Pod streho /pod-streho/nepremicnine
8832 ogledov

Spadamo med države, kjer so najemniki najmanj zaščiteni

Komentarjev 23
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Skipi 07:50 09.marec 2021.

    Najmanj zaščiteni?, v našem bloku je soseda 2 stuka nižje rabila več kot 2 leti da jih je sodno izselila. In v teh dveh letih sama plačevala stroške za vse. To da so bili policisti vsak mesec na obisku ne bom niti omenjal.

  • stilist 08:55 09.marec 2021.

    Sem oddajal stanovanje v Lj. Vse prijavljeno, položnice za stroške na ime najemnika, ko pa je nehal plačevati stroške, sta upravnik in elektro grozila meni s tožbo. Najemnika sem nekako spravil ven iz stanovanja, stroške pa sem na koncu plačal ...prikaži več jaz, saj je tak zakon. Kdo je tukaj nezaščiten?

  • andrej084 16:04 09.marec 2021.

    Pogoje postavlja lastnik stanovanja, ne pa najemnik. Kateri betici to ni jasno???

  • Luksi 16:39 09.marec 2021.

    Ampak tale članek je pa pisala totalno nesposobna in nepismena oseba. V Stanovanjskem zakonu namreč sploh ni predvidena odpoved najemne pogodbe s strani lastnika, razen iz krivdnih razlogov, ki jih je pa potrebno dokazati na sodišču. Najemnik je v Sloveniji ...prikaži več zaščiten kot beli medved in skoraj nedotakljiv, vsem, ki oddajajo stanovanja svetujem, da se pogodbe sklepajo za določen čas in če z najemnikom niste zadovoljni jo preprosto ne podaljšate...

    • Luksi 16:43 09.marec 2021.

      Pa kaj novinarji pričakujeta, da bomo nekateri vlagali v nepremičnine in vam jih zastonj prepustili v uporabo? Ko se bo kaj pokvarilo pa seveda mora lastnik urediti... Ne vem res, komu se tukaj meša...

  • tlacan 16:56 09.marec 2021.

    FB Novinarstvo ! Na Danskem država pomaga upokojencem pri najemnini in mesečnih stroških. Tudi polovico omenjenih stroškov jim krije. Zakaj v Sloveniji primanjkuje najemnih stanovanj ? Zato ker so najemniki še kako prekleto zaščiteni in lastniki stanovanj raje čakajo boljše ...prikaži veče čase s praznim stanovanjem ali pa ga oddajajo turistom, ki prej ali slej gredo domov. Zato so tudi najemnine visoke, ker je velik riziko najema. Lahko dobiš nazaj uničeno stanovanje, vzdrževati moraš vse kar je notri . . .

  • villa 11:04 10.marec 2021.

    Ravno obratno. Najemnik prevec zasciten, lastnik oa nemicen, ce ti ne placuje.

  • 6d27bf1a5689dbb4e902b7e95a57f065ae13bfc9 20:53 09.marec 2021.

    Tudi sam imam prazno stanovanje pa ga ne mislim oddajati ker se ne bom ukvarjal in če bo kaj narobe prosil če lahko svoje dobim nazaj. Raje prazno in mir

  • tlacan 11:06 10.marec 2021.

    Kaj vam ni jasno ? Najboljše, da vam kdo plača, ker mu ohranjate nepremičnino naseljeno. Nekdo investira v stanovanje in pričakuje, da se mu investicija v nekem doglednem času povrne in nato ima dobiček. Seveda ima s to nepremičnino v ...prikaži več času oddajanja tudi stroške, ki jih krije iz najemnine. Vsi, ki pravite, da so najemnine visoke, se pozanimajte koliko boste plačevali kredit in če je kredit cenejši od najemnine, si kupite stanovanje. Kje je problem ?

  • sandi76 09:11 11.marec 2021.

    Potrebno se je vprašat, zakaj je toliko stanovanj praznih ? Ker so najemniki veliko bolje zaščiteni od lastnikov in jih zato niti slučajno ne bodo oddali v najem !

  • Avatar pantani
    pantani 10:04 09.marec 2021.

    Dejstvo je, da so najemnine previsoke. Za 28kv.m. 420€ brez stroškov je oderuštvo. Tukaj bi morali narediti red.

  • Anonraaa78 18:27 09.marec 2021.

    Nic novega to za Slovenijo. Pri nas je vedno bolj zasciten tisti,ki jebe cloveka u glavo!! Najemnine oderuske...pri nas poznam par najemodajalcev,ki so zrihtali stanovanje tako na hitro in sedaj molzejo najemnino po 350€ za dvosobno stanovanje 52 kvadratov. Da ...prikaži veča jih ni sram....sem si obljubil,da takoj ko izvem za nekoga,da ni rpijavljen kot najemodajalec ga prijavim ustreznemu organu!

    • tlacan 11:11 10.marec 2021.

      Sicer ne vem, kje je to stanovanje za 350€. Če je to v Ljubljani ali na obali, je zelo poceni. Kolikor vem je garsonjera 25 m2 in manj dražja od omenjenega stanovanja.

    • Anonraaa78 15:59 11.marec 2021.

      ni ne na obali ne v Ljubljani. Ilirska Bistrica

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.