Avto /avto/testi
29788 ogledov

Test: 180 KM in poraba bencina 1,3 l/100 km/h? Drži ali ne?

Komentarjev 35
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar karjola
    karjola 08:03 30.julij 2022.

    Pri vseh teh avtih najsibo električnih ali hibridnih je samo en problem - akumulator! Njegova izdelava, njegovo polnjenje in njegova razgradnja je vse prej kot zelena.

    • miha.z 08:05 30.julij 2022.

      Tudi poraba je večja kot tukaj pišejo!

    • blayo 11:47 30.julij 2022.

      Ko bo na cestah zadosti el. avtomobilov, torej ko bo recikliranje potrebno in se bo izplačalo, se bo tudi zgodilo. Nič bat.

  • rd2dmk2 08:48 30.julij 2022.

    gospodje novinarji... tovarniško podan podatek je ... no je koliko ? 1.3l/100km. vi ste porabili 2l/100km, sedaj lahko vsem razlagate o napaki 0,7l/100km kar bi pri enem šleperju res bilo zanemarljivo v našem primeru je pa to koliko procentov več ...prikaži več ? no kolk ? istočasno ste se bahali da niste porabili nič emisij. no če bi tista polnilna postaja bila priključena na veter ali vodo bi še šlo vse ostalo pa ne pije vode.

    • blayo 11:41 30.julij 2022.

      Če si danes ugotovil, da proizvajalci "lažejo", potem si zgleda lep cajt preživel v jami. Sploh pa kaj ima to veze z novinarjem. Kaj bi moral napisati (česar že sam ne veš), da bi bil srečen?

    • rd2dmk2 14:15 30.julij 2022.

      blayo, akh, kako naj rečem ? članek je izšel danes, s podanimi podatki. s strani novinarja in tudi komentarji. jest pač nastavljam ogledalo novinarju. in s tem tipamnjegovo vest in moralo. vem da je za članek dobil plačilo. in v ...prikaži več tem čalnku pač apelira na publiko, mogoče celo sugerira in kako naj najbolj približno povem zavajuje. to sicer ni lažna reklama, je pa do neke mere nepravilna reklama. in jest vsaj zase približno vem pri čem sem. ne nasedampuhlim reklamam. drugi pa kot jim paše.

    • blayo 20:06 30.julij 2022.

      Misliš reči zavaja? Kdor piše po svoji vesti ni objektiven oziroma je avtomatično pristranski. Predstavljeni so bili podatki s testa, tu kar se mene tiče ni nobenega zavajanja. Niti ni bilo govora (ker to ni tema tega članka), da je ...prikaži več ta avto boljši ali slabši od katerega drugega.

    • rd2dmk2 20:51 30.julij 2022.

      zame pa je zavajanje. 0,7 litra pri 1,3 litra ni zanemarljivo dstopanje.. in način kako se podaja podatek je pa tisto kar moti. če bi recimo bil bolj všečen v procentih bi se videlo kolkšna je dejanska napaka.

  • rokobert 12:48 30.julij 2022.

    Stari slovenski pregovor pravi..."če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res"... Kdor zna z lastno glavo razmišljati,bo že vedel...ostalim ovcam,katere verjamejo takšnim člankom,kateri se v zadnjih letih lansirajo v vseh mogočih medijih..."moje sožalje"😟...je brez veze,da vam ...prikaži več "solim pamet"...vam jo bo življenje. Kar me pa v bistvu bolj zanima pa je..kdo to iz ozadja "rine,rine in rine"...v Bruslju,vladah,strankah,vseh mogočih medijih:facebook,twitter,youtube itd.kdo tu služi?

    • blayo 14:09 30.julij 2022.

      Tebi očitno še zdaj ni jasno, da tvoj dizlaš na 100km porabi 4 litre dizla, s tem pa v bistvu tudi 20 kWh štroma. To je toliko kot el. avto porabi na 125 km minus 5 litrov dizla.

    • rokobert 16:38 30.julij 2022.

      ,😅😂🤣...nikoli v življenju nisem imel diesel-a!!! Pri svojih dobrih 50 letih sem imel do sedaj le dva avtomobila!!! Sedaj drugega še zmeraj imam,in ga nameravam imeti dokler ne bo "zgnilil"...sem ravnokar dovil novega-moj tretji avto v življenju. In vsi trije ...prikaži več kupljeni novi!!! Prvi 1,5 bencinar,drugi 1,6 bencinar,"tazaden" pa 2,5 bencinar (8L/100km po WLTP mešano).. Me zanima če boš ti skozi leta življenja vsaj približno tako okoljsko ozaveščen kot sem jaz🙄

    • rokobert 17:20 30.julij 2022.

      ...aja,pa še nekje si zaj...al😂🤣 ...tvoj EV je v bistvu RCEV..."remote combustion electric vehicle...in "smrdi" v Šoštanju,Ljubljanaki toplarni itd....in je dejansko bolj "umazan" kot moj bencinar...in your face😂🤣

    • blayo 19:59 30.julij 2022.

      Aja, ti mislš da bencin pa direkt iz cevi ki jo zarineš v zemljo prteče? Prav tako se porabi vsaj 5 kWh štroma za vsak liter, ki ga potem pokuriš. Skratka tvoj bencinar je rcev + lcv.

    • blayo 20:01 30.julij 2022.

      Avti na bencin/dizel so tako kot krave, ki jih redimo za prehrano... dobesedno stran vržena energija.

    • blayo 20:22 30.julij 2022.

      Aja, pozabil, štrom za rafiniranje bencina ki ga pokuri tvoj guzzler je pa od kod? Torej in your face kaj?

  • Skias 12:22 30.julij 2022.

    Se pravi tale hibrid porabi 2l/100km in je 9500€ dražji od dizla, ki porabi 5l/100km. Razlika je 3l/100km. Če vzamemo, da je cena goriva 1,221L in računamo 9500/1,221/3L Dobimo 259.350,26km. Glede na ta izračun ne pride ogromno ljudi v ta ...prikaži več krog še posebej ne tisti, ki se vozijo na kratke razdalje in nakupe. Pri 100% električnem je pa razlika še večja. Dokler ne bo cena 1:1 ali pa skoraj toliko to ne bo uporabno za vse + treba upoštevati življensko dobo baterije in temperaturno nihanje...

    • blayo 13:58 30.julij 2022.

      Avti (takšni ali drugačni) bodo vedno dražji. Poleg tega jih je bistveno preveč.

  • Avatar PomisliNaSonce
    PomisliNaSonce 14:03 30.julij 2022.

    Več ima avto sistemov, slabše je. Vedno je enkrat konec teh sistemov, in poračunaš vse za nazaj in vse za naprej. Da ne govorimo o nabavnih cenah. Čimmanj dodatnih sistemov pri avtu in pri hiši...pa si na koncu mogoče še ...prikaži več kej prišpral. Ostalo so zgodbice za lahko noč. Elektrika ima izgube že v osnovi...na mestu, ko stoji. Dokler bo to tako, ni računice.

  • Mitjaaaaa 10:38 30.julij 2022.

    Ste si že sami odgovorili! 9500€ kolikor je hibridni avtov dražji od navadnega se ne pokrije NIKOLI! Pika! In poraba 2 litrov je možna samo na relaciji podobni kot ste jo vi opravili, za do 50 km dnevno. Ce se ...prikaži več peljes iz MS v KP in nazaj imaš porabo 7 litrov! Da moraš vzdrževati 2 motorja in imaš lahko OGROMNE stroške za popravilo elektromotorja in baterije, ko je avto star nekaj let, tudi z besedo niste omenili.....!

    • blayo 11:34 30.julij 2022.

      Enako so govorili kočijaži ko so prvi avtomobili začeli vozit po cestah... predrago, prenevarno, presmrdljivo. Vsi so si bli enotni, avto bo v parih letih končal na pogorišču zgodovine.

    • AnGus 13:56 30.julij 2022.

      Mitja ima prav, hibridni avtomobili, kar se okvar in servisa tiče, združujejo najslabše iz obeh svetov. Kar se okvar tiče, je boljša izbira avto na motor z notranjim zgorevanjem ali popolnoma el. avto. Tisti, ki kupijo hibridni avto, pa morajo ...prikaži več dobro razmisliti, kako ga bodo uporabljali in ali se nakup splača (doplačilo glede na le motorizirano verzijo).

    • blayo 20:17 30.julij 2022.

      Imaš morda kakšne izkušnje s tem o čemer pišeš? Za štos sem vprašal dva kolega... eden ima Yarisa, drugi Priusa, prvi 5, drugi 7 let, nobenih težav. Garancija na baterijo je 15 let. Bo prej šel kakšen ležaj ali kakšna ...prikaži več opora stabilizatorja kot pa kaj v zvezi z motorjem.

    • Mitjaaaaa 14:50 31.julij 2022.

      Blayo, imam izkušnje ja,na žalost! Na električnem avtu mi je crknil elektromotor popravilo 6000 eur, ves prihranek od goriva je šel v elektromotor! Garancija 15 let velja na to, da odstotek baterije ne pade pod 75%!! Ne pa na samo ...prikaži več okvaro baterije! Kot drugo, baterija je samo en del ,tukaj so elektromotor,inverter, polnilni kabli, elektronika itd.....in v primeru okvar je vse našteto izredno drago in težko popravljivo!

    • blayo 21:10 31.julij 2022.

      Seveda, ker praktično nihče tega še ne popravlja. Enako kot leta 1890 ni nihče še popravljal ICE motorjev. Če se baterija pokvari, potem je kapaciteta padla pod 75%, se ti ne zdi? Naštel si komponente katerih izdelava in vzdrževanje je ...prikaži več v primerjavi z ICE motorjem in v principu bistveno cenejša in enostavnejša.

    • blayo 21:10 31.julij 2022.

      Samo za primerjavo... ICE pogonski sklop vsebuje 2000+ gibljivih delov, EV pa okoli 20. Če ti pa elektromotor zgori je pa tako kot zaribana bencinski motor, za v smeti. Je pa res da so trenutno EV avtomobili manj zanesljivi od ...prikaži več ICE kar je normalno in enako so bili okoli leta 1900 avtomobili manj zanesljivi od konjskih vprege.

    • blayo 21:16 31.julij 2022.

      Ampak tvoj pogled na zadevo je čisto zgrešen. Ti zaradi slabe osebne izkušnje ki ti je pobrala nekaj denarja zdaj praviš da EV avtomobili niso prava pot, čeprav so poleg zmanjšanja števila avtomobilov na polovico praktično edina pot. Enako kot ...prikaži več če bi rekel da je letalo blazno nevarno, ker je tvoja mama umrla v strmoglavljenju, v resnici je pa ravno obratno, eno najbolj varnih prevoznih sredstev.

    • Mitjaaaaa 23:23 31.julij 2022.

      Hibridi niso to kar obljubljajo, poraba v REALI ni takšna kot obljubljajo! Nabavna cena je visoka in stroški vzdrževanja so visoki in kot sem že napisal že sam toliko dražji nakup ne pokrije razlike v gorivu! Baterija pride prav samo ...prikaži večo v mestu za kratke ture, pri 130kmh po AC nima funkcije! Blebetaš o kočijah in letalih....hibridi bodo v prihodnosti imeli ravno toliko mesta kot so ga imeli cepelin, kotalke in monocikel.... pač neuspešen poskus!

    • AnGus 17:07 01.avgust 2022.

      blayo, kaj nabijaš? Saj se sam s seboj pogovarjaš... ti ja zdrava kmečka logika pove, da se bosta 2 sklopa bolj pogosto kvarila kot pa en sam. Če pa želiš kaj branja: https://www.carsguide.com.au/ev/advice/the-top-five-biggest-problems-with-hybrid-cars-85678

    • blayo 19:05 01.avgust 2022.

      Odgovarjal sem tebi AnGus nakar je Mitja začel z njegovim EV-jem. Moja kmečka logika mi pravi, da ne kupujem novih modelov avtomobilov, ki so jih ravno začeli izdelovati, še posebej pa ne od proizvajalca, ki ima bore malo izkušenj s ...prikaži večs tem. Če kupuješ avto, da boš prišparal, potem je s tabo že v osnovi nekaj narobe.

  • AnGus 13:52 30.julij 2022.

    Če bi peljali samo Kamnik - Vransko in nazaj, bi bila poraba goriva 0 (nič!). Če pa želite realno vrednost, pa porabite celoten tank goriva po različnih poteh (mesto, regionalne ceste, AC, ravnina, hribi...), zatem pa povejte, koliko je DEJANSKA ...prikaži več poraba goriva na 100 km.

    • blayo 14:14 30.julij 2022.

      A je kdo kdaj že napisal kolikšna je realna poraba resursov povprečnega dizlaša? A je kdo kdaj že napisal, da se za rafiniranje enega litra bencina ali dizla, ki konča v avtu, porabi 5 kWh štroma?

  • Beulah_Folks 12:10 30.julij 2022.

    Google je za vsak dan spletnega dela od doma plačal od 400 do 800 dolarjev. V prvem mesecu sem od Googla doma prejel 21.758 $ in 29.467 $ zadnje plače za 3 ure dela na dan...glej več informacij ..........>>>>>>> 𝐖𝐰𝐰.𝐂𝐚𝐬𝐡𝐝𝐨𝐰.𝐂𝐨𝐦

  • Avatar PomisliNaSonce
    PomisliNaSonce 14:09 30.julij 2022.

    Podobna zgodba so zalogovniki za meteorno vodo. Ko shranjuješ dobesedno mraz v lastni parceli, in ga uporabljaš v hiši ki jo je treba ogrevat dobesedno 3/4 leta. Padavinska voda je pa.praviloma vedno zelo hladna, bostveno hladnejša od vseh vod iz ...prikaži več javnih sistemov. Sploh ko se ti pozimi še led in sneg iz strehe stopi v zalogovnik, in ti prvo parcelo shladi tam kjer je zalogovnik vkopan...pol pa še hišo ko to vodo uporabljaš za wc....v javnem vodovodu je vsaj 5 stopinj bolj topla voda vedno...

  • wolfenstein 10:16 30.julij 2022.

    Še en domišljijski PR članek. Sicer pa drugo vozilo pri hiši oz. "avto za v Špar" premožnejših, ki si lahko privoščijo nakup vozila za par mesecev izključno zaradi firbca in ga nato prodajo. To, da je vozilo "zeleno" ob realnih ...prikaži več stroških nakupa in vzdrževanja, ki se jim avtor v svojih člankih nenehno namerno izogiba, v današnjih razmerah ne prepriča nikogar, ki je pri zdravi pameti. Tudi naravovarstvenika ne.

    • blayo 11:59 30.julij 2022.

      Ti iz svojih blodenj namerno izpuščaš dejstvo, da dokler na trgu ne bo kritične mase el. avtov, bodo storitve povezane z njimi dražje kot bi bile sicer. Dejstvo je, da je avtomobilov pol preveč in samo s prehodom na el. ...prikaži več ki je sicer smotern, ne bomo naredili dovolj.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.