b lajaš po nepotrebnem.

    • blayo 14:22 17.avgust 2023.

      Zakaj? Ti blejaš in lajaš po nepotrebnem. Poleg tega si kar nekaj izmišljuješ. Daj za spremembo kakšen dokaz na "mizo". Če si človek sam ne zna prebrati in razumeti pogodbe ki jo podpisuje, je pač bolje da je ne podpisuje. ...prikaži več Drugače bo enkrat podpisal, da ga lahko na Prešernovem Trgu do nagega slečejo.

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 14:41 17.avgust 2023.

      Izmišljotina je nekaj neotipljivega , tukaj pa do dejstva ki jih zavarovalni agenti nikoli dovolj jasno ne razložijo. Konec diskusije s tabo. Žal mi je za ljudi ki so ostali brez vsega in še zavedeni od zavarovalnic .

    • 216c26c54b211c9cd98531b9779a844f845aa0eb 14:55 17.avgust 2023.

      Blayo, ljudje v veliki meri ne uspejo sprocesirat toliko informacij kot jih vsebujejo tiste pogodbe. Zavarovalničar jim nekaj natvezi, would-be zavarovanci dobijo grobe informacije in to je to. Poleg tega velikokrat ni časa, da bi tisto vse prebral. Bi moral ...prikaži več za kaj takega dobiti pogodbo vnaprej, da bi jo v miru prebral. Vrh tega pa večina tega sranja piše v splosnih pogojih, ki pa so še parkrat bolj obsežen štof. A ti vedno prebereš SP, ko klikneš consent, ko te razni gugli gnjavijo s tem?.....

    • blayo 15:05 17.avgust 2023.

      Anon, jaz mislim da je vsak dobil ven več kot je plačal za premije v zadnjih 10 letih, če je le imel kritje poplave. Kolikor vem in sem uspel prebrati ima le okrog 40% ljudi ki zavaruje bajte, zavarovano tudi ...prikaži več za primer poplave. Od teh 40% jih ima pa le peščica oziroma par % zavarovano za neomejeno, vsi ostali pa med 5k in 15k Evri.

    • blayo 15:11 17.avgust 2023.

      Igxigx2, oh cajta je zadosti, samo ljudje si ga vzamejo raje za druge reči. Zavarovanje bajte ti ni treba delati oziroma obnavljati ravno na vsak mesec, zato se splača vzeti za to cajt in zadevo vsaj prebrat. Ja, jaz vedno ...prikaži več preberem vse splošne pogoje v kolikor je posredi pogodba katere bistvo so srednje ali dolgoročne denarne transakcije in to se ne dogaja ravno 1x na teden. Če so pa samo osebni podatki, sem pa malo bolj površen, to pa priznam.

    • blayo 15:14 17.avgust 2023.

      Poleg tega imam sam raje, da si v miru zadevo preberem takrat ko meni to ustreza, ne pa da mi to razlaga nekdo, katerega se mi ne da ravno 3 ure skupaj poslušat, poleg tega pa niti sam nima treh ur cajta za to.

    • rd2dmk2 15:20 17.avgust 2023.

      blayotu in njemu podobnim.. recimo pride zavarovalni agent, obljublja indijio koromandijo, ti pa NE podpišeš dokumenta, ampak samo prazen list, čez pol leta pa dobiš prave dokumente. da ne boš trdil da lažem ti povem da je tako bilo pri ...prikaži več sklepanju rentnega zavarovanja. razdreti pa ga ne moreš prej kot v 2 letih. p.s. noben advokat te ne bo zastopal, celo ekipa tednika te ne sprejme, ker rtv dobi preveč denarja za reklame

    • blayo 18:15 17.avgust 2023.

      Zakaj blayotu? Jaz ne podpisujem praznih listov. Zelo pametno ja, je podpisovati prazne liste. V bistvu bi te lahko kot gosta sprejeli le v oddajo "The dumbest thing I've ever done". Je pa po svoje res, kako že pravi tisti ...prikaži več rek... na med se muhe love, na sladke obljube/besede ljudje.

  • Gandi123 07:09 17.avgust 2023.

    Nekajkrat sem imel opravka z zavarovalnicami... Vedno sem jih moral tožiti, da sem prisel do denarja in vedno sem tožbo dobil!!! Večini ljudi se ne ljubi ukvarjati z sodišči, tožbami...,kar zavarovalnice dobro vedo in te poizkušajo odpraviti z smešnimi ponudbami. ...prikaži več Poiščite si odvetnika, strokovnjaka na zavarovalniškem področju in jih odrite. Odvetniki delajo za provizijo in bodo v želji za čim večjo provizijo iztržili od zavarovalnice maksimum!

    • timja 15:24 17.avgust 2023.

      pa ob dobljeni tožbi je strošek odvetnika njihov....vsaj tako je bilo

    • Gandi123 16:12 17.avgust 2023.

      Timja, prav imate, vendar si odvetniki večinoma izpogajajo od klijenta še določene procente od iztožene vsote, kot neke vrste nagrado.

  • Avatar MuškaKokoš
    MuškaKokoš 07:15 17.avgust 2023.

    Pri vseh zavarovanj je zelo priporočeno da si še pravniško zavarovan pri ARAG,ker sam ne boš nič izterjal,zato je odvetnik dobra izbira da ti pomaga.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 09:29 17.avgust 2023.

      Žalostno dejstvo je, da če bi večina nepremičnine tako dobro zavarovala kot zavaruje avtomobile, bi bilo v veliko manj stresanja jeze nad zavarovalnicami. Npr. avto zavarujemo za vse možne dogodke in ob upoštevanju vseh bonusov moramo še vedno plačati "1200" ...prikaži več eur zavarovanja, pri zavarovanju hiše pa hitro začnemo izločati postavke za katere menimo, da se nam ne morejo zgoditi, oz. so manj verjetne, le zato da namesto 600 eur plačamo le 300. Potem pa enkrat pride nepredviden dogodek in jokamo!

    • Avatar Zoran
      StarMačk 09:31 17.avgust 2023.

      Seveda imam v mislih vse, ki nimajo finančnih težav, ker nekdo, ki jih ima si tudi avta s takšnim zavarovanjem ne more privoščiti.

  • nostradamus 14:33 17.avgust 2023.

    destletje imel zavarovano stanovanje pri triglavu ko so nam vlomili in posteno izpraznili pa od triglava kje so racuni za zlatnino(obhajila,birme,porocna darila) kje je potrdilo banke o dvignjeni gotovini itd miljon izgovorov na koncu izplacali toliko da sem popravil vrata ...prikaži več ter zamenjal kljucavnico od takrat nobene zavarovalnice vec pa tudi vlomiti ni vec mozno za zavarovalnice smo le ovce za strizenje tisti ki imajo veze dobijo 200% povrnjeno skodo ostali pa pesek v oci je bilo in bo tako.

  • tamara8 10:43 17.avgust 2023.

    Slovenske zavarovalnice izgleda zaposlujejo največje lopove, ki so na razpolago. Generali pa ima primat pri sprenevedanju in lažeh!

    • blayo 11:57 17.avgust 2023.

      Ne vem no. A s tujimi zavarovalnicami imaš samo dobre izkušnje? Precej podobno agendo zasledujejo vse zavarovalnice na svetu, slovenske ne odstopajo.

    • papak 14:47 18.avgust 2023.

      Zavarovalnice, banke, ... Vsi so vedno na boljšem od tebe. Manj maš posla z njimi boljše je zate.

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 12:02 17.avgust 2023.

    Zavarovalnica je lahko bankomat, če poznaš prave ljudi...Ovcam se tu pa tam nekaj drobiža nakaže in to je to...

  • Avatar Leon
    Leon 08:28 17.avgust 2023.

    Zavarovalnina je natega in je namenjena samo posvečencem .

    • Avatar Leon
      Leon 08:33 17.avgust 2023.

      Glavni krivec za poplave je zakonodajalec ,ki je dovolil gradnjo nhttps://necenzurirano.si/clanek/aktualno/to-je-predpis-ki-je-dovolil-mnozicno-gradnjo-na-poplavnih-obmocjih-1079507

    • Boschtjan Zupanchich 08:39 17.avgust 2023.

      Ja, to je res, Ker Nikoli Ne bi smeli dovoliti ljudem da gradijo na nižinsko-dolinskih predelih, ker jih ne samo ogroža voda, Temveč se tudi skoraj vsaka duša živeča na dnu dolin Preveč pokvari !!! ! !!!

    • blayo 11:51 17.avgust 2023.

      Tako je !!! ! !!! Prepovedati bi morali gradnje na sploh !!! ! !!! V Sloveniji noben ne bi smel graditi nikjer !!! ! !!!

    • Avatar Zoran
      StarMačk 22:04 17.avgust 2023.

      @blayo, imaš moj plus, ker ti, ki so dali minus niso pokapirali naslovnika in poante replike.

    • Boschtjan Zupanchich 13:18 21.avgust 2023.

      Blažo, a si že zašel v take ekstreme kot oni ki so še pred nekaj leti po firmah prepovedovali olfa nože samo zato, ker se je nekdo enkrat malce urezal z olfa nožkom , .... ?

    • blayo 14:13 21.avgust 2023.

      Pozabil si klicaje.

    • Boschtjan Zupanchich 14:58 28.avgust 2023.

      Nisem jih pozabil, zato si s5 v Zmoti.

  • Avatar MuškaKokoš
    MuškaKokoš 09:56 17.avgust 2023.

    Zelo pomembno bi bilo ,da novinar naredi domačo nalogo preden kaj objavi,za koliko se je nekdo zavaroval in ne da izveš ,da je pač glavnica bila minimalna,pa se zdaj primerja z ocenjeno škodo.Ko malce premisliš je članek spet samo delanje ...prikaži več panike in strašenje.

  • jernej2 09:59 17.avgust 2023.

    Zadeva je čisto preprosta. Predno podpišete zavarovalno polico zahtevajte Polo za prijavo škode. V nje je drobni tisk.

    • softundsicher 17:28 17.avgust 2023.

      Verjamem, da je droben tisk pogosto problematičen. V konkretnem primeru paketov in zavarovanju poplave pa je iz tabele, ki je zapisana na polici, vse kristalno jasno. Tako, da je v tem primeru težko govoriti o drobnem tisku. Prej bi rekel, ...prikaži več da kateri o zastopnikov obljublja preveč, ljudje pa police do nastanka škode niti ne pogledajo.

    • jernej2 18:10 17.avgust 2023.

      Ko boste prebrali Prijavno polo boste videli koliko je vzrokov , da skoraj nič ne dobite. Moj primer je tak, da ko sem od zastopnika zahteval Prijavne pole je brez besed odvihral skozi vrat in nisva sklenila pogodbe.

    • softundsicher 20:45 17.avgust 2023.

      Če ni skrivnost - kaj takšnega je pisalo na prijavni poli? Ker kolikor vem se tja zapišejo podatki o škodi. Utemeljenost škodnega zahtevka se ugotavlja naknadno (na podlagi podatkov s pole).

  • Avatar Suli
    Suli 10:14 17.avgust 2023.

    Naslov SEZACIJA, članek amaterski in šele v komentarjih izveš bistvo. 🤔

  • optimist11 15:22 17.avgust 2023.

    Agenti sigurno nosijo svoj del krivde- delajo pa po nalogu zavarovalnice. Kar se pa tiče bralnega razumevanja pa bi lahko debatirali. Imamo sposobne , delovne ljudi ki s svojimi rokami naredijo kar hočeš. Z bralnim razumevanjem pa imajo težave. Zato ...prikaži več ne bi smelo biti drobnega tiska , ampak jasno in nedvoumno navedeno kaj plačaš in kaj dobiš.

  • jurij2 10:41 17.avgust 2023.

    Mi smo najcenejsi in najboljsi.to je govor zavarovalnice.ko pa pride do skode je pa sto izgovorov drobnega tiska in ostalo.isto je bilo bolniski dan alu bolniscnicni dan.vecina se danes ne loci.

    • blayo 11:48 17.avgust 2023.

      Drobni tisk je bil tam že ko si podpisoval.

    • softundsicher 17:35 17.avgust 2023.

      Kot sem zapisal zgoraj - v konkretnih primerih zvaarovalnih vsot je težko govoriti o drobnem tisku, ker so zavarovalne vsote jasno prikazane v tabeli, ki je na spletu in na vsaki polici. O drobnem tisku bi lahko govorili npr. v ...prikaži večv primeru "zavarovalnica ne krije škode, ki nastane zaradi posedanja tal kot posledice poplave"... To je pa res zapisano v splošnih pogojih oz. "drobnem tisku".

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 15:39 17.avgust 2023.

    Prav zato ker ljudje na splošno nimajo pojma bi jim morali agenti znati in hoteti razložiti vse prednosti pa tudi opozoriti na posebnosti in slabosti . Ampak če bi agent opozoril na vse , že če reče da rabiš vsa ...prikaži več dokazila o nakupu , pri vlomu bi se marsikdo odločil da ne zavaruje. Kdo pa za vraga hrani vse račune o nakupu. Mimogrede vmes je še ena vlada sprejela zakon da račun ni obvezno prevzet. Skratka , če bi meni vse te stvari naštel bi ga zavrnil in s tem agent izgubi posel in plačo.

  • vojc5 16:28 18.avgust 2023.

    Barabe kot vedno , dokler plačuješ so vsi sladki, ko je potrebno kaj dobiti pa 100 in en drobni tisk. Zavarovalnice so največja banda za ropanje ljudi

  • Cefur 19:02 19.avgust 2023.

    Svinc je pocen! Bang bang spravt bando patazitsko 2metra pod zemljo!

  • Tone Tone 16:37 22.avgust 2023.

    Danes ko se je zgodila katastrofa z domo, zavarovalnice z velikim užitkom razlagajo kakose lahko zavaruješ, ko pa se zavaruješ, pa ti teh oblik zavrovanja noben agent ne razloži in svetuje kako se zavarovati. Danes imaš na sto in en ...prikaži več način zavarovanja. Dom imam zavarovan na novo vrednost, danes slišim, da je zavarovanje tudi na novovrdnost in dejansko vrednost in določeno vrednost. Znotraj tega še posebej za popolavo in požar. Težko si je razložiti kako zavarovalno lahko pričakuješ, če si zavarov

  • Tone Tone 16:46 22.avgust 2023.

    Kakšno zavarovalnino pričakuješ,če si zavarovan za popolavo 5800,00 objet in opremo 3800,00, hkrati pa še zavarovan na novo vrednost za objekt 553.000,00 in oprema 110.000,00.

  • papak 14:44 18.avgust 2023.

    Groza. Naslednja hiša naj ne bo na potencialno poplavnem območju pa bo. Na koncu si ljudje med sabo še najbolj pomagajo. Država in zavarovalnice pa glih za glih.

  • pero63 13:42 17.avgust 2023.

    Lahko tukaj nabijate, kolikor hočete, ampak zavarovalnice niso tukaj nič krive. Vse je jasno zapisano v vsaki polici. Del krivde lahko pripišemo agentom, ki očitno svojega dela ne opravljajo, drugi in večji del pa splošni finančni nepismenosti prebivalstva. Seveda pa ...prikaži več je najlažje s prstom pokazati na zavarovalnico. To je jasen pokazatelj, da ljudje na splošno nimajo pojma sploh o čem se gre pri zavarovanjih.

    • zdrej 16:24 17.avgust 2023.

      Mislim, da imajo. Nateg na pol črte. Ker če bi bil po celotni, bi marsikdo dejansko visel. Zavarovalnice vedno bolj iščejo luknje, da ni treba plačat oz. plačajo zgolj neko malenkost.

    • papak 14:45 18.avgust 2023.

      Pero verjetno dela na zavarovalnici...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.