Avto
60 ogledov

S tehniko do prihranka goriva

Komentarjev 5
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Bozidar.Frelih 09:21 02.april 2012.

    No, "najlažji" način za prihranek pri gorivu je zmerna vožnja. Ste kdaj probali izmeriti razliko v porabi med 90 in 130? 25-30%! Ampak kdo od Slovencev se bo pa vozil 90?!

  • rakun 20:41 02.april 2012.

    Da. Treba hitro priti na pivo.

  • McClain 09:26 03.april 2012.

    nimam tempomata, avto je po konceptu star 10 let in zatorej ni vrhunsko aerodinamican, nimam nizkokotalnih pnevmatik in nimama start in stop pa brez tezav s povprecno hitrostjo na cestah spravim 2,4 litrski dizel s 155 konji in karavansko obliko ...prikaži večo avtomobila na 5 litrov. Tudi manj, a tam se ze moram zelo igrat z njim. Sem kar zadovoljen in ne rabim nic od nastetega.. Ce nisem pazljiv in se mi ne da, pa sem na 6 1/2 litra.

  • mr_izi 11:55 02.april 2012.

    Heheheh, pa če imaš vse to zmontirano pol pa gre skoraj na luft!!Mislim da tisti ki imajo bencinski motor in delajo dosti kilometrov na dan, se jim izplača vgraditi plin, ki je skoraj pol, če ne bo od jutri res pol, cenejši.

  • dd1307 21:50 02.april 2012.

    Mislim..sej veš, da je to relativno. Imaš avte, ki imajo najmanjšo porabo pri 110kmh na avtocesti, pa take, ki imajo enako porabo pri 150kmh in 110kmh, če ne kar manjšo pri višji hitrosti. Odvisno je od mašine, aerodinamike..itd. Tako, da ...prikaži več pisanje nekih pravil kar tako na pamet v teh člankih je zgrešeno. In še ena je mimo pihnjena - tempomat vsekakor ne zmanjšuje porabe, ampak jo malo poveča - tudi na ravnem.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.