Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
57601 ogledov

Primerjava cen ogrevanja: Najdražja sta elektrika in ...

Komentarjev 23
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Garancija
    Garancija 08:03 17.januar 2024.

    Vso škodo iz poplav bomo plačali preko kurjave

  • sandi76 14:22 17.januar 2024.

    Najdražje je ogrevanje na elektriko ! In ob vsem tem nas še silijo v zeleni prehod ??

  • Breza15 14:05 17.januar 2024.

    Še dražje od elektrike in sicer za 30% je ogrevanje na utekočinjeni naftni plin, kwh stane cca 0,23€. Od kurilnega olja je unp dražji za 80 do 90%. Tako visoke cene so zaradi pomanjkanja konkurence, cene tega plina na svetovnih ...prikaži več trgih so namreč močno padle, a prodajalci pri nas cen niso spustili in dosegajo visoke dobičke.

  • sam1 11:15 17.januar 2024.

    Če še tako strokovnjaki kalkulirajo in nam mečejo pod nos neke cene energentov na kwh-je realnost povsem drugačna in je bolj siguren izračun,ko na koncu kurilne sezone potegnemo črto pod skupni strošek. Še vedno je najcenejše ogrevanje na dobra suha ...prikaži več polena,še posebej če imaš kak košček svojega gozda......

  • robi71 16:40 17.januar 2024.

    V Decemberu so imeli 220€ elektrike skupaj z ogrevanjem. Ogrevanje je na dve klimi kateri ogrevata 160m2 se pravi, da je strošek ogrevanja bil 130€. Na sezono pa plačamo od 450 do 550€ za ogrevanje hiše. Največ je od decembra ...prikaži več do februarja in potem drastično pade zaradi večjega izkoristka klimatskih enot. Se pravi ta članek je verjetno pisan za električne centralne peči katere res porabijo ogromno 😁

  • pilotko 16:59 17.januar 2024.

    Seveda je elektrika najdražja na KWh, ko pa raja subvencionira vse "sončne" elektrarne s paneli vključno z Golobovimi, ki nam vsiljujejo potem nenormalne cene glede na EU , elektro oligarhija GEN-i pa bogati in se naši naivnosti smeji, a tudi tega bo konec !!

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:10 18.januar 2024.

    Energija ni draga,dragi so vsi zaposleni pri koritu

  • puys 10:04 17.januar 2024.

    December, Maribor, daljinsko ogrevanje: 130 EUR za 75 kvadratov 9 ur na dan vklopoljeni radiatorji, 12 let star blok. December, okolica Maribora: toplotna črpalka 100 EUR za 240 kvadratov ogrevanja, 24 ur na dan. Bom predlagal odklop in montažo črepalke ...prikaži več za cel blok + solarne na streho.

    • Avatar NickMason
      NickMason 13:27 17.januar 2024.

      menjal boš ,ko se vsak nekaj izmisli,kot da bo el. oz. je kaj cenejša,investiral boš uhaha dinarčkov da boš kaj..... samo denar mečeš stran

  • rd2dmk2 10:33 17.januar 2024.

    tole tukaj je čista laž, kako morate reči da je cena plina enaka kurilnemu olju ? no kako ? olje je okoli 1€ za liter plin je pa okoli 1,5€. če kdo misli da se zajebavam pa naj pride gledat ...prikaži večt pogodbo, ki sem jo dobil te dni. aja pa še nihče od kupcev kurilnega olja ne zahteva da se vežejo na prodajalca za naslednjih par let, za povrh še da zakupijo minimalno kuličino energenta. no ja predno komentirate ne živim sred ljubljane pa da mi vsak dan pride pet akviziterjev ponujat svoje izdelke.

    • Podstreho24 12:37 17.januar 2024.

      zemeljski plin se že dolgo ne meri v litrih, pa tudi če bi se, je prav zato na začetku članka navedeno, da so energenti primerjani na skupnem imenovalcu, to je KWh. Ne gre namreč primerjati litrov, kWH, kg, m3 ... ...prikaži več Pri tem je treba upoštevati kurilno vrednost posameznega energenta. Izračun je pravilen: kWh ZP je 0,11 (podatek SURS) in tudi kWh ELKO je 0,11 (cena 1,105/kurilna vrednost 10,08 = 0,11)

    • Avatar NickMason
      NickMason 13:24 17.januar 2024.

      Podstreho24,kako potem rečem po ta novem za bombo plina ,čist tako me zanima,če ni več v L ali kg

    • rd2dmk2 13:56 17.januar 2024.

      en kalkulator na netu :http://www.zgs.si/delovna_podrocja/lesna_biomasa/izracunajte_si_sami/energijski_ekvivalenti_med_razlicnimi_gorivi/index.html tam izračunam takole : porabim1000 l UNP in ga zamenjam z 716l kurilnega olja. KO je okol 1,1 €/l UNP po moji pogodbi pa cca 1.5€/l .

    • a3479c8857678e87df3c796b6335aa01be0c1022 16:32 17.januar 2024.

      Nick, tisto bombo rabis za kuharijo, ne za ogrevanje. Clanek govori o ogrevanju in je zato edino smiselno, da se energente primerja po moči

    • Podstreho24 08:05 18.januar 2024.

      V primerjavi je zemeljski plin (ZP), utekočinjen naftni plin (UPN) ali butan/propan v bombah za kuhanje nista v primerjavi. Če bi ju vključili v bi tudi litre UPN spremenili v kWh glede na njegovo kurilno vrednost. UPN ni ZP in ...prikaži večn ja, dražji je od ZP in ELKO.

  • rd2dmk2 10:38 17.januar 2024.

    pred 20 leti ko sem menjal ogrevanje je država bluzila, kako bo ogrevanje na plin ekološko in bom s tem zaveden državljan ( sem samo zaveden državljan ) pa poceni in kako bodo gradili plinovode. nič od tega. plačujem več ...prikaži več ekoloških taks kot ne vem kateri drug energent. pa še kurit moram al je toplo al mrzlo, ker imam minimalno količino. pa še ponudnika ne smem menjat. tolk o sistemu. o tem kako lahko vgradiš novo peč na plin pa raje nebi. to je šele grozljivka.

  • andrej084 18:55 17.januar 2024.

    Moja mama me je naučila,... da ko so iz CKZKS rekli, da bo mesa, mleka, riža, kave,... dovolj za vse, me je takoj poslala v trgovino po kg kave. Jim ni verjela. Enako je še danes...

  • nenad13 14:08 17.januar 2024.

    Neumnost. Mi se v hiši s 155m² ogrevamo z dvema klima napravama, mesečni strošek električne energije zgolj za ogrevanje je približno 120€ v treh najhladnejših mesecih. Skupaj na sezono okoli 600 €. Je pa res, da imam vrhunsko izolacijo, zunanjo ...prikaži več in notranjo, troslojna okna ...

  • Johny 18:43 17.januar 2024.

    Katarina Nemanič, zelo površno si opravila svoje delo! Nekateri se ogrevajo tudi na utekočinjen naftni plin (UNP), ki je krepko dražji od ogrevanja na električno energijo! Ni čudno, da je lahko vsak novinar(ček), ki ima pet minut prostega časa!

  • mihatirs 20:05 17.januar 2024.

    za visoko ceno niso krivi distributerji, ker imajo v energetiki najnižje plače od vseh. (začetna monterska plača na Elektro Lj...1300 bruto-SRAMOTA), povprečna plača 2300 bruto (še ena SRAMOTA)...medtem ko ELES, HSE, SODO in podobni pa 3500eur + ... Ko SO ...prikaži več HAVARIJE, pa vsi rep med noge, monterji pa inženirji pa jebejo ježa...ta bogati pa iz kavča opazujejo!!!

  • mihatirs 20:07 17.januar 2024.

    BOGATIJA JE NA HSE, GEN-I, PETROL, ELES, SODO...vsi ostali Elektro Celje, Elektro MB, Elektro Primorska, Elektro Ljubljana pa jebejo ježa z nizkimi plačami...to diktaturo pa vodi AGENCIJA ZA ENERGIJO IN OSTALA GAMAD!

  • Brezpotrebe 05:31 18.januar 2024.

    Za letošnjo zimo sem plačal maksimalno ceno,300 eur za 3 m3 bukovih drv in se v 120 let stari večstanovanjski stavbi s pol metra debelimi zidovi iz opeke brez kakršnekoli izolacije počutim pri 25+ odlično. Stanovanje nameravam na stropovih izolirati,kar ...prikaži več bo po moji oceni znižalo stroške ogrevanja za cca 1 m3 drv na sezono. Torej trenutno plačujem 50 eur na mesec ob tem pa privarčujem 10eur mesečno pri kuhanju, ker pozimi ne uporabljam električnega štedilnika.

  • rok60 18:59 17.januar 2024.

    Pri takšnem prikazu cene energentov manjka strošek investicije v ogrevalni sistem, saj je strošek vgradnje in vzdrževanja potrebne opreme na daljinskem sistemu toplote bistveno nižji kot npr. izgradnja kotlovnice na pelete. Drugi "strokovnjak" za izdelavo energetskih izkaznic, kateri pravi, da ...prikaži veča so lahko za večjo PORABO energije v stavbi krive toplotne izgube distribucijskih sistemov je res "strokovnjak". Pozabil je na kalorimeter in regulacijo, katero ima vgrajena vsaka stavba!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.