Slovenija
8028 ogledov

Taka je popravljena davčna reforma

Komentarjev 16
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar praufo
    praufo 16:31 18.junij 2019.

    tako kot država ne rabi podjetništva, prav tako ne rabi kmetov in kmetijstva ... imamo upokojence, imamo trgovine, imamo morej državnih uradnkov, le kaj še rabimo poleg vinjet

  • alfagirl 20:04 18.junij 2019.

    Politiki si povečujejo plače sami sebi, ostalim namenjajo drobtinice. Poleg tega predsednik računskega sodišča predlaga še zvišanje plač od 20 do 40 procenstov za funkcionarje. Najkrajšo bodo kot vedno potegnili upokojenci.

  • Tupamaros 15:36 18.junij 2019.

    Saj ni kaj komentirati, Spremembe so tako minimalne da jih komaj zaznaš. Niso omembe vredne.

  • Tupamaros 16:26 18.junij 2019.

    Reforma? Umrl bom od smeha.

  • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 16:10 18.junij 2019.

    Torej za podjetnike to pomeni efektivno 46 ali celo več procentni davek na dobiček, ki ga ustvariš na firmi. Še dodatna spodbuda za selitev biznisa v tujino.... mislim, da na ministrstvu nekdo nima vseh koleščkov na pravem mestu.

  • Avatar nadine20
    nadine20 18:35 11.avgust 2020.

    POSEBNA PONUDBA POSOJIL Pozdravljeni, sem posameznik, ki ponuja posojila. Ima kapital, ki se bo uporabljal za odobritev posojil med kratkorocni in dolgorocni posamezniki od 5.000 do 5.000.000 EUR do vsi resni ljudje, odvisno od zahtevane kolicine v realne potrebe, obrestna ...prikaži veča mera je 2% na leto. To pocnem noter naslednja podrocja: - financno posojilo - Hipoteka - Naložba v posojilo - Posojilo za avto - konsolidacija dolgov - Odkup kredita Kontakt: leydifinance@gmail.com MARIA LEYDI

  • mph 07:20 19.junij 2019.

    Za nekatere so še kako omembe vredne, ostale vlade so naredile prav nič oz. so najbogatejše samo dodatno razbremenili. Nikoli ne bomo vsi zadovoljni, Šarec in njegova vlada pa so očitno najboljši do sedaj. Pa regres oproščen davka. Me zanima ...prikaži veča koga večni nezadovoljneži in nergači predlagajo namesto Šarca.

  • Anastasia 15:09 18.junij 2019.

    Ne vem, če bom sploh lahko komentirala. Na strani 24 ur sem bila blokirana. Mogoče zato, ker sem do t. i. "popravljene davčne reforme zelo kritična". Dejstvo je, da njeni "snovalci" nekaterih pripomb sploh niso upoštevali: - najemodajalci smo večinoma ...prikaži več prejemniki nizkih dohodkov (npr. pokojnin) in najemine nam pomagajo, da malo lažje pridemo skozi mesec. Nismo nobeni "bogataši"! - ljudje, ki se upokojijo med letom, plačajo enormno dohodnino, tudi tretjino vseh svojih letnih prihodkov. Toliko....

    • janez.zalaznik 15:26 18.junij 2019.

      O problematiki dohodnine za tiste, ki se upokojijo med letom, smo že večkrat poročali, na primer tukaj: https://www.zurnal24.si/slovenija/davkarija-mi-je-pobrala-tretjino-pokojnine-326254. Dohodnina za najemodajalce se zviša za štiri odstotke, pri najemnini 500 evrov na mesec je to približno 50 evrov več davka na ...prikaži več leto. Lastniki nepremičnin pa sicer najbrž ne sodijo med najrevnejše prebivalce.

    • Anastasia 13:48 25.junij 2019.

      Gospod - brez zamere, ampak to zadnje je posploševanje. Mnogi imamo npr. stanovanja, kot dediščino po starših, hkrati pa nizke prejemke (npr. invalidske pokojnine). Kot sem že zapisala, nam tistih 200 EUR več na mesec pomaga pri plačilu položnic. Predno ...prikaži več nekdo sodi, bi bilo dobro, da se s problemom seznani. Pa lep pozdrav!

    • janez.zalaznik 10:36 26.junij 2019.

      Spoštovani, če ste lastnica nepremičnine, na primer stanovanja, imate tam nekje od 50 do 150 tisoč evrov premoženja, ki ga marsikdo nima in če prejemate najemnino, je ta obdavčena, tako kot praktično vsi prihodki, ki jih ljudje v Sloveniji prejemajo.

    • Anastasia 11:48 26.junij 2019.

      Spoštovani, po vašem to očitno pomeni, po kapitalistično, da bi morala nepremičnino prodati?

    • janez.zalaznik 11:53 26.junij 2019.

      To je seveda vaša odločitev, jaz bi rad samo poudaril, da ste, ker imate premoženje, v boljšem položaju kot nekdo, ki ima enako pokojnino in tega premoženja nima. Seveda pa ni vsak, ki ima nepremičnino, bogataš, marsikdo težko pride čez mesec.

    • Anastasia 12:12 26.junij 2019.

      Spoštovani gospod, žal mi je, ampak ne morem biti tiho. Medtem, ko s sestro, kot solastnici, oddajava stanovanje s pogodbo, ki jo prijaviva FURS-u in, do januarja 2018, še GURSU, sva "kaznovani" z visokim davkom. Po drugi strani je pa ...prikaži več "javna skrivnost", da lastniki v 60 - 80 % primerih, nepremičnine oddajajo brez pogodb oz. jih ne prijavijo. To sem slišala z večih strani - npr. ste prebrali o primeru viceguvernerja, ki je oddajal stanovanje nezakonit način? Davkarija pa.....

    • janez.zalaznik 12:24 26.junij 2019.

      Spoštovani, tukaj se pa absolutno strinjava. Kdor oddaja na črno, bi ga morala doleteti visoka kazen. Če bi vsi oddajali legalno, bi bili davki lahko nižji.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.