Zdravje
2413 ogledov

Tablet za covid-19 do konca leta?

Komentarjev 15
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 15:36 17.oktober 2021.

    Zdravilo že dolgo obstaja, vendar je prepoceni in sicer je to Ivermektin (avtor je dobil Nobelovo nagrado za odkritje)...citiram..." Ivermektin je registriran kot antiparazitik, ob tem pa ima dve pomembni dodatni lastnosti: močno zavira vezavo virusov na celice, deluje pa ...prikaži več tudi močno protivnetno. Njegovo protivirusno delovanje je pomembno pri preprečevanju in zgodnjem zdravljenju okužbe s sars-cov-2,

    • Avatar Sreten Lukić
      lluckyss 15:40 17.oktober 2021.

      protivnetno delovanje pa ublaži hudo vnetno dogajanje pri napredovali bolezni, imenovano tudi citokinska nevihta, ki privede do vnetja pljuč in dihalne stiske. Torej učinkovito zdravilo, ki je rešilo Indijo ob nedavnem izbruhu...Pri nas se ga ne da več dobiti pod ...prikaži več pretvezo, da ljudje jemljejo prevelike odmerke ;)) Kako prozorno, Ivermektin je zelo poceni, v Južni Ameriki In Indiji, pa še kje je celo brezplačno..Sedaj pride novo zdravilo, ki bo upam vsaj tako uspešno, čeprav bo mnogo dražje..

    • Ender3 16:10 17.oktober 2021.

      lluckyss 👍vse so dejstva z dokazi. Merck izdeluje ceneni Ivermectin , sedaj hoče na hitro registrirati molnupiravir, ki ima dokazano mutagene učinke. Nekoč se je to zgodilo z Talidomidom z groznimi posledicami za potomstvo ! Cene pa 70$ za tbl. ...prikaži več ali 700$ za tedenski tretma. Vložek vlagateljev se ocenjuje na 1.5 miljarde$, dobiček pa 8 miljard. Amerika first ! Nobelovca pa nista zastonj prejela nagrade. https://youtu.be/B9_g4xUNbJU

    • marko345 16:36 17.oktober 2021.

      Ne poznam teh zdravil, zato nisem kvalificiran o njih razpravljat, ampak a menita, da pa ga Beovič o njiju ve kaj več kot vidva. Izgleda da ne, ker se še ni oglasila. Morda bi moral malo počakat 2- 20 dni, ...prikaži več da si gospa kaj o tem prebere.

    • Avatar Sreten Lukić
      lluckyss 16:47 17.oktober 2021.

      Gospa se bo oglasila, ko bo Janez prdnil, prej ne...

    • Avatar Sreten Lukić
      lluckyss 16:48 17.oktober 2021.

      Ups, sem hotel napisati "tvitnil", pa saj je isto..

    • Ender3 17:01 17.oktober 2021.

      marko345, ko je ga.Beovič še šolske klopi gulila, sem jaz že delil Streptomycin, za Ivermectim ni bilo potrebe, ker nismo in nimamo endemičnih krajev in primerov za uporabo antiparazitikov, Je pa sedaj skrajni čas za preventivno uporabo pri rizičnih primerih okužb.

    • marko345 18:28 17.oktober 2021.

      Malo sem se zadržal pri odojku, ki definitivno odpravlja lakoto, zato se vama šele sedaj zahvaljujem za odgovore. Bi pa rajši goltal tablete, kot pa stal in stal in stal, da me pičijo. Lp

  • Avatar jate
    jate 16:29 17.oktober 2021.

    če ne daste ivermektin v obtok ,si ostala zdravila porinite v šup...kaj sigurno so kako cepilno zmes pomešali v tablete....ej ne vejo več kako bi nas cepili al tako al drugače...odkrivajo toplo vodo...bebci

  • Slavko Krizman 20:33 17.oktober 2021.

    za novinarja B.B. slovensko se navadi

  • Avatar Leon
    Leon 16:55 17.oktober 2021.

    Morda gre za podobno zdravilo kot tabletke Tamiflu ? Tisto je bila velika natega farmacije .

    • Avatar Sreten Lukić
      lluckyss 17:41 17.oktober 2021.

      Ivermektin je v uporabi že 40 let in je dodobra preverjeno ..

  • rd2dmk2 19:19 17.oktober 2021.

    ma nehite no .. Bronhi- lažje se diha.. pa še tok dobrega okusa. če ste pa sovražnik kockastih pa lahko je hals tud čist okej.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.