Zdravje /zdravje/zivljenjski-stil
18027 ogledov

Bolniške odsotnosti: to so rekorderke med občinami. Je vaša med njimi?

Komentarjev 15
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • endrug 09:29 09.maj 2023.

    Slučajno sovpada s kmetijskimi površinami?

    • Boschtjan Zupanchich 09:46 09.maj 2023.

      Ja, zanimivo, ....

    • Boschtjan Zupanchich 09:48 09.maj 2023.

      Prej bi rekel da z z migrantskimi uvozi ....

    • Avatar Zoran
      StarMačk 10:13 09.maj 2023.

      Velikokrat je % bolniških staležev odraz tudi tega koliko kmetijskih površin ima kakšna občina in koliko med zaposlenim prebivalstvom je tako imenovanih pol kmetov!? Zanimivo, da so tudi na tem spisku na vrhu občine, kjer je to zelo verjetno!? Ne ...prikaži veče obtožujem nikogar, ampak tudi sam sem delal v okolju, kjer je bilo že v naprej jasno v katerih obdobjih leta bo močno zvišan bolniški stalež. Vse je relativno in razlogov je toliko koliko ljudi na bolniški in ljudje smo prilagodljivi in iznajdljivi...

    • Boschtjan Zupanchich 10:20 09.maj 2023.

      Aja, ja, tudi to je možno.

  • Avatar Leon
    Leon 08:07 09.maj 2023.

    Ali ste preverili bolniško odsotnost Jadranke Rebernik ? Sodi v rubriko rekorderjev.

  • Nemej3bat 08:45 09.maj 2023.

    Ali koga to čudi? Imam sodelavce/ke, kateri so vsak mesec odsotni, po teden, dva. Imeli smo celo osebe z otroki, katere so najprej bolniško zase vzele, nato enega otroka nato za drugega in tako iz meseca v mesec. Dokler bodo ...prikaži večo zdravniki odpirali bolniške preko k**ca, bo tako. Dovolj je, da pokličeš medicinsko sestro ali samo napišeš mail in imaš bolniško. Nobenega pregleda nič. Tisti katerim je to v interesu, bodo to izkoriščali. Logično. Nato pride konec leta in "oh joj, jaz imam še ves dopust"

  • satir 09:32 09.maj 2023.

    Boniške so marsikje odraz odnosa delavec - lastnik podjetja ali šef. Slabši kot je odnos, več je bolniških in obratno. To mislim, da je dodatni faktor, po katerem se oseba odloči ali gre na bolniško zaradi smrklja ali pa bo ...prikaži več "kaznovala" šefa in ostane doma 14 dni. Fer odnos na obeh straneh denarnice, je najboljši za normano stanje.

    • Boschtjan Zupanchich 09:46 09.maj 2023.

      Točno To !!! ! !!! Ampak, toega se delodajalci zavedajo šele, ko je že prepozno , ....

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 10:52 09.maj 2023.

      satir se strinja. In danes se je najlaže izgovarjati na kakšno od psihičnih motenj, sploh na izgorelost.

    • Boschtjan Zupanchich 11:12 09.maj 2023.

      Ja, Mehičanka, predvsem pa imajo dandanes "izgorelost" Izgovor za "Izkurbelost" !!! ! !!!

    • Boschtjan Zupanchich 11:33 09.maj 2023.

      Mehičanka, pa še dva izgovora za v bolniško Imajo : "Osteokurboza " (namesto osteoporoze) pa Multiplexkurboza " (namesto multipleksskleroze) !!! ! !!!

  • Toni 08:16 09.maj 2023.

    50 odtenkov modre. Vse je jasno razvidno!

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 10:55 09.maj 2023.

    Kratkotrajno bolniško res lahko dobi vsak, danes celo samo preko maila. Dolgotrajne bolniške se mi zdijo večji problem. Premalo je nadzora, ker nekateri to res izkoriščajo in jo vlečejo res leta, ni mi jasno kako jim to uspe. Na pamet ...prikaži več mi ne pride drugega kot dobre veze in poznanstva.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.