Slovenija
37233 ogledov

Spletni nakupi: Tako so po uvedbi novih pravil strmoglavila naročila

Komentarjev 25
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • mph2 10:31 20.avgust 2021.

    Po novem je VAT plačan preko Aliexpressa in ne bi smelo nastat nobenih dodatnih stroškov in zavlačevanja s strani pošte.

    • malarin 21:57 20.avgust 2021.

      Kolega, mi smo imeli pravico do 22 EVROV, to pravico bi morali zahtevati še naprej ! ! ! Kje ste uporabniki ? ? ? S tem pasivnim dejanjem smo legalizirali BIROKRACIJO. Vse ostalo je mimo ! ! !

    • malarin 21:58 20.avgust 2021.

      Kolega, mi smo imeli pravico do 22 EVROV, to pravico bi morali zahtevati še naprej ! ! ! Kje ste uporabniki ? ? ? S tem pasivnim dejanjem smo legalizirali BIROKRACIJO. Vse ostalo je mimo ! ! !

  • zdenka18 10:25 20.avgust 2021.

    Halo, od 7. julija, do 13. avgusta je paket ležal pri njih. In v tem času so mi že vrnili denar, ker smo mislili, da se je paket izgubil. Takoj, ko sem dobila SMS sem jim dostavila podatke, a za ...prikaži več pošiljko, ki sem jo pričakovala in ne za tistega, ki je bil izgubljen v njihovem sprejemnem centru. A me niso obvestili, da podatki ne ustrezajo pošiljki. In še do danes ga nisem prejela. Če bi mi ga kitajcek peš prinesel, bi ga že imela. Pa niso krivi poštarji in nočni delavci, ki sortirajo pošiljke

  • Ender3 10:59 20.avgust 2021.

    V času nove EU direktive sem prejel, kar nekaj pošiljk in jih preplačal z DDV+pristojbino. Danes sem urgiral za pošiljko, ki zamuja več, kot 10 dni. Odgovarjam mph2, kljub temu, da se VAT plača trgovcu ob nakupu, se doplača 2.50€ ...prikaži več z dokazilom o plačanem DDV. Menim, da je ta EU uredba neživljenska, birokratska, na škodo potrošnika, v breme izvajalcem in v korist proračunu nenasitne države.

  • Carbon 10:40 20.avgust 2021.

    Se vec nakupujem ko prej,mene ne bo nategval x 3 slovenski trgovc z maržo,za isti artikel!!!

    • pravičnik77 11:43 20.avgust 2021.

      mah marže na kitajsko robo .. ne samo 3x... sem naroču izdelek, ki ga v SLo prodajajo po 15x kitajski ceni, ko sem izračunal stroške, sem prišel na 13x dražje v Slo, kot pa ko sem narocil sam. ce se ...prikaži več ne mudi z zadevo, se še vedno bolj splača sam naročit

  • dusan72 07:15 20.avgust 2021.

    Že lani decembra so bila skladišča polna, ker pošti ni uspelo vseh pošiljk predelati in pravočasno dostaviti, zdaj pa še to? A imate res "računico" dodatno zaposliti človeka (več njih), ki se bo cele dneve ukvarjal z raznimi gadgeti za ...prikaži več par €? Pošiljal in pregledoval maile, račune... na koncu boste pa recimo za en GSM ovitek dobili koliko? 2€ "dodatka". Pa še to ne, če je bil DDV že plačan v EU. Nekdo se dnevno z*ebaval z 10 ali 20 pošiljkami od katerih boste dobili 50€. Niti za plačo ni.

  • LukaMB 11:19 20.avgust 2021.

    Če nočete delati in imeti dobrih plač ter bonusov in božičnice, potem pa se prebijajte čez mesec in podpirajte še naprej destruktivno pro-petrovsko politiko EU glede uvoza in dajatev iz Kitajske. EU nas pa lupi za podobne izdelke s previsoko ...prikaži več maržo in za vse plačamo več.

  • malarin 09:11 20.avgust 2021.

    Kolega, mi smo imeli pravico do 22 EVROV, to pravico bi morali zahtevati še naprej ! ! ! Kje ste uporabniki ? ? ? S tem pasivnim dejanjem smo legalizirali BIROKRACIJO. Vse ostalo je mimo ! ! !

  • david193 10:24 20.avgust 2021.

    Mislim sam pohlep in kompliciranje za usrana 2€. Zdaj bodo razvijali ne vem kakšne aplikacije in robotizacijo in za to zapravili celga fuka denarja. Treba bo verjetno še koga zaposliti in mu dati plačo, da bo vse tole pregledoval. In ...prikaži več kdaj bi se stroški vsega tega pokrili od teh davkov pod 20€? Verjetno nikoli. Zakaj ne bi zakomplicirali če se da, slovenclni!

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 11:46 20.avgust 2021.

    Ne vem zakaj panika...Jaz naročujem preko skladišč, ki jih imajo kitajske firme v Španiji, Italiji, na Poljskem, itd..Kitajci so vedno korak pred butasto EU birokracijo..

    • Ender3 13:36 20.avgust 2021.

      Iiuckyss 👍a, s tem pridobiš samo na času. In če, tudi plačaš trgovcu VAT boš moral to dokazovati s posnetkom računa in plačati 2.50€ pristojbine. Ostane pa vprašenje plačevanje davka na poštnino, ki ga naši prištevajo ceni izdelka.

    • djdj 19:59 22.avgust 2021.

      @lluckyss Sem poskusil ob naročilu izbrati € skladišče. Čudno se mi je zdelo, da je povsod pisalo, da ni mogoče dostaviti v Slovenijo iz kitajske je bilo pa možno. In sem pač doplačal še VAT.

  • malarin 09:08 20.avgust 2021.

    Kolega, mi smo imeli pravico do 22 EVROV, to pravico bi morali zahtevati še naprej ! ! ! Kje ste uporabniki ? ? ? Vse ostalo je mimo ! ! !

  • toros 10:29 20.avgust 2021.

    Upad pošiljk iz Kitajske je tudi zaradi korona krize. V zadnjem letu se je zelo podaljšal čas dostave in povečal se je % pošiljk ki sploh ne pridejo na cilj, oziroma ne pridejo ven iz Kitajske. Poleg tega pa so ...prikaži večo pravljice, da naša pošta potrebuje 7 dni za izvedbo formalnosti. Paket ki je prišel na uvozno izmenjalno pošto 20.7.2021 je bil vročen včeraj, 19.8.2021, pa sem takoj posredoval vse podatke ko sem dobil e-mail.

  • 6d27bf1a5689dbb4e902b7e95a57f065ae13bfc9 15:03 20.avgust 2021.

    Zakaj bi pri trgovcu v Sloveniji kaj kupoval, ki nič ne ustvarja le preprodaja iz kitajske po 10x višji ceni. Hvala lepa za to

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 09:40 20.avgust 2021.

    Kaj se res ni pričakovalo upada pošiljk iz držav izven EU?

  • jan279 11:28 20.avgust 2021.

    Vem samo da sem lani narocil bundo za 25e in sem mogel se pošti Slo. placat se 1x tolk. OBD tester isto 30e,na koncu me je stvar kostala nekaj cez 50e isto kot iz EU pa ne bi blo treba ...prikaži več 2mesca cakat.Z wishom in aliexpresom sem opravil

    • dusan72 12:12 20.avgust 2021.

      Wish sem zaradi škart robe odpikal že pred leti, na ALI sem enkrat naročil, pa čakal 2X dlje kot na ebayu. Zdaj pa grem fino na Banggood, poiščem če imajo kar me zanima v kakšnem EU skladišču in v parih ...prikaži več dneh (DHL, GLS...) je roba pri meni. Prej kot razglednica iz LJ v MB. Dejstvo je, da tako nesposobne in neorganizirane POŠTE kot je naša ni daleč naokoli, pa še dodatno delo si dajejo. Kreteni !!!

    • Ender3 13:18 20.avgust 2021.

      dusan72, res je, Banggood je dosti bolj hiter, zanesljiv, ni pa cenejši od Alija, a z naročanjem preko njihovih EU skladišč ogromno pridobiš zgolj na času. Nekje vmes je eBay, veliko manj Amazon, od Wish-a pa roke stran.

    • dusan72 12:02 21.avgust 2021.

      Če Ali nima EU skladišč, pridobiš veliko več, kot samo čas dostave. Sem pa že omenil, da sem tam kupoval samo enkrat in ne vem kakšna praksa je sedaj. Ebay moraš dati filter na EU skladišča, Amazon se tudi vleče ...prikaži več dostava kot "kurja čreva", Kakorkoli obrnem, se vsi strinjamo, da se po pameti še vedno splača naročiti iz "tujine". Mogoče res traja malo dlje, pa tudi če prištejem "dodatne stroške" je ponavadi pol ceneje, kot pri "domačih hendlerjih". Leži doma in preprodaja... Malo morgen.

  • malarin 21:57 20.avgust 2021.

    Kolega, mi smo imeli pravico do 22 EVROV, to pravico bi morali zahtevati še naprej ! ! ! Kje ste uporabniki ? ? ? S tem pasivnim dejanjem smo legalizirali BIROKRACIJO. Vse ostalo je mimo ! ! !

  • vido02 10:55 13.julij 2022.

    za 1,5 € artikel moram plačati pošti 5€ za obravnavo kot carino ali nekaj zakaj?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.