Avto /avto/na-strom
35785 ogledov

Največji izposojevalec avtov se je opekel z elektriko

Komentarjev 37
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Boris 08:38 07.junij 2023.

    Električen avto in polnilna infrastruktura pač še nista zrela za vsestransko menjavo starih ICE avtov. Če si lahko električen avto umestiš v svoje potrebe, prav, super, če si ga lahko privoščiš. Gre pa za kar nekaj kompromisov, ki ti lahko ...prikaži več odnesejo precej potencialnih prihrankov, saj moraš v veliko primerih še vedno imeti oz. uporabljati stari ICE avto.

    • blayo 22:56 07.junij 2023.

      Recimo kolikokrat na leto zares nucaš avto z dosegom več kot 300 km? Oziroma kam se dnevno voziš brez postankov, da nucaš tak doseg?

    • Boris 07:49 08.junij 2023.

      blayo, v enem odgovoru si omenil več stvari, ki so trenutno še zelo problematične oz. zahtevajo potencialno dokaj velik kompromis pri EV avtih, predvsem v smislu plačaj več, dobiš manj: 1. nucaš 2. doseg 3. 300km 4. postanek

    • Boris 07:50 08.junij 2023.

      Jaz osebno nucam več kot 300 km 5x na mesec.

    • Boris 07:52 08.junij 2023.

      Ampak, primerjaj da plačaš nekaj za primer da boš nucal, in plačaš nekaj za kar veš da ti ne bo pokrilo tega primera.

    • blayo 23:17 08.junij 2023.

      Potem zate tak avto pač ni. Večina ljudi pa nuca avto za 300+ km v kosu mogoče parkrat na leto ali pa še to ne. Včasih smo tudi prali samo ob nedeljah danes pa vsi perejo skozi cel teden enako. ...prikaži več Navade se spreminjajo in tudi pri avtih je bilo in bo vedno tako.

    • blayo 23:21 08.junij 2023.

      Ljudje se bodo slej ko prej prilagodili in tudi storitve se bodo.

  • AN27 12:02 07.junij 2023.

    Tudi jaz bi bil razočaran, sploh če bi kupil 50.000 avtov po npr. ceni 60.000 EUR na avto, zdaj pa je cena za tak nov avto 43.000 EUR.

  • Kmodri 15:45 07.junij 2023.

    Mi tudi, čeprav nimamo e avta. Draži se omrežnina, kmalu tudi elektrika.

    • Kmodri 21:01 07.junij 2023.

      Vse zaradi električarjev!

    • blayo 22:58 07.junij 2023.

      Nafta se pa draži zaradi dizlašev. Kaj čmo, gre za princip ponudbe in povpraševanja.

  • radovednica 07:55 07.junij 2023.

    Vsak, kikupi pregrešno dragi, neuporabni avto znamke Tesla, je "največje teslo".

    • blayo 22:59 07.junij 2023.

      Zakaj se ti zdi neuporaben? Kaj pa če je neuporaben za tiste, ki ga ne znajo uporabljat?

  • Toma 17:39 07.junij 2023.

    E-jajca!

  • Mojca Marot 22:55 07.junij 2023.

    Tudi sama sem skeptik kar se tiče e-vozil. In po mojem bodo prej iznašli drugo gorivo, kot še naprej "težili" s temi e-vozili.

  • zdrej 08:55 07.junij 2023.

    Članek je kar mimo oz. ni več aktualen. Tesel dejansko na kar nekaj lokacijah sploh ne oglašujejo.

  • stromar 20:37 07.junij 2023.

    Kdo bo vozil to elektriko, če nima vsaj 1000 km dosega. Živel TDI

  • Pepe007 08:22 07.junij 2023.

    Vsaka tehnologija ima svoje prednosti in slabosti. Nobena ne pokriva optimalno vseh življenjskih situacij. Uporabniki imajo z razumevanjem in pravilnim umeščanjem tehnologije v življenje težave. Ko so kmetje šli s konjev na uporabo traktorjev, so tudi imeli številne težave.

    • h4ck3r 08:56 07.junij 2023.

      Imaš prav in ravno slabosti el. avtomobilov so glavni razlog, da izposojevalnice avtomobilov nikoli ne bi smele uvesti le teh v svoj vozni park oz. le v omejenem obsegu za "eko fanatike". Sam na poslovnih potovanjih uporabljam najeta vozila in ...prikaži več nikoli ne vzamem elektirčnega, saj mi je pomeben dejavnik čas, ki ga porabim od letališča do cilja. In že tako je ponavadi težava promet v mestih, da pa bi moral stati še zaradi polnjenja...čas je preveč dragocen...

    • Avatar NickMason
      NickMason 09:56 07.junij 2023.

      h4ck3r,bravo,so pa ljudje ki ne cenijo svojega časa,npr žlahtnik prav vsak dan sedi kot tele na polnilnici da se lahko vozi v službo in malo naokoli,za pot daleč pa samo čakam, da se odloči ,da vidimo kako bo.Jaz definitivno ga ...prikaži veča ne bi imel.Vse kar ima baterijo dela samo na zaćetku dobro,pol pa polnjenje je še toliko večkrat kot na začetku.

    • Bojan Lavrencic 10:25 07.junij 2023.

      Predvaem bi morali elektricarjem prepovedati voznjo po AC. Z voznjo 80-90 so premikajoca se ovira. Ali pa da se lahko vozijo za tovornjaki ker njihova obicahna hitrost na AC je enaka kot od sleparjev.

    • h4ck3r 10:40 07.junij 2023.

      Bojan...tako je...vsakokrat ko se peljem po AT zmajujem z glavo...omejitev IGL 100km/h razen za el. vozila, ki lahko vozijo 130km/h...pa jih vidiš 90% na voznem pasu s hitrostjo do 100 in vsi zaskrbljeni s pogledom na prikazovalnike napolnjenosti baterije. Sicer ...prikaži več to ni smešno, saj če bo vse potekalo po zdajnšnjih planih bomo samo čez nekje 15 let na istem...če ne drugega nas bodo prisilili v zamenjavo z zvišanjem cen goriv.

    • blayo 23:12 07.junij 2023.

      Zadnjih par dni se vozim po NL in je čez dan omejitev na AC 100 km/h, na vseh štirih pasovih. Nobenih problemov. V SLO sta pa dva pasova in folk bi najraje vozil 250 km/h. Potem se pa ukvarjate še ...prikaži več z vozniki el. avtov. Zakaj?

    • h4ck3r 08:54 08.junij 2023.

      blayo...ti vzameš za primer NL jaz pa raje DE...v večini tudi dva pasova in brez omejitve. Sicer smo pa različni vozniki in različne kulture, če je omejitev 100 potem se tudi sam vozim 100(no 110) po števcu in s tem ...prikaži več nimam problemov. Če pa je omejitev 130, se pa pelji 130 in ne 100 oz. seveda se lahko ampak samo po voznem pasu.

    • h4ck3r 08:55 08.junij 2023.

      Sicer pa so bili tukaj tema el. vozila, ki kljub omejitvi 130 vozijo 100 ali manj...vedno se mi pa postavi vprašanje ali gre samo za takšen tip voznikov ali pa je to strah pred prazno baterijo in pre-dolgim ponovnim polnjenjem...roko ...prikaži več na srce, sam v vožnji uživam in mi je nekako odveč misel, da bom moral med vožnjo konstantno preverjati hitrost in doseg, sploh če bo točka B oddaljena nekje na mejnem dosegu.

    • blayo 23:11 08.junij 2023.

      Pa kje hudiča ti piše, da moraš vozit 130, če je omejitev 130? Če že jemlješ za primer DE... nič ti ne pomaga brez omejitev, ker je toliko del na cestah in zastojev, da ti povprečna hitrost redko naraste prek 110.

    • h4ck3r 08:44 09.junij 2023.

      blayo...imam narejene skoraj vse kategorije, tako da sem dal skozi kar nekaj teorij in voženj...in niti en inštruktor mi ni rekel, vozil 10 pod omejitvijo...ne vozi toliko kot je omejitev in ne kilometer čez ali 5 pod...seveda spremljaš promet in ...prikaži več če kdo pred tabo vozi ko m****, potem pač moraš prilagoditi hitrost, drugače pa se vozi toliko kot so table...in ja takšno mišljenje kot ga imaš sam je dandanes problem na cestah. Pešlješ se po omejitvah in voznem pasu razen ko prehitevaš.

    • blayo 11:39 09.junij 2023.

      Ne, problem ste tisti, ki vam mora inštruktor nekaj rečt, da se tega potem držite, drugače se ne. Problem ste tisti, ki mislite, da je smisel vožnje v doseganju hitrosti. Problem ste tisti, ki imate skoraj vse kategorije in potem ...prikaži več mislite, da ste boga za jajca prjel.

    • Avatar NickMason
      NickMason 12:49 09.junij 2023.

      blayo,problem je v tebi in nič drugega ,vsepovsod se vtikaš pa nikjer nima nihče prav,ne spoštuješ prav nič in nikogar.Ti si kupuješ e avto ali ga imaš že, pa ti nihče ne ploska in spet ti nekaj ni prav.

    • blayo 14:33 09.junij 2023.

      ? Kaj meni ni prav? Daj svoje poste preberi. Tega svojega žlahtnika si že 3x omenil pa nič ne pomaga. El. avtomobili bodo nadomestili ICE tako kot so 100 let nazaj ICE nadomestili konjske vprege pa se lahko zaradi mene razpočiš.

    • Avatar NickMason
      NickMason 15:46 09.junij 2023.

      blayo,konjske vprege so še aktivne,ker cepec si ti,imaš pač kar hočeš.Tebe itak vse moti,pojdi malo v svet ,ker si tečen sam sebi .Moje poste pa preskoči ,ti mi ziher ne boš spremenil mišljenja,da mi skačeš skozi v komentarje.

    • blayo 20:11 09.junij 2023.

      Ja res je, nekaj jih je pa zares še aktivnih. Bravo bučman, tudi kakšna parna lokomotiva se kje najde pa kakšen fičo tudi. Še enkrat preberi svoje in moje poste in se malo zamisli o tem koga v resnici kaj ...prikaži večj moti. Vedno ti dajem primere iz sveta, ti pa trmasto vztrajaš pri svoji predalpski drži. Pravi trmasti slovencelj, ki mu ne preostane drugega kot da sol šverca in se potem tolče po prsih kako je okrog prinesel "cesarja".

    • Avatar NickMason
      NickMason 21:20 09.junij 2023.

      blayo,za razliko od tebe ,nisem ovca in nikoli ne bom

    • h4ck3r 12:44 10.junij 2023.

      blayo...pravila in predpisi so zato da se jih drži...po mojem mnenju bi enako kot za prekoračitev hitrosti morale biti enake kazni tudi za nedoseganje omejitev...torej za 10 preko, tudi kazen za 10 pod, razen če zato obstaja kakšna tehnična omejitev. ...prikaži več Kar pa zadeva el. avte, nič nimam proti njim in ga menjam, ampak naj mi zagotovijo enake ali boljše vozne pogoje...torej sam naredim okoli 1100 km z enim rezervoarjem, naj mi ponudijo el. z 1100+ in ga bom z veseljem kupil.

    • blayo 00:08 13.junij 2023.

      Nick, kako sem jaz ovca, če sem pa baje edini tukaj proti "vam vsem"?

    • blayo 00:19 13.junij 2023.

      Hacker, baje si vešč šofer in se spoznaš na te reči... si že kdaj videl znak za priporočljivo hitrost? Ali pa znak za najnižjo dovoljeno hitrost? Zgleda da ne. Zakaj nucaš v rezervoarju goriva za 1100 km? A delaš 1100 ...prikaži več km na dan v enem kosu? Al je pa na vašem koncu samo ena bencinska pumpa pa še ta odprta samo 1x na teden za par urc? Danes se ti to zdi pomembno, čez par let se ti ne bo več, ti garantiram.

    • blayo 00:33 13.junij 2023.

      Drugače pa si čisto narobe predstavljaš omejitve hitrosti. Le te ne obstajajo zato, da bi zapovedovale hitrost premikanja ampak obstajajo zaradi (ne)varnosti tega premikanja. Omejitev hitrosti se v tem kontekstu ne razlikuje od omejitve recimo teže ali višine vozila. Gre ...prikaži več za varnostno parametriziranje objektov v prometu.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.