Slovenija
39705 ogledov

Reforma plač v javnem sektorju: Vse to se bo spremenilo!

Komentarjev 27
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • sandi76 09:34 16.februar 2021.

    Lahko se še tako zavija v meglo , gre ponovno za dvig plač v javnem sektorju. Plačni Virantov stampedo se nadaljuje !

    • 277e7e0798e154efbedb78510b05597587d206c4 10:09 16.februar 2021.

      Točno, ker se osnovna plača ne bo znižala za teh 30%, da bi jo potem dvignili do največ sedanje višine. Ampak se bo povečala za 30% nad sedanjo. To pa na že lanskoletno povečanje za 10%. Tako da lahko samo ...prikaži več pod pogojem da se hkrati za enak % zmanjša število zaposlenih. Ker to ni možno, tudi ta predlog ni možen!

    • 277e7e0798e154efbedb78510b05597587d206c4 10:11 16.februar 2021.

      Res ne razumem, kaj imate proti JJ, samo on bi vam lahko za toliko dvignil plače (v dveh letih za 40%!!!), levaki nikoli. Njihovi poslanci delajo in dajejo samo sebi.

    • Avatar Leon
      Leon 08:28 17.februar 2021.

      To vse je predstava za urejanje plačil represivnim organom ,ki varujejo diktaturo; vojska ,policija ,tožilstvo in sodišča . Trumpova metoda vodenja države .

  • antitrust 16:17 16.februar 2021.

    Avtomatsko napredovanje lenuhov.

    • Avatar Leon
      Leon 08:29 17.februar 2021.

      Predvsem podrepnikov in lenuhov brez hrbtenice .

  • igorgeus 17:48 16.februar 2021.

    vemo koga bodo novonastavljeni vodje variabilno nagrajevali, kajne?

    • kapibara1 18:51 16.februar 2021.

      Ko sem zqačel v JS sem videl plakat: Če želiš napredovati, se druži s pravimi ljudmi..

  • kapibara1 17:01 16.februar 2021.

    Tisti ki ne pijejo kave in ne grizljajo piškotov s šefi, zjutraj ob prvi kavici , NE bodo nagrajeni. Ti morajo delati,. da je ja kaj pokazati !! Plačna skupina "J" bode ponovno vlekla ta naj krajšo ali pa še ...prikaži več te ne..!! Govorim iz prve roke.. !! Mi delami, ni časa kave pit...!!

  • rd2dmk2 10:13 16.februar 2021.

    država imata čistilke najete od zunanjih izvajalcev, varnostnike, vratarje, kuharje ... uradnik, ko mora pa kaj postorit, pa še ta najame zunanjega izvajalca ali svetovalca. zakaj pa bi jih potem rabili. vse na cesto, ko pa bi se kaj rabilo, ...prikaži več pa jih najamemo za posel. saj je že tolk nevladnih organizacij, ki delajo vladne storitve od gasilcev naprej. v šoli je ravnatelj obvezen, hišnik pa za 4 ure na dan pa s plačo 480 eurov bruto. a kdo rab ravnatelja ?

  • titty 11:33 16.februar 2021.

    Se pravi (povzetek): plače bodo nižje za vse, variabilni del bodo delili nadrejeni. Nadrejenih je eno morje, in jih figo briga kdo kaj dela, briga jih samo, da je narejeno. Tako je zdaj z uspešnostjo, tako bo še naprej. Nadrejeni ...prikaži več imajo visoko plačo in jih ne briga kako bo drobiž, ki ga delijo navadnim uradnikom, razdeljen. Upam, da sindikati naredijo red!

  • kapibara1 17:05 16.februar 2021.

    Kot je nekdo rekel: Da je 21 plačilni razred- minimalna plača.. začnejo se pa razredi z 14-15 ?? torej krepko POD minimalno, mi ni nič jasno.. !! Začne se ja valda, ta najnižji z minimalno..

  • alen009 08:12 17.februar 2021.

    koritnik je s pizde na beton prletu, ko je ugledal luč tega sveta. Egoist, da mu ni para.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 17:40 16.februar 2021.

    Kaj zdaj je že vsak dan ena nova veleumna poteza naše vlade na spisku? A nimamo trenutno drugih prioritet, kot pa so napredovanja in plače v javnem sektorju. O joj prejoj, kam mi tonemo.

  • Gandolf 19:58 16.februar 2021.

    Najprej naj ukinejo dodatek za stalnost. Dovolj je dodatek za minulo delo in denar preusmerijo v stimulacijo dobrih..

  • MK 09:49 16.februar 2021.

    Težava je v tem, da tisti ki veliko delajo v JU, to delajo zaradi tega, ker bi nekoč radi imeli višjo plačo. Če tega ne morejo dobiti potem pa res ne bodo motivirani.

    • Avatar pantani
      pantani 09:51 16.februar 2021.

      V gospodarstvu lahko samo sanjaš o napredovanju, še posebej če imaš zajebanega šefa!!!

    • 277e7e0798e154efbedb78510b05597587d206c4 10:12 16.februar 2021.

      V JU imate druge privilegije o katerih lahko realni sektor samo sanja. Zagotovljeno službo do penzije - ne majhne - lagodno delo, zrihtate službe še komu svojih itd.

    • MK 11:02 16.februar 2021.

      Ne govorim zase, poznam pa res zelo dobro delovanje. Prvič. Lagane šihte imajo 55+ stare osebe, ki so v JU od "pamtiveka"... vsi ostali pa švicajo ko budale. Nalog je vsako leto več, ljudi vsako leto manj, še posebej sposobnih. ...prikaži več Cajtnga se ne bere več, ker so že davnaj odpovedane naročnine. 1 izvod gre v PR in to je to.

    • MK 11:04 16.februar 2021.

      Kdor si je pridobil "stare zasluge" dela udobno. Vendar teh se do penzije ne boš znebil. Večina folka (referenti, svetovalci, uradniki) dela pa za jurja EUR in dela približno tako kot medicinske sestre (vse). In to je t.i. bivša mladina ...prikaži več (danes v povprečju 40 let), ki so bili zaradi ZUJF-a vsaj 8 let brez napredovanj, brez delovne uspešnosti, brez dodatkov. Delajo na stari opremi in od njih se pričakuje da tam izgorijo.

    • MK 11:06 16.februar 2021.

      Seveda obstajajo šefi, vodje sektorjev, služb, direktoratov... po večini gre za a) politične nameščence (tega se ne boš nikoli znebil) in b) bivše mladince, ki so se zgonili do konca in se jih je nekdo usmilil, ker ni imel boljšega. ...prikaži več Ampak šefe ima vsak v gospodarstvu in tudi ve, da ni vsak šef enako sposoben, da hvata krivine in hodi na poslovna kosila za pol dneva. Tudi tega se ne boš znebil.

    • MK 11:07 16.februar 2021.

      da je pa razlika v bruto plači med gospodarstvom in JU takšna je pa kriva "balkanska logika" plačevanja minimalcev in ostalo na roko. Tega je OGROMNO. Ko sem jaz zaposloval v svoji firmi so mi vsi, ki so prihajali govorili ...prikaži več zakaj ne dam raje na roko in minimalca. Kaj bom plačeval državi?! In taki minimalci + denar na roko nižajo bruto plačo. Da ne govorim, povečujejo socialne transfere.

    • MK 11:09 16.februar 2021.

      za zaključek pa tole. Povprečna izobrazba v gospodarstvu je srednja šola. Povprečna izobrazba v JU je 7,2 stopnja izobrazbe (faks). Tudi v naši firmi so bolje plačani tisti, ki več znajo in so bolj uporabni (in glej ga zlomka, tej ...prikaži več imajo tudi faks). Seveda se najde izjema. 3 najvišjo plačo ima pri nas nekdo s 5 stopnjo izobrazbe. Ampak ni ga problema, ki ga on ne zna rešit.

    • MK 11:11 16.februar 2021.

      PS: če ste nezadovoljni s svojo plačo v GOSPODARSTVU si poiščite drugega delodajalca. Ne vztrajat pri slabem in se jezit na JU. Na koncu dneva boste še vedno slabo plačani. Jaz plačujem 35% večje plače, kot je povprečje v moji ...prikaži veči panogi. Sem pa številka 2. v moji panogi med vsemi firmami in izvažam 97% vsega prometa.

    • igorgeus 17:51 16.februar 2021.

      MK, ne trudi se. v Sloveniji je tako, cim se ugotovi, da ena oseba goljufa, se zminira cel sistem, pa ceprav je bil 99% uspesen.

    • MK 13:42 17.februar 2021.

      rad se trudim, ker imam rad Slovenijo. Če bom enemu odprl oči bo moje poslanstvo uspešno.

    • igorgeus 18:20 17.februar 2021.

      drzim pesti.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.