Slovenija
38763 ogledov

"Sosed bi vozil kar čez mojo parcelo. Lahko rečem ne?"

Komentarjev 14
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • fuckZ24 07:49 11.oktober 2023.

    Ograjo naj postavi, če ga moti.

    • sandi76 08:33 11.oktober 2023.

      Če služnost ni upravičena, ni nobene potrebe, da si lastnik na svoje stroške postavlja ograjo, samo zato, da bi preprečil nekomu dostop.

    • Avatar Garancija
      Garancija 08:43 11.oktober 2023.

      Betonsko

    • fuckZ24 09:17 11.oktober 2023.

      Sandi, tudi to je res. Ga bo pa moral tožiti zaradi motenja posesti. Motenko bo sicer dobil in tudi povrnjene stroške, bo pa moral hodit po sodnijah. Za motenko sicer nisem ziher, kakšni so roki. Morda je rok za vložitev tožbe zamujen.

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 08:48 11.oktober 2023.

    Zapre naj cesto, če je sosed kreten...Ta naj potem preko sodišča zahteva vzpostavitev služnosti, če ta obstaja..

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:20 11.oktober 2023.

    Veliko cest je tako narejenih,da se sosedje kregajo,in zapravijo premoženje,na koncu ima od tega korist odvetnik in država

  • Avatar karjola
    karjola 16:24 11.oktober 2023.

    Alora, iz prve roke. Podedovala sem eno parcelo čez katero se je vozila skoraj cela soseska. Pa ne da niso imeli poti (celo asfaltirana je) samo komot jim je bilo. Prvo sem preverila če je slučajno vpisana kaka služnost in ...prikaži več ker je ni bilo, sem takoj dala postavit ograjo. Pa grožnje gor ali dol, poti ni in konc debate.

  • Idioti 08:59 11.oktober 2023.

    Tole mi diši na tisto , da je on prodal parcelo , pot je bila do in mimo parcele zvožena in ni bilo kaj podpisovati glede služnosti .Parcela brez dostopa ni mogla dobiti gradbenega dovoljenja , tako da je služnost ...prikaži večst v drugem planu . Ko je prodajal parcelo je PRODAL v uporabo tudi svojo pot !

    • kapibara1 10:42 11.oktober 2023.

      Nikjer NI zapisna- omenjena služnostna pot. Ima pa možnost dostopa do svoje parcele, tudi po drugi poti..ki pa je 100% daljša ne zvožena in zoprna, za to pa je delal služnostno bližjo si pot..

  • Avatar Leon
    Leon 08:21 11.oktober 2023.

    Kaj piše v ZK ?

  • bobubob 10:08 23.oktober 2023.

    Priposestvovanja sploh ne bi smelo biti. Tako, kot velja to za državno lastnino ! Dolžnost vsakogar, ki posega na neko zemljišče mora biti, da se prepriča, ali to sploh sme. Za to pa obstajajo meje. Že iz starih časov. Samo ...prikaži več v socializmu je bilo ljudstvo odrešeno odgovornosti, saj je vse urejala država. In so umni pogoltni sosedje gradili na tujem, vozili po tujem, sekali in orali po tujem..lastniku pa - boš zemljo nesel v grob? Eh, meščani, pojma nimate, kako to izgleda v praksi....

  • Idioti 18:08 19.oktober 2023.

    Da boh da jo takoj jutri nesel sabo na parcelo 2m pod zemljo !

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.