Avto
1136 ogledov

Pregorene žarnice težak prekršek

Komentarjev 13
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • mijaliza 15:32 20.oktober 2014.

    A mi lahko nekdo razloži zakaj so rezervne žernice še vedno del obvezne opreme v vozilu? Namreč pri vseh vozilih od l 2005 je nemogoče da sam zamenjaš žarnico, ker pri veliki večini avtomobilov moraš domalega pol avto razstavit, da ...prikaži več lahko žarnico zamenjaš ali pa moraš imet res drobno roko, da prideš zraven. Če pa zaradi žarnice pelješ vozilo k mehaniku pa ti on tako ali tako svojo not privije in ti jo zaračuna.....tako da to je res ena največjih bedarij, bolje bi bilo da bi žarnice umaknili iz obvezne opreme in v obvezno opremo dodali gasilni aparat, kar bi bilo zaradi vse te elektronike v vozilu veliko bolj priročno.

  • Izudin 17:28 20.oktober 2014.

    Bom še omenil neko bedarijo, ki so si jo izmislili. Povsod v drugih državah utripa zelena luč na semaforju, preden se prižge rumena in nato rdeča. Samo pri nas se iz zelene vedno takoj, brez utripanja, prižge rumena. Torej se ...prikaži več zgodi, da moraš prevozit rumeno, ker bi se ti lahko sicer kdo zapizdil zadaj in ne moreš na ful premzat. Ne samo, da so priredili zakone, da so tajkuni kradli, tudi sicer so se ukvarjali samo z bedarijami, z namenom inkasanstva in poljnenja proračuna.

  • wolfyy 12:19 20.oktober 2014.

    in kako policaj preveri ali je žarnica pregorjena ali ne? jo priključi na 12V adapter?

  • alojzr 12:31 20.oktober 2014.

    Zadošča "odokativna" metoda.

  • primc 12:45 20.oktober 2014.

    to je totalna bedarija...pri polovici novejših avtov sam tak težko menjaš žarnico oz. je celo nemogoče kar ob cesti to narediti...

  • Izudin 13:07 20.oktober 2014.

    Točno tako, pri nekaterih avtih je tako zakomplicirano menjat žarnico, da še mehanikom ni mačji kašelj, zato ne vem, kako si jo naj en totalen tehnični laik sam menja.

  • erikkk 16:32 20.oktober 2014.

    Ozadje vsega tega je denar zato pa je tak butast zakon še v veljavi ... Če ne policaju za kazen pa boš plačal mehaniku ... To da v poznejše različice težje vstavljat žarnice je za tiste ki globijo in spet ...prikaži večt mehanike velik plus v blagajni ...Protestirat je treba proti temu ne pa samo jamrat ...

  • murderone 17:35 20.oktober 2014.

    Po novem bo del moje obvezne opreme vsaj AK-47

  • 6a6330cf643e6297e0f11772a01ce2d9c0c144b1 19:20 20.oktober 2014.

    Pozicijske žarnice se še da, ostalo je za nepoznavalca in neginekologa ZF.

  • Pepe007 15:48 20.oktober 2014.

    Na naših vozilih v družini, ki so letnik 2004, 2010 in 2012 lahko menjam žarnice. Najlažje na najmlajšem. Res pa je, da ni nobeno od teh vozil top model po opremi in motorju in torej nima ksenona, niti nima ...prikaži več največjega motorja, kjer prostora pod havbo za dostop zmanjka.

  • Skippy 17:58 20.oktober 2014.

    in zakaj bi eno bedarijo, kot so žarnice, zamenjali z drugo bedarijo, kot je gasilni aparat? Z nečim kar 99 procentov voznikov nikoli v življenju ne bo uporabilo. Sicer pa ima gasilni aparat vsako tovorno in kombinirano vozilo in zagotovo ...prikaži več bo kdo pripeljal mimo v takšnem življenjsko redkem primeru.

  • olaf 14:33 20.oktober 2014.

    Jaz imam eno vrečko polno žarnic, tudi takih, ki jih ni na avtu. Pa naj se model ukvarja z njimi, saj ni definirano, da mora biti komplet v za to namenjeni škatlici. Vsaj ena od vrste je delujoča.

  • wolfyy 14:24 20.oktober 2014.

    in ta je ogled žarnice? ti prinesem pokazat črno žarnico, ki deluje ali novo žarnico ki ne deluje, slednjo boš lahko s svojim ostrim in strokovnim očesom 20 let opazoval, pa boš rekel da je OK.vse razen testa ...prikaži več na zunanji napravi ne pomeni nič. me ustavi policaj ker mi ne dela ena luč, jo zamenjam z novo še vedno ne deluje. torej mi po tvoje lahko zabije kazen zaradi vožnje z neizpravnim avtom + zaradi vožnje brez delujoče rezevrne žarnice? na koncu se bo pa ugotovilo, da je kabel izgubil maso in da obe žarnici delujeta. kam bo zabil tisti pildek za rezervno žarnico?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.