Avto
597 ogledov

Poraba goriva v vozilih za četrtino večja?

Komentarjev 3
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Dušan Vreček 13:44 19.marec 2013.

    Jasno kot beli dan. Zaenkrat se zaradi porabe še ne splača kuoiti sjoraj nobenega avtomobila, če ne kupujete vozila za več kot 8.000 EUR. Zakaj?. Zato ker 25 let star MB 300 D pije med 7 in 9 litrov diesla. ...prikaži več Dobiš ga ga za cca 1.000 do 2.000 EUR. Nikdar ne crkne in če je dobro ohranjen je še prav lep. To velje tudi za golf II in III. Če se malo znajdeš, se porabe spusti pod 5 litrov "bencina". Torej je vse en sam nateg. Majhni motorji, ki se hitro vrtijo, in pritiski na šobah ki presegajo 10 barov pritiska so kratkega veka in podvrženi samim stroškom po 100.000 prevoženih kilometrih. Za mene je to vse en bul shit! Emisija plinov pa je tudi tako tako. To je moje skromno mnenje po prevoženih 2 MIO kilometrih..

  • rogg 14:23 19.marec 2013.

    Se strinjam. Tudi jaz imam določeno kilometrino za seboj in mi je jasno na kaj nakazujejo sedanji -varčevalni- agregati.

  • brinti 08:17 07.februar 2019.

    Presedlal sem z Megana l.2004 1,9 dCi na Scenica l.2015 1,6 dCi. Poraba je ob varčni vožnji enaka, 5,5l/100, čeprav bi moral po tovarniških podatkih Scenic porabiti liter manj, le 4,4l/100km. Očitno so se testi res zelo "modernizirali".

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.