Zdravje /zdravje/aktualno
3127 ogledov

Prihaja 40 družinskih zdravnikov iz Srbije, Makedonije in Črne Gore

Komentarjev 16
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • MK 18:03 31.julij 2019.

    ja res rabimo še več čefurjadi rabimo ki pol klinca ne bodo razumeli kaj jim boš govoru. pa še vprašanje če so diplome taprave..

    • bojovi 21:02 31.julij 2019.

      Čefur je Avstrijska beseda za migrantskega Slovenca. Sej ne prihajajo iz Slovenije.

  • kmetek 16:55 31.julij 2019.

    KATASTROFA, SRAMOTA!!!!!

  • mirror 14:53 31.julij 2019.

    Večina teh uvoženih zdravnikov pristane na lagodnem neodgovornem delu po zdraviliščih in ne po urgencah, ZD in bolnišnicah. Druga nerešljiva težava pa so kupljeni izpiti in diplome. V svoji državi preganjajo take, če pa odide v tujo, so pa raje ...prikaži veče tiho. Sicer pa imamo take slabe ministre za zdravstvo, ki ovirajo izobraževanje novih zdravnikov in raje vidijo, če jih uvozimo. Keber je že en tak.

  • marsal 18:08 31.julij 2019.

    v Sloveniji vsak veterinar ve več o humani medicini , kot bodo vedeli tisti , ki prihajajo !

  • Skipi 14:29 31.julij 2019.

    Fajn najbolj da kar vse zaposlijo našo fakulteto pa ukinejo.....bo cenej.

  • marsal 17:08 01.avgust 2019.

    verjetno je , da se bo smrtnost v Sloveniji povečala !

  • mph 14:37 31.julij 2019.

    Že v Yu je veljalo, da so top kvaliteta medicinske fakultete in bolnišnice v Ljubljani, Zagrebu in Beogradu. Me zanima koliko se je nivo popravil v tem času. Da me ne bi iz prometne reševal nekdo, ki je kupil diplomo ...prikaži več in mi do konca uniči vrat, ali medicinski tehnik, ki ni nikoli slišal za pojem sterilnost, .... in podobno. Jezik je ločen problem, predvsem zaradi SPORAZUMEVANJA. Kaj mi pomaga dober zdravnik, ki vse narobe razume razloženo, ko imajo če naši pogosto s tem težave. Int itn itn

  • bojovi 21:03 31.julij 2019.

    Očitno so slišali koliko Slovenija plačuje svoje dohtarje, lol.

  • mihatirs 13:49 31.julij 2019.

    pošteno...da ne bodo slovenski zdravniki izvajal pritisk in monopol nad državo kot da so edini...se pa omenjeni iz bivše juge lažje naučijo jezika kot nekdo čisto nov....glede na prebivalstvo Slovenije pa tko al tko že vsi razumemo vse...sam še Sirijcev se nam manjka

    • Jambor 14:17 31.julij 2019.

      Če sem dobro razumel problem zdravnikov, je problem v delu na normi. Torej nekaj minut za pacienta in adijo. To normo želijo znižat z zgornjo mejo opredeljenih pacientov, ki jih posamezni zdravnik lahko ima. Vzami recimo primer ustanove s štirimi ...prikaži več zdravniki. Vsak ima mogoče okoli 1800~2000 opredeljenih. En se upokoji. Nadomestnega ne najdejo, ker se za družinsko medicino odloča vedno manj mladih zdravnikov.

    • Jambor 14:22 31.julij 2019.

      Tako ostane v luftu prej omenjeno število pacientov.Vsak od preostalih treh zdravnikov v najslabšem primeru prevzame 1/3. Je upravičeno, da se poveča delovni normativ zdravnika za ~1/3, samo zato, ker nadomestnega ni mogoče dobiti?

  • jakec42 20:55 05.avgust 2019.

    V katerem jeziku pa se bomo pogovarjali?

  • Ivo 14:43 31.julij 2019.

    Edino pravilno. Zakaj bi se naši izmišljevali in stavkali vsak mesec. Zapreti Medicinsko fakulteto in vse na zavod ali v Avstrijo, pa podpreti z državnim denarjem beograjsko, da bo več zdravnikov sproducirala...

    • fiston 17:20 31.julij 2019.

      No sploh pa ni problem v Ljubljani, saj lahko svoje zdravijo. Se mi zdi, da nobenemu ne bi bil problem onih malo čez 1000 svojih nabrati. Je pa sigurno od teh ki bodo prišli naših še precej slabših, glede na ...prikaži več to da čisto vsakega potrebujemo in če je še tako zanič, se ga ne moremo znebiti.

    • Ivo 20:23 31.julij 2019.

      Problem je, če ne uspe fakulteta presežka kadrov usposobiti. Pomeni, da se grejo elitizem...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.