Slovenija
41577 ogledov

Provokacija ali kultura: Magnifico zapel Prešernovo pesem, ki ni dovolj kulturna?

Komentarjev 52
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • 03a22797237ce84cc413aa3240ab4331bd637aab 14:59 09.februar 2020.

    Ako bi vrli farji se desetih božjih zapovedi držali, tako besedilo ne bi svojega rojstva učakalo !!

    • Avatar Sreten Lukić
      lluckyss 15:02 09.februar 2020.

      Bil bi že napredek, če bi se držali vsaj ene...

  • db08d766e1b32fb730acfd95068d4776f2ee2b27 12:25 09.februar 2020.

    Magnifico je zapel Prešernovo besedilo in ne svoje........primitivci pa razlagajo po svoje nič novega......

    • Avatar Dux_Ursus
      Dux_Ursus 13:15 09.februar 2020.

      Prešeren je marsikaj napisal. Nekaj od tega je napisal, ko je bil "koma", nekaj pa trezen. Ene od teh stvari so za proslave, druge pa so za gostilniške hece. Mešat eno z drugim pa izobraženim in razgledanim ne pritiče. Naši ...prikaži več južni bratranci bi rekli:"Ni žvaka za seljaka."

    • db08d766e1b32fb730acfd95068d4776f2ee2b27 15:25 09.februar 2020.

      resnica pač boli in tokrat je zabolelo cerkev......ne prvič in ne zadnjič.....bravo Magnifico.....

    • Avatar Leon
      Leon 16:07 09.februar 2020.

      Magnifico jim je zapel kulturo ! Takšna je kultura političnih parazitov .

    • db08d766e1b32fb730acfd95068d4776f2ee2b27 19:38 09.februar 2020.

      sicer je pa vse kar je zapel čista resnica in ni nobene laži v pesmi.............

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 15:01 09.februar 2020.

    Lahko bi zapel tudi znamenito "Dominus Vobiscum" da bi se ljubljanske dečve malo razburile ;))

  • jakec1575 16:00 09.februar 2020.

    Res je to napisal. V trenutni konstalaciji neprimerno. Samo kurimo in sovrazimo se. cerkev naj raje kaksna vlada obdavci ali pa nja si sami financirajo prispevke iz neobdavcenih prihodkov. Obojega pac ne morejo imeti. Kaj so farji in menihi delali ...prikaži več ursulinkam pa naj pise zgodovina.

    • dare326 23:34 09.februar 2020.

      Ni res. Prešeren je v pismih trikrat zanikal, da bi on napisal to pesem. Gre za straniščno poezijo, ki je bila takrat zelo popularna.

  • Avatar Leon
    Leon 12:30 09.februar 2020.

    Jajo bi raje nekaj domobranskega ! Štajerska Varda ima svoje nastope lahko jim pripoje .

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 13:18 09.februar 2020.

      Evo Leon,našel sem zate en dober komad.Zoran Zoka Kulina - Gari garo, Evo brke,Ja sam lola,Šoferska... .

    • Avatar Leon
      Leon 13:43 09.februar 2020.

      Pinko....ne poslušam tvojih priljubljenih !

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 14:12 09.februar 2020.

      Saj ne zame.Zate so,kot ulite.

    • maresem 17:09 09.februar 2020.

      Domopbran ti bo hebal mater.... komunjara močvirska.

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 17:54 09.februar 2020.

      Jaz sem Kamnik komaj našel na zemljevidu, komaj našel to vasico.Pol,ko je prišel Šarćiri na oblast,so bili na vodilnih položajih, direktorji,sekretarji...,vsi iz Kamnika... .

    • fiston 20:34 09.februar 2020.

      Pikopobalinko zate je komad od Pankrtov - Totalna revolucija. Totalna revolucija za njega ni rešitev, Janez kurbin sin hoče samopotrditev.

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 22:07 09.februar 2020.

      Poglej koliko minusov nam je Leon naklepal. Pa kaj ima ta prasica 5 GSM-ov.Drugače SLO scena.... .Kakšen Bazar-Poišči me,Tina. Oto Pestner je tudi dober pevec,Pepel in kri, Moni Kovačič,Hazard,Janko Ropret...,saj se jih kar najde.Drugače pa poslušam bolj ali manj tuje(VB,ZDA,Italija,Nemčija,Švedi ...prikaži več imajo tudi nekaj zvezdnikov...).

  • Janez 15:45 09.februar 2020.

    Nisem vedel, da je Prešeren pisal tudi takšne za moje pojme prav tako genialne kakor so druge njegove. Je zato manj naš , slovenski, genialen?. Nasprotno še bolj je genialen in človeški. Genij je eden sam takšen kot je in ...prikaži večn ga moramo takšnega jemati. V SLO je mnogo politikov in apartčikov, ki se imajo za genije pa niso sposobni skupaj spraviti pesmi kot jih je znal res genij Prešeren. Po vaši zaslugi sem spoznal tudi ta del Prešerna in ga še bolj cenim kot genija.

  • MK 08:28 10.februar 2020.

    budala čefurska ... bom pa še jaz žalil, če sme on. To je seveda moj umetniški performans

  • mirror 16:37 09.februar 2020.

    Kulturniki majo preveč denarja. Treba jim ga je odvzeti. Dojenje psa, oblačenje nosečnice v razrezano slovensko zastavo in zažiganje križa v Strunjanu ni slovenska kultura in kot taka ne zasluži nobene, tudi finančne podpore ne.

  • wolf.ata 10:12 10.februar 2020.

    ni pač primerni izbor,ne glede, če je res napisal, drugače pa vsem pobrati privilegije in poslati jih dol v lepo Yugo deželo,preveč so se razvadili tele Yugoviči...

  • wolf.ata 15:30 09.februar 2020.

    ne glede na vse ni bilo primerno za kulturni praznik, vse ostalo ni pomembno...

  • kapibara1 16:52 09.februar 2020.

    Ko se prišlek, dela norca iz vseh probilnih dobrin gostitelja.. MAR v 3 x pm nazaj.. !!

  • Pepe007 19:24 09.februar 2020.

    Manj ljudem je všeč, bolj je kulturno. Tako gre kultura v SLOVEniji. Torej je bila ta pesnitev povsem primerna za kulturni praznik in tiste mandljce tam. Saj mi plačamo, kot je glavna govornica povedala in ne sme nam biti žal ...prikaži več denarja, da se oni lahko igrajo kulturo. Zakaj bi dajali za zdravstvo ali za ceste...

  • LetherHossen 16:51 09.februar 2020.

    Zadeva je bila na mestu. Gre za samo za eno pesnitev in pogled dr. Prešerna. S tem se je jasno razkrila nestrpnost na drugi strani. Kar me bolj skrbi, da kaj takega sploh moti mogočega bodočega predsednika vlade. Danes Magnifico, ...prikaži več dan prej Bad Religion, jutri ti in čez dan ali dva vsi neprimerni in ne po godu določenim osebam.

    • matermila 06:45 10.februar 2020.

      So pesmi,ki jih pojejo na pogrebu,so pesmi,ki jih pojejo v gostilnah,so pesmi,ki jih pojejo na proslavah,so partizanske pesmi,so pijanske in še bi lahko našteval.Pa presodite sami,kam bi ta pesnitev spadala,ne glede na to kdo jo je napisal.Izgovori,da je tudi to ...prikaži večo Prešeren,so plehki,neokusna je tudi podoba Prešerna v transvestitski podobi v ozadju.Jokajoč,da je v kulturi premalo denarja,pljuvajo po njej in se smejijo z debelimi trebuhi.Če je kultura to,da en čefur prepeva gostilniške pesmi na

    • matermila 06:49 10.februar 2020.

      državni proslavi v imenu kulture,potem smo na dnu.Imamo mnogo slovenskih izvajalcev,ki bi si zaslužili nastop na taki proslavi,to pa pravgotovo niso ljudje,ki so bili proti samostojni Sloveniji.Vsi tisti,ki ploskate temu,niste vredni,da sonce sije na vas.Vsaj ne v Sloveniji.

  • kapibara1 16:04 09.februar 2020.

    Žal so Ćefurhi v vseh porah Slovenije.. !! Slovenski Barcafe, reklamira en dzuro.. ki je pobengu iz Sarajeva.. SLO pivo, reklamirajo ćefurji.. ! - Res je resnična kolumna, da je bolje multinacionalkam na balkanu, plačevat reket- katerega preložiš na kupca, ...prikaži več kot pa se bost z balkansko navlako..

  • maresem 17:08 09.februar 2020.

    Še najbolj se strinjam z njim..."ćefurji raus". Še en komunajzar z IQ grahaste kure.

    • Borut_Bavarski 08:33 10.februar 2020.

      Ta pravi se oglaša. Katolibanska ameba.

    • maresem 09:15 10.februar 2020.

      Boč... da tri malo pomagam, sem iz krščanske družine, a cerkev obiščem morda 1x na leto v spomin na pokojno mamo. To9liko o katolibanizbu. Sem pa vesel, da nisem rdeč komunajzar, levičar in ćefur, kar TI SI.

  • izRODEk 18:18 09.februar 2020.

    Ne škodi, če kakšen klasični balkanski čefur vsake toliko nastavi ogledalo alpskim čefurjem iz vrst SDS in podobnih intelektualno degradiranih okoljij.. :-D Sicer pa vztrajam, da je biološko še dobro, da pasja sperma ne more ustvariti človeškega zarodka. Sicer bi ...prikaži več bila slovenceljska populacija verjetno še dosti bolj degenerirana kot se zdi, da je tako in tako že.

    • izRODEk 18:19 09.februar 2020.

      Se opravičujem za zapisano: niste alpsi čefurji pač pa podalpski čefurji. Popravljam. :D

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 20:03 09.februar 2020.

      Ja,ja prav si povedal.To si imel verjetno v mislih bullmastife,Baričević pa odvetniki pa to... .Ja,ja pa SD pa to,se spomnim... .

    • maresem 09:12 10.februar 2020.

      haha... izrodek človeški, kaj si pa ti? Gnoj levičarski in še ćefur po vrhu. Raje se fentam, kot da bi bil kar koli od tega.

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 09:16 10.februar 2020.

      Glede na način pisanja,bi ugibal,da je Hrvat.

  • Avatar praufo
    praufo 13:25 09.februar 2020.

    prešeren je bil pred časom in je marsikaj napisal, še bolj duhovite pesmice, tudi o kurbariji je pisal, v bistvu je vse to umetnost ... mogoče je pa sploh robert pešut napačen izbor za takšne dogodke ... ne vem zakaj ...prikaži več so njega izbrali, naj raje porabijo kakšnega, ki v dražgošah deklamira

  • Skira 16:11 09.februar 2020.

    Pederajs Magnifico pokaj v svoje kraje

  • anton55 18:26 09.februar 2020.

    Magnifico vas rajca...

  • ode 12:35 09.februar 2020.

    ...Kako da se farjem trebuhi redé? Za maše jim nosijo neumne žene. Kako da se nunam trebuhi redé? Zato ki se farjam porivat pusté. To so deklamirali (zadnjih nekaj verzov) na državni kulturni praznik. Tega menda Prešeren ni spesnil.

    • ode 12:36 09.februar 2020.

      Se bodo naslednje leto delali norca iz imamov in hodž? Seveda ne, ker si ne upajo, ker za takšno žalitev se odreže glava stran.

    • Avatar Leon
      Leon 12:43 09.februar 2020.

      Takoj na okope ! ZA NAŠE FAROŠKE DEKLINE GRE !

    • Avatar Leon
      Leon 12:44 09.februar 2020.

      Kaj ima Janša skupnega s kulturo ?

    • kontrahan 12:50 09.februar 2020.

      JJ nima nič s kolturo, on trosi neumnosti tud ko je trezen.

    • zorman63 13:07 09.februar 2020.

      Leon, točno toliko kot imaš ti z pametjo.

    • Avatar Sreten Lukić
      lluckyss 13:19 09.februar 2020.

      Vzrajno prekopavanje kosti je nekaterim škodilo..Sedaj bi očitno radi odkopali še Prešerna in ga obdolžili komunizma in zasmehovanja farjev...Če častimo Franceta, ga dajmo takšnega kot je bil in ne takšnega kot bi ga radi nekateri predstavili...

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 14:08 09.februar 2020.

      Jaz sem včeraj,za kulturni praznik imel dobro kosilo in sicer: Paradižnikova juha,pečenega(well done) ćefurja v gobovi omaki,zelena solata,kruh,sladica. Kaj si pa ti jedel za praznik,Leon.

    • maresem 17:14 09.februar 2020.

      Luzer... raje farom, kot tvojim komunarjem. Njim folk verjame že več, kot 2000 let, tvoji komunajzarski bagri niti desetletje ne.

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 18:00 09.februar 2020.

      Maresem,a veš kaj naredi Slovenc komunajzar(Leon je tipičen primer),ko dopolni 18 let.Gre v Bosno,da poišče biološkega očeta.

    • popokatopetl 21:54 09.februar 2020.

      Joj ti naši vrli "domoljubi", dejansko Orbanovi vazali...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.