Slovenija
23375 ogledov

Upokojenci pričakujejo še dve uskladitvi pokojnine

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • andrej084 16:37 14.februar 2023.

    Za upokojence 320 miljonov letno, za energetska podjetja pa 750 miljonov v enem šusu. Jebem vam sonce svobode...

  • Avatar Leon
    Leon 14:56 14.februar 2023.

    Poviševanje pokojnin ob nenehnih dvigih plač v JS ni smiselno saj tudi procentualno ne morejo slediti .

  • rd2dmk2 15:48 14.februar 2023.

    od leta 2000 je tudi možno dobiti del pokojnine iz 2. in 3. stebra. lahko si kdo malo zategne pas pa si celo pri zavaoralnicah omisli pokojninsko rento. ampak tole zadnje ni govora, rajš zapravljat in nabavljat kredite za kripe ...prikaži več in neumnosti, kot so brezvezni telefoni , tv-ji in še kaj. je pa takole tretji steber je propadel, kajti firme so si izposlovalesvinjarijo brez primere. sedaj lahko ta vplačana sredstva samo še sanjamo, kajti spremenili so jih v -- delnice. kot NKMB. puf pa jih ni.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 16:07 14.februar 2023.

      rd2dmk2, ti na katere namiguješ se bodo začeli upokojevati čez 10 - 20 let, danes pa so problem pokojnine upokojencev, ki so 10 - 20 let že upokojeni! Poleg tega pa razloži na kakšen način naj dodatna sredstva za pokojnino ...prikaži več vplačujejo tisti, ki so že leta in leta na minimalcu, imajo družine in vsak mesec stojijo v vrstah za pomoč, tako pri prehrani, kot plačilu položnic!? Vse se začne in konča pri plačilu za pošteno opravljeno delo!

    • rd2dmk2 16:15 14.februar 2023.

      starmaček, daj malo se izobrazi predno butneš. tretji steber je leta 2000 zagledal luč sveta in je imel 3 ključne ideje. torej vplačevanje 180 mesecev to je 15 let, starost ob izplačilu rente 55 let in 25 let delovne dobe. ...prikaži več torej od leta 2000 pa do danes je minilo 270 mesecev, kar pomeni da bi tisti ki so takoj na začetku stopili v ta sistem lahko že zdavnja si začeli izplačevat pokojnino . pa n egre več. kajti . ko bi ti lahko prišli do pokojnine so spremenili. in sedaj lahko dobiš to pokojnino

    • rd2dmk2 16:17 14.februar 2023.

      .. samo ko greš v penzijo, ne pa ko si star 55 let in si 180 mesecev vplačeval. pardon nisi ti vplačeval. je vplačeval delodajalec, ker je za ta znesek bi l oproščen mnogih dajatev. p.s. med temi, ki so ...prikaži več nas nategnili sem tudi sam. kajti iz tega naslova, bi lahko dobil že nekaj let rento, pa je sedaj ne morem. in jo bom čakal še mnogo let.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 17:48 14.februar 2023.

      Če boš še enkrat prebral, boš mogoče ugotovil, da moja replika v ničemer ne leti na tretji steber, ki je poglavje zase in od katerega sem mimogrede tudi sam na koncu dobil izplačan "drobiž", ampak sem repliciral izključno pisanju o ...prikaži več zategovanju pasu in varčevanju v obliki pokojninske rente, saj si "polovica" zaposlenih, ki imajo družine, zaradi mizernih plač in mesečnih obveznosti tega ne more privoščiti. Ti tudi ne paradirajo naokoli z mobilniki katerih cena je višja od plače, ki jo dobivajo!

    • rd2dmk2 08:22 15.februar 2023.

      starmaček- jest sem omenjal predvsem tretji steber. tudi pri drugem se da, ni treba tisoč € vsak mesec. je dovolj 10€ pa se dobi neki , oziroma bi se dobilo, če bi dane obljube držali, ne pa da jih požrejo ...prikaži večo z besedami kot so krize in podobne laži. 10 € na mesec je pa.. 3 škatlice cigaret. in Maček, men verjemi da premnogo ljudi mi jamra kolk so bogi in ubogi, zraven pa vleče tist čik. p.s. če ga že res more, gle lahk tud v gošo in si najde srobret pa unga žge, da ne bo tolk jamrov.

  • marko345 16:03 14.februar 2023.

    Ja dvig samo zasluženih pokojnin, ampak ne da to trobezlja kaznenec rupar.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.