Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
27270 ogledov

Od 1. 9. bo cena elektrike nižja

Komentarjev 40
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar luckyss
    luckyss 17:04 14.julij 2022.

    Bravo, dobra poteza...Je pa res, da bo ceneje le za tiste, ki ste bili pri oderuhih , za druge pa ne bo bistvenih sprememb in to je najvažnejše...

    • Avatar torolino
      torolino 18:18 14.julij 2022.

      Dobra za koristnike elektrike. Kaj pa vsiljen plin, ali KO? Pri ogrevanju mislim.

    • Avatar luckyss
      luckyss 18:42 14.julij 2022.

      Plina pa vlada ne more pričarati...Lahko le poskrbi, da bodo prva na vrsti gospodinjstva, bolnišnice, šole in podobne ustanove, tako, da za te porabnike ga verjetno ne bo zmanjkalo...Bo pa problem za določeno industrijo, steklarne lahko npr. kar zaprejo...

    • oneh 19:15 14.julij 2022.

      Administrativno določanje cen elektrike je za levake dobra poteza. Administrativno določanje cen pogonskih goriv pa je za levake nekaj absolutno groznega, saj se bo na ta način uničilo distributerje goriv, pa še v proračun bo prišlo manj denarja, in s ...prikaži več tem bo ogrožena socialna država. Da o razpadu elektroenergetskega sistema zaradi oprostitve omrežnin sploh ne zgubljam besed. Bi rekel, da ste levaki lažnivi hipokriti a sedaj je svoboda in plešemo.

    • Avatar luckyss
      luckyss 19:25 14.julij 2022.

      Briga me za mnenje "levakov ali desnakov"...Po moje sta obe omejitvi v danih razmerah, ki jih ne diktira svetovni trg, ampak blesava EU politika - ustrezni !! Vi pa plešite ali pa čohajte župniku jajca, kakor vam drago...

    • Avatar torolino
      torolino 20:16 14.julij 2022.

      Ajde Luki, se greje na elektriko? Nekdo, ki se na KO, pa bo plačal svinjsko ceno trošarine v korist električnih porabnikov.

    • Avatar luckyss
      luckyss 04:49 15.julij 2022.

      Imam "pelete" in sem jih nabavil že marca, ko mi je zmanjkalo starih...

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 15:33 14.julij 2022.

    Kako nižja. Jaz pri geni plačujem zdaj manj od tega kar je vlada določila. Torej bom plačal več!

    • Avatar luckyss
      luckyss 17:08 14.julij 2022.

      Gen I bo podražil le za 18% za eno leto, od tega ne boš shiral, poleg tega določenih dajatev ne bo, tako, da boš verjetno plačač manj...

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 17:31 14.julij 2022.

      Ne razumeš. Že zdaj plačam manj za kilovat kot je določila vlada

    • kapibara 17:45 14.julij 2022.

      Vlada je določila MAKSIMUM- kar pa ne obvezuje ponudnika da po tej ceni plačuje_ Določila MAKSIMUM !

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 18:22 14.julij 2022.

      Ja tudi pri derivatih je.dolocila Max. Ali kdo prodaja po nižji ceni od Max???

    • h4ck3r 18:31 14.julij 2022.

      Anion se popolnoma strinjam in ne vidim tukaj nekaj hvale vrednega za več kot polovico gospodinjskih el. odjemalcev, če pogledate primerjave, so že zdaj cene razen oderuhov nižje...torej edino zagotovilo, ki sem ga dobil je da se mi položnica ne ...prikaži več bo podražila za več kot 100%...Hvala vlada...mogoče omejite še zgornjo ceno plina in bencina tam nekje na +100% sedanje in drugi mandat vam ne ugre.

    • Avatar luckyss
      luckyss 18:37 14.julij 2022.

      Ne vem kako ne razumete...Vlada je določila zgornjo ceno...Gen I se je recimo obvezal, da ne bo podražil za več kot 18%, torej bo ostal precej pod to vladno mejo, poleg tega ne bo določenih dajatev, kaj bi še radi...150 ...prikaži več evrov za sljadoljed ?! ;))

    • h4ck3r 18:41 14.julij 2022.

      lickyss...Gen-I je po rednem ceniku že na zgornji oz. z ET že preko te meje...ne vem kaj bi še dražili...150€ bi z veseljem vsi polizali ;-)

    • Avatar luckyss
      luckyss 18:45 14.julij 2022.

      Zmeni se z Anion6anion....Imata navedene različne cene...

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 18:50 14.julij 2022.

      Jaz sem povzel cene geni iz računa ki sem ga danes prejel za porabo v juniju. Briga me redni cenik. Meni je pomembno koliko mi zaračunajo. Mogoče imamo prvi uporabniki pri geni boljše pogoje. Sem pri njih od samega začetka..

    • h4ck3r 19:00 14.julij 2022.

      Anion...tudi sam sem tam in imam ceno za toplotne črpalke...sem pa navedel cene za redni cenik, saj verjetno ni meja postavljena za akcijske cene. Ali pač luckyss?

    • Avatar luckyss
      luckyss 19:11 14.julij 2022.

      Saj pravim, kaj bi še radi...150 evrićev za bakljav in sljadoljed ?!...Nehajte jamrat tam, kjer ni razlogov, bo še veliko prilik, ko bo jamranje upravičeno...

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 19:43 14.julij 2022.

      Torej sva ugotovila da nimava enakih cen. Za toplotno črpalko so drugi cenik

    • kapibara 13:42 17.julij 2022.

      anion- vlada je določila MAXIMUM cene goriv ! Ča ga trgovci tržijo- maximum, je to njihov pelin, LAHKO BI MANJ !

  • endrug 15:22 14.julij 2022.

    Bravo vlada!

  • marko345 15:32 14.julij 2022.

    To , ne pa boni za gostilno.

    • kapibara 17:46 14.julij 2022.

      Men so prav prišli- pa gostincu tudi. Tole se pa bode nakak že vračal !

    • oneh 19:19 14.julij 2022.

      Ali so boni za gostilno ali pa administrativno določanje cen elektrike je povsem vseeno- to bomo plačali vsi. Je pa ena pomembna razlika. Zaradi bonov za gostilno se je več delalo in s tem več zaslužilo. To pa pomeni več ...prikaži več denarja za proračun in socialno državo. Pri elektriki pa bodo distributerji pahnjeni v izgubo in posledično prenehali prodajati elektriko- pač kot se je v zlati dobi Juge dogajalo z vsemi dobrinami- cene so bile znane police pa prazne.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 15:36 14.julij 2022.

    Pa da vidimo kako bomo potem plačali davek za to ugodnost.

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 15:36 14.julij 2022.

    Zadnji račun od geni znaša vt 0,064900 mt 0,035990 . Kako bom torej plačal manj?

    • Ender3 16:29 14.julij 2022.

      Anion6anion pazi, morda bodo polarizirali tudi dobavitelje. Boš moral paziti, da izbereš pravega. Kljub vsemu bomo na koncu na slabšem potrošniki , distributerji pa na dobičku. V nasprotnem bodo zagotovo redukcije. Tako se takim rečem streže.

    • kapibara 17:47 14.julij 2022.

      Določen je maksimum, ki pa NI OBVEZEN za ponudnika !

    • h4ck3r 18:33 14.julij 2022.

      ni obvezen...ampak kdo bi se ga branil...lepo se naj dogovorijo in gredo vsi na maksimum tako kot pri gorivu, pa še potrošnikov ne bodo izgubili, saj se menjava ne bo izplačala. ;-)

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 18:52 14.julij 2022.

      H4 točno tako bo kot navajas. Tudi pri gorivu je določen Maximum . Ali kdo prodaja po nižji ceni? Nihče.

    • kapibara 13:43 17.julij 2022.

      GEN bo še eno leto prodjal za manj, mkot je določeno - tako je obljubil ! Gorova lahko prodajajo ceneje, je pa najvišja cena pelin od prodajalca

  • LolekinBolek 16:10 14.julij 2022.

    Redni cenik Geni-i: VT - O,106, MT-0,073, ET-0,099 ? Torej ?

    • kapibara 17:48 14.julij 2022.

      Pejt v kklet po piksno Laškega, ne ga nosit v steklenici, ker ga bodeš na stopnicah strl

  • rd2dmk2 16:32 14.julij 2022.

    samo neki tuki mi manjka so cobjavljene cifre z DDv ali brez ?

  • joze95 06:13 15.julij 2022.

    Državljani so in bodo doživeli NAJVEČJI NATEG VSEH ČASOV. Tako Peskova kot Slak sta z včerajšnjo predstavitvijo nizkih cen dokazala, da sploh ne vesta kaj sprašujeta. Vse nove cene so praviloma višje od sedanjih. Torej državljani, tako se nateguje narod, ...prikaži več z besedami, potem pa debeluška uživa in doživlja orgazme pred parlamentom. Poglejte Vaše položnice in se zamislite ali ste debilni Vi, ker Vas tako prinašajo naokoli.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.