Slovenija
633 ogledov

Pravnik naj bo! Pa četudi na minimalcu!

Komentarjev 7
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • ficrazom 11:44 22.september 2016.

    Toliko je danes vredna visokošolska pravna izobrazba ob poplavi raznih popoldanskih šol.

  • Avatar Leon
    Leon 13:35 22.september 2016.

    Prihaja trend ; "Koliko znaš ,toliko veljaš" ..........ampak ne se bat to ne velja za Slovenijo ! Pri nas še vedno velja ; "Ni važno kaj znaš ,samo da si naš" !

  • Papaja Popi 14:56 22.september 2016.

    Meni se zdi to v redu in logično.Če je ljudi v nekem poklicu preveč je to selekcija.Očitno je pravnikov kot listja in trave.Manjka kovinarjev, mehanikov itd. kjer so dobro plačani.

  • alojzr 12:46 22.september 2016.

    Počasi se bo nehala ta norija "Mulc, pojdi študirat, da boš službo dobil." Danes ima že vsak pomočnik natakarice doktorat, MBA, tri podiplomska izobraževanja, International school of Milan in govori šest jezikov tekoče, svahili se mu še malce zatika.

  • novispenjac 12:56 22.september 2016.

    koliko je vredna tvoja izobrazba, ko končaš pravno fakulteto? Nič, ker se moraš še vsega naučiti. Če si bil priden si dobil teoretične osnove, ki ti bodo pomagale pri učenju v praksi. Ko končaš faks si na začetku, zato je ...prikaži več minimalna plača korektna realnost. Imaš namreč možnost napredovanja, ki ti plačo bistveno zviša. Če pa kljub 3 doktoratom ne znaši narediti ničesar v praksi, potem boš vedno na minimalni plači ali brezposeln.

  • Marko Blaznik 14:09 22.september 2016.

    Mogoče ja mogoče ne. OK na začetku minimalec ampak ko pa se ufuraš v podjetje, prevzameš neke odgovornosti,..... imaš po 5 letih še vedno minimalca. To je pa realnost. Tudi te finte so da se napreduje na višje delovno mesto ...prikaži več ampak plača ostane ista ker pač delodajalec meni da tako ali tako ne boš nikoli odšel.... :/

  • zdrej 09:28 23.september 2016.

    Popoldanske šole po vsej verjetnosti niso kaj krive. Cel sistem je pač tak. Je pa mi zanimivo, ko je bivši sodelavec šel v tujino in ga niso niti vprašali, kako izobrazbo ima. Samo pokazati je moral znanje. To je vse. ...prikaži več Plača, nekajkrat višja ob nekaj višjih stroških.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.