Popotnik
71576 ogledov

Brnik: Ne boste verjeli, kaj je želel nesti s seboj na letalo!

Komentarjev 23
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Kmodri 15:19 28.april 2023.

    No koso na letalo nese edino kmet! Kmečki upori pa to! Je šel v Bruselj netit punt!

  • ava 20:21 28.april 2023.

    Vecina pljuva oo Jugoslavini, pa takrat imeli JAT in Inex Adrio, potem Adria Airways. Zdaj, v banana republiki, Sloveniji, pa nimamo niti lastne avio druzbe in nam zdaj ponujajo nekaj linij, pa se te samo v letnem casu. Adijo pamet.

    • dare326 18:33 29.avgust 2023.

      JAT=JokingAboutTime, AA Korzika, IA direktor medvojni pretepač v Spodnji Šiški. AA so prodali tisti, ki jim samostojna Slovenija ni bila opcija.

  • Grof 17:42 28.april 2023.

    Baje Joco kupuje Fraport, bomo videli kaj bo iz tega, ….

    • dare326 18:36 29.avgust 2023.

      Joco je raje na golfu. Fraport Frankfurt Arprt Servcs Wrldwd AG je vreden cca 4.6 milijarde €.

  • Boschtjan Zupanchich 08:23 28.april 2023.

    Na srečo se Ne bom Nikoli več peljal z temi avijonskimi podrtijami !!! ! !!! Še za nazadnje , ko sem se 2011 peljal, mi je bilo žal, da sem se !!! ! !!! Adijooo , ... pa zdravi ostanite ...prikaži več - Nepoškodovani, ali celo mrtvi !!! ! !!!

    • SlavkoKrizman 12:02 28.april 2023.

      ojoj, cela letalska industrija bo propadla zaradi tebe.......

    • zdrej 14:00 28.april 2023.

      Daj napiši kaj več. Katere barve je bila ta podrtija? itd

    • ico8 14:06 28.april 2023.

      Zdreja je sram napisati, da je bilo na leteci kisti napisano Adria inda so se na sedezih kiste zbirali za kerozin!

    • SlavkoKrizman 23:16 28.april 2023.

      @ boštjan: pa še tole si poglej in potem primerjaj z smrtmi na cesti "https://injuryfacts.nsc.org/home-and-community/safety-topics/airplane-crashes/"...pa mi potem povej kaj si ugotovil....

    • Boschtjan Zupanchich 19:31 29.april 2023.

      Zdrej, ja, star Boeing je bil, z sklopkami za zakrilca tipa še izpred 150 let !!! ! !!! Obup !!! ! !!! Sem mislil, da bo razpadel večkrat pred pristankom !!! ! !!!

    • Boschtjan Zupanchich 19:34 29.april 2023.

      Zlawc, sem ugotovil, da je Veliko Več vozil na cesti, kot pa plovil v zraku, Zato je tudi večje število mrtvih na tleh, kot pa v zraku.

    • SlavkoKrizman 13:21 30.april 2023.

      torej je bolje se peljati z avionom, kot z avtomobilom...sam sebe si demantiral :P

    • Boschtjan Zupanchich 13:35 30.april 2023.

      No, potem pa si "vkalkuliraj" še število potnikov, in boš morda dobil Drugačne številke glede nesreč na potnika .

    • Boschtjan Zupanchich 13:36 30.april 2023.

      Ko avtomobilu odpove motor, se samo ustavi, ... ko pa avionu odpove motor, ... kaj se potem zgodi ?

    • SlavkoKrizman 10:23 02.maj 2023.

      1: https://www.psbr.law/aviation_accident_statistics.html 2: https://www.prnewswire.com/news-releases/motor-vehicle-deaths-again-reach-an-estimated-46-000-in-2022--301767609.html še kaj dodati?

    • zdrej 09:13 03.maj 2023.

      @Boschtjan Zupanchich Mislim, da imaš kar konkretno fobijo. Ko letalu odpovejo vsi motorji, kar se je mimogrede že parkrat zgodilo, letalo preprosto leti naprej. Zato obstaja regulacija (ETOPS če ti kaj pomaga), da letalo mora leteti po ruti (poti), ki ...prikaži več mu v takem primeru omogoča pristanek na letališču brez pomoči motorjev. PS Sodobna letala so lahko stara največ 70 let. :-)

    • Boschtjan Zupanchich 10:04 09.maj 2023.

      Zdrej, vsa krmiljenja na avionih so hidravlična, in imajo pogon iz motorjev. Če torej motorji odpovedo, kdo bo potem poganjal hidravlične črpalke za zavijanje ? O tistih sklopkah tipa transmisij iz leta 1850 ti pa ne bom več razlagal, ker ...prikaži več vidim, da se žal ne spoznaš dovolj.

    • zdrej 10:09 09.maj 2023.

      Boštjan, elektrika. Elektrika. Kaj naj rečem. "Ram turbine" je naprava, ki se v takem primeru avtomatsko spusti in proizvaja dovolj elektrike. Mogoče je nekaj pride tudi še motorjev zaradi "windmillinga". Dnevno se zgodi nešteto incidentov, oz. naj rečem incidentekov, ki ...prikaži več, ki nikdar ne pridejo v javnost. Saj niso za javnost. Ampak sistem je narejen, da od več milijonov letov ne slišiš praktično nič v medijih. Torej zelo dobro.

    • zdrej 10:10 09.maj 2023.

      In nisi preveril/dobro prebral. Sodobna letala so lahko stara v teoriji največ 70 let. Po večini mlajša. Če pa je princip določenega elementa starejši, pa to ne pomeni, da ne deluje dobro. Ponavadi je obratno. Zato se je obdržal tak način.

    • Boschtjan Zupanchich 10:13 09.maj 2023.

      Ja, sem tudi tiste pomožne električne generatorje videl v začetku prejšnjega desetletja , ampak, ... transmission impossible ... piece of shitty shit.

    • ico8 15:31 09.maj 2023.

      Pristanek brez pogona motorjev; Pristanek v ledeni reki Hudson pred obzorjem New Yorka je bil aeronavtični podvig. Airbus se ne prevrne, ne razpade, ko trči v vodo pri 250 km/h. Ureznina v nogo stevardese je najhujša poškodba. 22.01.2021///// Bostjan, vse ...prikaži več jasno? Hidravlika, he!? A mislis, da imajo resilne "zajle"?

    • Boschtjan Zupanchich 11:15 11.maj 2023.

      Ico, ja, če imaš možnosti domanevrirati do tako majhnega pristajalnega kota, kot so imeli tile srečneži, ja, drugače pa si dead meat.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.