Pod streho
35601 ogledov

Samograditeljstvu je v resnici odklenkalo

Komentarjev 28
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Snežinko 09:44 27.april 2019.

    Ja, bravo... v bistvu bodo s tem zakonom spet pospešili delo na črno. Če je nekdo samograditelj in dobi "podizvajalca" bo pač le-ta delal na črno. Inšpekcija lahko to sicer "preganja", a dosegla ne bo nič. Če jaz trdim, da ...prikaži veča je to moj dober prijatelj in mi pomaga zastonj, material pa sem sam kupil ga ni junaka, ki bi uspel dokazati, da to ni res. Potem mu pač plačam na roko, pa še ceneje bo, ker ne bo davka. Bravo, država, kar tako naprej v anarhijo!

    • blayo 00:05 28.april 2019.

      Če imaš že rešitev za problem, zakaj se potem sploh buniš?

  • Avatar Mark035
    Mark035 13:41 27.april 2019.

    V Veliki Britaniji spodbujajo samogradnjo, pri nas pa jo zavirajo. Vsak, ki dela hišo zase, bo bolj natančen pri gradnji in bo kupil boljše materijale, kot bi jih podizvajalec. Podizvajalcu je v interesu, da čim več zasluži in to seveda ...prikaži več na račun vgrajenih materijalov.

    • McClain 17:13 27.april 2019.

      če je kaj res, je to res. Kretenska drzava do amea, sicer pa, kar smo volili imamo.

    • Kroket 22:01 27.april 2019.

      Točno to sem sam želel napisat.... sam sem pred gradnjo hiše in mi takoj v štartu onemogočajo samogradnjo. Kot gradbinec vem kako se dela in kako delajo in ne bom nikomur dal delat ker mu ne zaupam. Za svojo hišo ...prikaži več pa bom dal defenitivno najboljše materiale, ker samo idiot bo varčeval sam pri sebi.

    • blayo 23:49 27.april 2019.

      Čaki mal? Kaj so ti onemogočili? Kako so ti to onemogočili? Vsi tudi vemo da so danes praktično vsi materiali 10x boljši kot pred 40 leti, izvedba del pa v povprečju 10x slabša in potem v končni fazi ti materiali ...prikaži veči nimajo nobene prednosti pred dobro izvedbo s slabšimi. Lahko pa jasno na dolgi rok veliko pridobiš/prišparaš z dobro izvedbo in vgradnjo dobrih materialov, zato je pa bistveno, da imaš dobrega in tečnega nadzornika, ker čisto vsega pa tudi ne boš mogel narediti sam.

  • 03a22797237ce84cc413aa3240ab4331bd637aab 13:04 27.april 2019.

    Naj pride kak gnoj od inšpekcije. Bo vidu svoja čreva na plotu!

    • blayo 23:10 27.april 2019.

      Pa o čem ti to govoriš? Kakšna inšpekcija? Govora je o tem da pri gradnji nucaš nadzornika!

  • McBobo 14:40 27.april 2019.

    Nazadnje bo prišlo tako daleč, da bodo zahtevali plačilo davka, če bom sam kaj delal po bajti. Čas je za revolucijo in resetiranje sistema.

    • Snežinko 14:58 27.april 2019.

      To jaz že nekaj časa opažam. Vedno bolj mi je jasno, da (svetovne) vojne vsake toliko časa enostavno morajo biti, da se "resetirajo" take in podobne bedarije. Kruto, a tako je...kriva ni raja, krivi so vodilni. Sicer oni vedno v ...prikaži več večji meri preživijo, a poanta je, da traja nekaj časa, da se pride nazaj na trenutno stanje.

    • blayo 23:37 27.april 2019.

      Hmm, kaj se resetira? V in po vojni v večini nasankajo tisti, ki si bili že do vojne v buli.

  • tomaz 09:52 27.april 2019.

    V bistvu sploh ne veliko drugače, kot je že do sedaj veljalo. Saj tudi do sedaj nisi smel graditi brez nadzora in urejene dokumentacije. Pa tudi tehnični pregled in uporabno dovoljenje je šlo po istem postopku. Skratka, nič novega, le ...prikaži več novega, le kak papirček več in karavana gre dalje.

    • f5b0a37161572a16434c3a9b735044179b6963f0 12:05 27.april 2019.

      ja da si državica mal poveča plače ane

    • blayo 12:47 27.april 2019.

      Hmm, kako si poveča plačo? Daj razloži mi tole prosim.

    • tomaz 13:02 27.april 2019.

      Država ne , inšpektorji pa...Ko sem pridobival uporabno dovoljenje je prišlo na tehnični pregled 9 inšpektorjev, ki so vsak po svoji plati dali še kaj za urediti. Po tem so še enkrat prišli isti in ugotovili, d je stanje v ...prikaži več stanje v redu in šele potem sem pridobil uporabno dovoljenje. Torej sem dvakrat plačal iste v bistvu za nič. Tko je bilo in tako tudi bo...ha ha

    • blayo 13:04 27.april 2019.

      In s tem ko so prišli k tebi so dobili povišico? Ne bi rekel. Hvala bogu, da jih je končno nekdo iz pisarn nagnal!

    • tomaz 13:36 27.april 2019.

      ne bayo, hotel sem le povedati kako to poteka. Skratka vsak je našel neko malenkost samo zato, da je upravičil prihod, same nepomembne zadeve, kar je bilo dobro zame, samo tako mi plačujemo za njihove plače, dovolj bi bilo enkrat ...prikaži večbilo enkrat in nato izjava da so pomankljivosti odpravljene.

    • Avatar Leon
      Leon 15:37 27.april 2019.

      blayo ....za nakup sedežne garniture ne potrebuješ nadzornika ali inšpekcijskega nadzora ! Srečnež .

    • blayo 23:17 27.april 2019.

      ...ga nucaš pa za plato na kateri bo stala sedežna, da ne bi potem ta sedežna po nesreči pristala eno nadstropje nižje in bi na žurnal24 spet bral "šokantne" novice...

    • Avatar Leon
      Leon 07:04 28.april 2019.

      In kako bo s sosedsko pomočjo in solidarnostjo družinam na robu družbe . Tudi gradnje v romskih naseljih bodo vprašljive ? Kdo bo tam nadziral ? Ali dobijo inšpektorji oklepnike ? To so vse zgodbe iz Dežele birokratov .

  • kritikus 16:14 27.april 2019.

    a je sploh še kaj ki ni davka,pa kdo bo živel v državi ki samo POBIRA,PA SLIŠIM DA SE MORAMO VPRAŠATI KAJ BOMO MI NAREDILI ZA DRŽAVO,KAJ TI PA SPLOH OSTANE,KO TI ŽE POVSD VSE RAČUNAJO IN POBEREJO DDV POVSOD. ...prikaži več manjka Robin Hoodov,da njim kdo pobere in da nam.Vse je treba zamenjat.

    • blayo 23:33 27.april 2019.

      Lahko se preseliš na nek otok v polineziji in ne boš imel davkov. Tam boš stopil na en trn, dobil gangreno in umrl. Tako bo tvoje življenje brez davkov. Skratka davki ti omogočajo vsaj to, da lahko mirno živiš in ...prikaži več se non-stop pizdiš zaradi davkov. Po domače rečeno, tvoje življenje dobi nek smisel :)))

  • evelux 17:17 27.april 2019.

    Če smo že tako daleč da samo usposobljeni gradbeniki lahko delajo potem lahko tem kao strokovnim majstrom poberejo obrtna dovoljenaj saj jih 60 procentov itak ni sposobno strokovno poslovati ampak dobesedno delo opravijo totalno nestrokovno in nekvalitetno.

    • blayo 23:27 27.april 2019.

      Človek a si sploh prebral članek? Vse še vedno lahko narediš sam. Fora je samo v tem, da rabiš pač nadzornika, ki na koncu udari štempl.

    • evelux 08:53 28.april 2019.

      Noben nadzorni ti ne bo dal štampiljke če boš delal v lastni režiji ker ne bo odgovarjal .

    • blayo 22:52 28.april 2019.

      A si prebral članek?

  • torentino 16:51 27.april 2019.

    Šarec dela, ne....

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.