Slovenija
53620 ogledov

Mladih ni, zato ta slovenska podjetja v lovu za upokojenci

Komentarjev 38
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar NickMason
    NickMason 08:36 11.november 2023.

    Nič ne primanjkuje,samo plače dostojne nočejo dati,penzionisti jim dišijo zgolj zaradi plač ,ker ni treba dati toliko kot ostalim in to je to

    • johan 09:09 11.november 2023.

      Preden se podpiše pogodba se ve, koliko boš prejel. Vzemi ali pusti. In tako je. Bo že nekdo drug za teboj prišel in vzel. Če ne ti, domačin, pa nekdo, ki ima nižji standard oz. se bo dopovedal (marsi)čemu, tudi ...prikaži več svoji državi (npr. Filipinci in tujci). Tako razmišljajo delodajalci. Poslanci lahko sprejmemo kakpen zakon, da to omeji ali pa pobudo državljanov. Ne se samo bunit preko interneta, če vam ni všeč. Akcija, ne samo besede.

    • jakec1575 12:41 11.november 2023.

      Johan. Penzionisti sene znajo zdilat za dobro urno postavkp in niti ne vedo kaksne so raznere. Zavohal se je poceni delovno silo, ki potrpi in je tiho

  • Avatar Leon
    Leon 07:45 11.november 2023.

    Tudi zdravniki ,sodniki in kulturniki se nikoli ne odpovejo svojim službam .

    • Avatar torolino
      torolino 09:30 11.november 2023.

      Saj v proizvodnji ali intenzivnem fizičnem delu jim pa ne bi dišalo.

    • Avatar Leon
      Leon 10:07 11.november 2023.

      Dimitrij Rupel: Upam si trditi, da boljšega od mene ni tako preprosto najti....https://old.delo.si/ozadja/dimitrij-rupel-upam-si-trditi-da-boljsega-od-mene-ni-tako-preprosto-najti.html Samozavest pred strokovnostjo .

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:32 11.november 2023.

    Pa naj zaposlijo begunce,jih je na tisoče,ki so prišli po boljše življenje,ne pa da jih v azilnih domovih futrajo 3x na dan na naše stroške,pa še žepnino jim dajejo,a mislite,da mladina tega ne ve

    • Avatar NickMason
      NickMason 12:13 11.november 2023.

      In ti si želiš da te tile strežejo ali pedenajo na katerikoli način,ne hvala

    • Avatar NickMason
      NickMason 12:14 11.november 2023.

      Drugo je pa to ,če sprejmejo delo z majhno plačo,boš imel sam kmalu še slabšo ,delodajalcem pa to edino diši

    • Avatar Leon
      Leon 12:21 11.november 2023.

      Garancija ....včeraj si jih pošiljal v Pakistan ,danes jim bi službo rihtal ? Odloči se .

    • Avatar Garancija
      Garancija 12:26 11.november 2023.

      Pa saj ne bodo hoteli delati,nč bat,oni grejo v nemčijo živet na račun delavnih ljudi

    • jakec1575 12:42 11.november 2023.

      Bi. Pa ne smejo. Tujec mora znati brezhibno jezik, pri zdruzitvi z druzino pa ni teh pogojev in pol dobimo morje nezaposljivih zraven.

    • McBobo 17:27 11.november 2023.

      Jakec, tako stanje so tvoji zrihtali.

    • vzev 17:48 11.november 2023.

      @jakec1575, ne nebi. Večina jih pride samo na socialo.

  • jakec1575 12:45 11.november 2023.

    Najboljsi casi za dvignit lastno placo. Zmigajte se.

  • Avatar Suli
    Suli 11:01 11.november 2023.

    Pride nov sodelavec v firmo, ki trenutno nima pojma kako se stvari streže in že ima večjo plačo od mene, ki tam delam že 15 let. To je zdaj realnost žalostna a resnična. In to naj bi funkcioniralo?🤔

    • jakec1575 12:43 11.november 2023.

      Kaj jamras? Rec da gres, ce ti ne dvignejo vsaj na njegovo. Ti imas znanje. Pokazi jajca

    • tlacan 17:28 11.november 2023.

      Delodajalce (predvsem trgovce) sploh ne zanima. Ti takoj pokažejo vrata in jamrajo kako nihče noče plačat, da bi pri njih delal.

    • Avatar Suli
      Suli 11:30 12.november 2023.

      @jakec1575 ; pošiljaš prošnje za delo, a odgovora ne dobiš, ker jim ne ustreza emšo! Jajca so že samo datum ni pravi neglede na sposobnost.🤔

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:27 11.november 2023.

    Mladi so,samo ne bodo delali zastonj,plačajte pošteno recimo kot poslance,pa da vidiš koliko jih bo

  • Avatar karjola
    karjola 13:00 11.november 2023.

    Lenuhom in migrantom ukinit socialno podporo pa bo delovne sile na pretek.

    • tlacan 17:32 11.november 2023.

      Definiraj lenuhe. So to tisti, ki na zavodu ne dobijo zaposlitve (ker nočejo delat za plačo, ki ne zagotavlja preživetja) ali tisti, ki v javni upravi ne naredijo popolnoma nič. Mogoče je bolje, da ne delajo nič saj bi drugače ...prikaži več delali še dodatno škodo s svojim neznanjem. Takih, ki so službo dobili preko poznanstev pa je ogromno v tej državi.

    • vzev 17:43 11.november 2023.

      In zakaj bi mi morali živeti nekoga, ki ne želi delati za minimalno plačo? Naj gre delati za minimalca. Ko pa najde boljše delo pa naj gre tja. Ne rabimo ga pa mi živeti in nam zato od plače jemljejo ...prikaži več še več. Vse po vrsti, ki so na zavodu je potrebno prisiliti iti delati. Če lahko dela 60 letni bosanec na gradbišču, bo pa tudi en Slovenec. Pa ima lahko zaradi mene tri magisterije.

    • vzev 17:43 11.november 2023.

      To, da je pa potrebno javni sektor krepko znižati in jim dvigniti norme je pa tako ali tako vsem jasno.

    • tlacan 23:56 11.november 2023.

      @vzev; Taki. ki razmišljajo kot ti pišeš v komentarjih, so nam - delavcem vzeli vse pravice, ki so jih naš predniki dosegli v prejšnjem stoletju: ni več dostojnega plačila za pošteno delo, namesto 8-urni delavnik moraš ostat cel dan na ...prikaži več razpolago, 3 dni dopusta lahko vzameš ko želiš sam - drugo pa razpolaga delodajalec, če te ne prisili v podpis izjave, da si koristil dopust in delaš celo leto. Še bi lahko našteval kar so nam taki . . . zapravili pa ni dovolj prostora.

    • tlacan 23:57 11.november 2023.

      Ampak zavedaj se, da s sabo ne boš nesel ničesar!

    • Kmodri 01:51 12.november 2023.

      Ta prvo tebi plačo!

    • vzev 09:46 12.november 2023.

      @tlacan, potem pa lahko daš odpoved in greš drugam. Delavci so trenutno iskana roba. Ne nismo, taki ki razmišljamo kot jaz, delavcem vzeli pravice. Pravice so si vzeli delavci sami, ker to dopuščajo. Če vidiš, da si izkoriščen, pač menjaj ...prikaži več službo. Dober delavec vedno hitro najde službo, tudi v krizi.

    • vzev 09:49 12.november 2023.

      In če nam država nebi pobrala toliko od plače, bi tudi tisti na minimalni plači zelo dobro živeli. Toda kaj ko moramo delavni ljudje živeti lenuhe, socialkarje, migrante... In pa seveda javi sektor, ki samo pobira in za minimalno dela ...prikaži več želi ogromne plače.

  • Idioti 10:22 11.november 2023.

    Kako lep je občutek , da lahko zaposliš samega sebe kadar hočeš. Jaz sem se včeraj zaposlil , prosili so da pridem , moji pogoji za 40ur na mesec . Imam pa tudi še drugo službo , ki mi vzame ...prikaži več 4 ure na dan . Dnarja pa kot pečka , skupaj z 60% penzijo . Šišam tudi predsednika vlade .

    • optimist11 13:48 12.november 2023.

      Daj, daj..če bi imel kaj se ne bi tu gor prepucaval.

    • Idioti 11:58 13.november 2023.

      Jaz sem samo navedel , kako so kar naenkrat dobri pogoji za zaposlitev in za delo , ki te veseli in ki ti ne jemlje moči ampak samo čas . To kar si pa sam misliš , si pa pač misli .

  • Avatar Leon
    Leon 17:49 11.november 2023.

    Berem ,da v NM prihajajo v TUŠ trumoma ..https://moja-dolenjska.si/noro-romi-s-palicami-napadli-v-novomeskem-tusu-video/

  • tlacan 18:42 12.november 2023.

    Če bi skopuhi hoteli delavce, bi jih dobili. Žal pa samo jamrajo, da bi dobili državno pomoč in dovoljenje za "zaposlitev" sužnjev iz tujine.

  • Avatar Pantani2
    Pantani2 19:08 11.november 2023.

    Naj dajo pošteno plačo,pa bo vsak rad delal,ne pa to mezdo,ki ti jo ponujajo,ko prideš na razgovor!!!

  • slopubec 08:34 12.november 2023.

    Resnica je taka, da je vsem delodajalcem cilj minimalna plača, naj se je....

  • 01211691 07:51 11.november 2023.

    To pa ne bo držalo,

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.