Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
42266 ogledov

Se lahko izključite iz omrežja in ne plačujete položnic?

Komentarjev 28
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 10:24 27.maj 2023.

    Lahko si samooskrben kje na primorskem s fotovoltaiko in akumulatorji, s toplotno črpalko in "pasivno hišo" z vsemi izolacijami, zalogovniki, toplotno črpalko in podobno kramo, z dizel agregatom za vsak slučaj....Boste prišli dražje skozi, ker se investicija nikoli ne bo ...prikaži več armortizirala....Ampak neodvisnost nekaj stane, takšna ali drugačna..

    • rd2dmk2 14:16 27.maj 2023.

      lu.ckyss povej mi , če imaš foto panel in akumulator in toplotno črpalko ali se ti splača imet zalogovnik. oziroma se ti bolj splača imet zalogovnik ali baterijo. in ali se ti bolj splača imet sončne panele na vodo ali ...prikaži več fotovoltaične...no daj povej tisto pravo kombinacijo, ali je treba imet čist vse po tvoje da kaj dela.

  • jakec1575 15:31 27.maj 2023.

    Malo matematike. Recimo da imate 100eur porabe na mesec. Kar ni malo. Je to 1200eur na leto. Zdaj pa si preracunajte. Montaza soncne elektrarne + hranilnik ki zagotavlja udobno zivljenje. Investicija se ne povrne v 20do 30letih. Dokler ne pridejo ...prikaži večo v uporabo trenutno testirane nove soncne celice z bistveno vecjo gostoto proizvodnje in nove baterije, boste preplacali. Jaz bi pocakal 3-5let

    • vzev 18:49 27.maj 2023.

      Točno tako. Mesečna položnica za elektriko max 70€. Kdaj se mi bo povrnilo več kot 20.000€ stroškov? Ko bom lahko počasi razmišljal o novi sončni. Sončna in hranilnik se splača samo tistim, ki imajo res veliko porabo. Pa še to ...prikaži več mora biti krepko čez 100€ na mesec.

  • Avatar Suli
    Suli 08:31 27.maj 2023.

    Če nikoli nič ne reskiraš te vedno lupijo drugi🤔

  • Toma 07:59 27.maj 2023.

    Od. omrežja se lahko odklopiš v tren oka: le glavno stikalo izklopiš!

    • Svobodnež 09:57 27.maj 2023.

      Ja, ampak bistvo je v tem, da položnice vseeno dobivaš!

    • Ender3 18:06 27.maj 2023.

      Svobodnež👍 prav imaš. Plačuješ tudi položnice za ogrevanje pri nični porabi. Ob tem se tudi odjaviti ne moreš ker, kot trdijo moraš plačati prispevek iz solidarnosti do tistih, ki se ogrevajo na polno. Lepo je biti v naši domovini solidaren. ...prikaži več Govorim iz svojih izkušenj..

  • lojs 10:49 28.maj 2023.

    predlagam, da si nekateri pogledate številke ... začnite ločit med privat hiškam in malo večjim firmam, kjer je poraba x 1000 ... če je problem investicija 20.000€, kaj bi to pomenilo za večje firme ... nehajte nasedat tej kvazi "zeleni" ...prikaži več ideologiji ... pri nas nek2 ne bo zato, ker so ugotovili, da bi bile provizije premajhne ... malo si poglejte koliko se je pokradlo pri teš projektu ... brez nek-a tudi holobar ne bi mogel toliko pokrasti ... kaj pa to?

  • Avatar NickMason
    NickMason 07:55 27.maj 2023.

    Kakor obrneš moraš plačat.Lahko živiš brez elektrike,vendar rabiš kurjavo za ogrevanje in kuhanje .Imaš lahko tudi štirno vode ,pa bo treba vse na roke ,ker ni elektrike za pumpo ,karkoli danes potrebuješ je za to potrebna elektrika.Potem niti telefonije več ...prikaži večč nimaš,skratka vse .WC na štrbunk ,ampak treba hodit ven na mraz .

    • Boschtjan Zupanchich 08:22 27.maj 2023.

      Ja, ampak, če imaš svoje sončne celice, potem ti tudi pumpe za stranišče lahko delajo, ... no, vsaj podnevi, da napolniš rezervoarje za sanitarno vodoy pa mobiltel tudi lahko napolniš , vsaj podnevi, pa tudi električne baterije si lahko napolniš ...prikaži več za električne ročne žage, da greš lahko v gozd po stara suha drva za pozimi, inpa za za destilacijo visokooktanskega bioetanola, da si ga natankaš v navitega turbo bencinarja , da prej prideš na dopustniško destinacijo , .... pa to .... :-)

    • Avatar NickMason
      NickMason 08:28 27.maj 2023.

      drva niso zastonj???? po gozdu se lahko pa samo sprehajaš .Sončne celice so drage ,za ta telefon in toplo vodo pa res ni računica

    • Boschtjan Zupanchich 08:29 27.maj 2023.

      Če se zmeniš z kmetom, lahko v zameno za "čiščenje" gozda obdržiš nabrana posušena drva, in to je prvi korak k izboljšanju.

    • Avatar NickMason
      NickMason 12:36 27.maj 2023.

      lahko pa njemu delaš za hrano in prenočišče,pa boš imel streho nad glavo in vse kar imaš zdaj,zastonj pa ne bo šlo,kot sem že napisal kakor obrneš brez stroškov ne gre.

  • rd2dmk2 09:35 27.maj 2023.

    tisitm traponom v članuk z izračunom.. moja mesečna poraba elektrike je 180 kWh. to je deljeno z 30 dnevi je 6kWh na dan NA DAN. in oni ponujajo 30 kWh velik zalogovnik. torej to meni zadostuje za 5 dni. pa ...prikaži več ne mislit da sem v kamen dobi. mam pc, mam tv, mam 2 el štedilnika mam 2 hladilnika in skrinjo in imam 2 panela.. pa elektro šolo. pamavelik kmečke zdrave pameti innekaj škotske krvi da znam mal šparat. vi pa kar....vse luči celo noč po celi bajti

  • Ender3 18:19 27.maj 2023.

    Ne vem, kako je pri nas ampak stvari pri sosedih gredo v to smer.. https://youtu.be/bpoXHZMlqm4 Imaš možnost kritine v treh barvah, kjer so solarni paneli že ugrajeni. V primeru novogradenj ali sanacije starih streh je to opcija, ki mora uspeti. ...prikaži več. Različne stopnje izkoristka, ki se bodo v bodoče samo še povečevale..

  • lojs 08:35 27.maj 2023.

    bravo, bravo ... medtem ko se nekateri ukvarjate s tem kako bi živeli brez elektrike, je cena na finskem padla pod 0! ... tako je, 0 ... zagnali so še en jedrski reaktor in to je to ... pri nas ...prikaži več bo vse to padlo v vodo, da sploh ne govorimo o predragi elektriki ... vsak naj si ogleda kakšen graf v relaciji sončni dnevi in paneli, kaj je ponoči in kaj je pozimi ... baterije imajo pa omejeno število ciklov, da ne govorimo o ceni ... to je vse hobi program, žal

    • rd2dmk2 09:29 27.maj 2023.

      lojs dej nehi s temi nuklearkami.. sicer ne vem kolk let tlačiš tole zemljo, ampak mene še dons zanima kolk sem pokasiral od čenobila. zdej če tebe to ne briga, ni rečeno da nobenga druzga. in namesto da tukaj bluziš ...prikaži večš se nekimi neumnostmi v stilu plačajo vam da kurite štrom ( cena je pod nulo ) raje se vpraši koliko slovencev je umrlo zaradi černobila kakšno leto prezgodaj.

    • jakec1575 15:37 27.maj 2023.

      Ce nisi zrl gob pa borovnic 2meseca, ne kej dost. Ne krivi drugeza svojo usodo. Loh bi bil elon musk, ce bi hotel. Samo ti si odgovoren zase in tvoj domet r.

    • jakec1575 15:39 27.maj 2023.

      Zaradi cernobila ni umrl noben slovenec. Tudi ukrajincev in belorusov najvec nekaj 100. Zaradi neposrednega sevanja pa se manj. Poglej si meta analizo podatkov po 35letih.

    • jakec1575 15:40 27.maj 2023.

      Pri cemer je v cernobilu sodelovalo nekaj 100 tisoc likvidatorjev. Slovenc vec sevanja fase ce redno leti po luftu.

    • jakec1575 15:48 27.maj 2023.

      Pa se to v cernobilu je bil cisto druge vrste reaktor. Ni slo niti za naako, ampak namerno krsenje vseh vsrnostnih protokolov, brezbriznost ene osebe in kolektivnega umika ostalih. To danes ni vec mogoce

    • Ender3 18:32 27.maj 2023.

      jakec1575 kje hudiča pobiraš te informacija. Moj tast je, umrl zaradi KLL /leukemije/ verjetno, čeprav nedokazano ko, ker je v času velike stopnje radijacije obdeloval polja v medžimurju. Po nedavnem uničenju angleškega streliva v Ukrajini se je stopnja sevanja povečala ...prikaži več 7x. In oblak se je tokrat pomikal proti vzhodu EU..Problem je, da sevanja ne čutiš, vonjaš, tipaš..In tudi odgovorni te namarno ne obvestijo. Že vedo zakaj ?

    • rd2dmk2 21:53 27.maj 2023.

      jakec1575, niti brat mojga komentarja ne znaš, niti razumeš. ne noben slovenec ni umrl direkt, ampak bučk, lal so že odkril da je v černobilu nekaj narobe ? menda so švedi nekaj izmerl ? švedi !! in po 20 letih ...prikaži več se najde kdo, ki dobi kakšnega raka zaradi tiste doze.. p.s. japonci so imel krasne protokole.. tu čiči pa čaki !!!

    • sebastjan51 08:30 28.maj 2023.

      Jakec ima prav.. rd2 pa si lahko meces toliko peska v oci kolikor ti pase.. menda še ni resnica.. tolk te skbi ta radijacija, a kaj pa za radon si si kdaj izmeril? A si namestil folijo ki preprecuje prehod ...prikaži več radona v hišo? Seveda tudi tega ne vohas in je lahko prisoten, pa se cisto nic ne sekiras. Nuklearna energija je sedanjost.. ne vetrna pa ne soncna ker vetrne se ne da razgradit, soncna pa s crno povrsino se dodatno segreva okolico s tem da niti prblizno se ni razvita toliko, da si samooskrben

    • rd2dmk2 09:53 28.maj 2023.

      sebastjan, da te potoložam, sem izmeril nivo radona v hiši, srečen ? glede nuklearke.. recimo primerjaj NEK in Melamin iz kočevja.. imaš protolole , imaš vse žive varnostne sisteme, pa nekdo zamenja papirje.. ja no boste rekli pri NEK je ...prikaži večje mal drugače.. na žalost NI in tudi pri Melaminu NE sme bit.. samo če gre melamin ves v luft bomo preživel, če gre NEK v luft,, pa sam se vpraši. in drugo Fokušima, kaj pa tam ? sicer pa lahk kadiš al pa tudi ne pa dobiš raka na pljučih. si slišal za pasivno

    • Avatar Garancija
      Garancija 08:24 02.junij 2023.

      Nova nuklearko bo še zmeraj manj sevala kot pa osiromašeni uran iz cele evrope, ki ga mečejo na ukrajino,in potem, ko bo konec vojne bo cel svet jedel ožarčeno pšenico.Še ni jasno zakaj se gre?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.