Avto
50272 ogledov

Vozi avto za 70.000 evrov, sredi zime pa ima nameščene letne gume

Komentarjev 64
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar karjola
    karjola 08:07 26.december 2022.

    Ta jajca so en velik nateg

  • drecos123 08:44 26.december 2022.

    to so jajca gnila nateg da ni vecjega

  • Avatar luckyss
    luckyss 08:11 26.december 2022.

    Če kdo vozi drag avto, še ne pomeni, da je njegov, ampak ob banke, dokler ne poplača lizinga ali posojila...Slovenci smo znani po tem, da kupujemo avtomobile, ki si jih v bistvu ne moremo privoščiti..

  • Jernej65 08:56 26.december 2022.

    Glede porabe se ne bi strinjal. Ko imam nameščene zimske gume, je poraba samo za kakšen deciliter večja in nikakor toliko kot je napisano v prispevku. V članku je z zimskimi gumami za 35% višja poraba, kot z letnimi, kar ...prikaži več nikakor ne drži. V resnici je ta razlika okrog 5%. Govorim iz dolgoletnih izkušenj z zelo različnimi avtomobili.

    • Toma 09:33 26.december 2022.

      Razlike znotraj iste dimenzije in tipa (zimske ali letne) po mojih izkušnjah presegajo 0,5 litra pri porabi 6 na sto (8%)! Imam pa 900.000 prevoženih s samo štirimi avti kar pripomore k bolj objektivni oceni.

    • Jernej65 09:52 26.december 2022.

      Največ pove dosledno zapisovanje porabe. Ker si porabo zapisujem, lahko navedem porabo za moj zadnji avto SUV z 204 konji. Uporabljam letne in zimske gume enakih dimenzij, ki niso majhne. Letna poraba je v povprečju 6,98 l/100 km, zimska pa ...prikaži več 7,21 l/100 km. Vožnja mešano, tudi precej po avtocesti. Gre za razliko v porabi 3,5%.

  • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 08:07 26.december 2022.

    A morda nima verig,ker drugače je čisto OK.Če bi živel kjer je sneg križ in težava bi si ziher kupil,po Lj. in obvoznici pa ni panike.

    • Bojan Lavrencic 08:55 26.december 2022.

      Ocitno tudi ti nimas veliki izkusen in znanja iz tega podrocja. Ne gre samo za sneg...ta je v bistvu se najmansi problem( ker ga skoraj ni) Sestava in lastnistu zimske gume so popolnoma drugacne.

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 09:08 26.december 2022.

      Ja res je,zimske gume ki jih voziš še poleti jih zrediraš dosti prej,letne pa pozimi ne in tudi oprijem imajo pod ničlo čist ok.Sem v 35 letih tolk avt zamenjal in gum da za vsako vem kaj in kako in ...prikaži več kje lahko vozim.Mimoidoči zdolgočaseni pametnjakovič,ki se benti za brez veze pa ne ve kaj piše.

    • rd2dmk2 09:10 26.december 2022.

      krucefix, pozimi letna guma postane kot kolesel na konski vpregi pred sto leti. lesen obroč z kovinsko obrobo. al po domače trd ko kamen iz kremenčkovih risank. potem pa ko tip malo stopi na zavoro pa fujuuuu. za povrh pa ...prikaži veča še regeneracije ni v baterije, ker.... ker kolesa drčijo in se ne vrtijo.

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 09:15 26.december 2022.

      rd2dmk2,to so ti povedali a ne,ko boš preživel revščino in brez izbire bo vsaka guma z profilom dobra,če si pa norc za volanom ti pa tudi naj naj gume ne pomagajo.Imam svaka ki nikoli še ni zamenjal letnih gum,pa vozi ...prikaži več same dobre znamke,tudi 1x ni imel problemov.

    • rd2dmk2 09:26 26.december 2022.

      no ja krucefix, vidva s svakom verjetno se vozita od portoroža pa do seče pa še to samo 3x letno. ko bosta pa morala se vozit na Koren bomo pa videli kakšne gume bosta imela. p.s. verjetno se jest več ...prikaži več prevozim po snegu, kot pa ti. in takole bom dejal, nimam samo zimskih gum v gepeku, imam tud ketne, lopato in pazi mal vrečo peska. ti pa verjetno ob 12 že imaš skidan parkirplac pred blokom., ko boš pa sred noči sam v divjini hribov in klancev pa da te vidim.

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 09:32 26.december 2022.

      rd2dmk2,ti se samodejno bentiš na vse mogoče,preberi si še enkrat moj komentar-Če bi živel kjer je sneg križ in težava bi si ziher kupil,po Lj. in obvoznici pa ni panike -ampak kaj tebi ni jasno tukaj,pa ne vem

    • Toma 09:37 26.december 2022.

      Največji problem tu je, da se večinafolka ves čas vozi z zimskimi. Ko pride jesen so pa na strehi ker se po mokrem držijo enako kot letne po snegu! Zakaj? Ker so se čez poletno vročino lepotrdo zapekle kot kruh ...prikaži več v krušni peči. Kupite vsaj celoletne idioti!

    • rd2dmk2 09:38 26.december 2022.

      krucefix, sem prebral. ti pa moje nisi. kaj po ljubljanski obvoznici ni mraz in kaj narediš ko zaviješ dol. parkiraš ob cesti in pokličeš uber da te odpelje domov med bloke ? al imate v LJ take cesta da ne ...prikaži več sam da so v nulo splužene, so še ogrevane . mene zanima resno zakaj je vsak dan zastoj od vrhnike do brezovice ? čemu ? ker se šoferji objemate od radosti ? al zato ker se zaletavate drug v drugega.

    • rd2dmk2 09:40 26.december 2022.

      toma, tukaj pa imaš zelo zelo prav.

    • ec568744f0d537874fe9d825c81b6f688d633008 09:43 26.december 2022.

      rd2dmk2,kratko vprašanje,a obstaja za tebe sploh kaj ,da se ne bentiš ,ker si dolgočasen.Imaš se za pametnega pa ti ne nikoli ne rata.

    • Toma 09:52 26.december 2022.

      Hvala rd2dmk2! Po naravi sem prijazen vse dokler mene dajejov nič. Zato sem na z24 običajno piker in rad provociram - vsaj v politiki!

    • Jernej65 10:09 26.december 2022.

      Obsojat tega vozniko je popolnoma nesmiselno, ker če ne veš pod kakšnimi pogoji se sploh vozi. Veliko ljudi ima dva avta, na enem ima zimske gume, na drugem ne. Če je zunaj tudi sredi zime temperatura krepko nad 0 stopinj ...prikaži več in kopna cesta, je letna guma boljša od zimske in ni nič narobe če se voziš z letnimi gumami. Ko bo pa takšen voznik v snežnem metežu povzročil zastoj, je pa vsakega obsojanja vreden. V tem primeru je pa samo polnil svoje vozilo.

    • Toma 13:59 26.december 2022.

      To potem pomeni, da imam pridnega uvoznika, ki je vpisal noter vse možne dimenzije. Ravno tako je vse menuje brezhibno prevedel v Slovenščino. Celo teta govori po naše!. In to pred 5-timi leti…

    • rd2dmk2 16:08 26.december 2022.

      ok, avto se fila sred LJ. kje pa piše da je od ljubljančana ? še huje kje pa na avtu piše da je iz portoroža in je prišev v LJ na kavo ? kaj pa če je lastnik iz Gorjuš ...prikaži večš na poti recimo v zidanico tam na jugu države tam gori na Gorjancih, pa se je moral ustavit v prestolnici da nafila svojo mrcino ? a to pa ne gre v tem vesolju ? in krucefix, zakaj bi ti pa moral lesti v rit in ti ploskat ? daj povej čemu neki le ?

    • Toma 19:21 26.december 2022.

      Kaj ste fauš jajcarji? Eni imamo znanje, večina pa nima svojega mozga tak, da je na cesti preko 95% precenjenih jajc!

    • Grof 08:27 27.december 2022.

      Pobčki, berite zakon, letna guma, profil, verige, kje je problem, …..

  • Pišmevuh 14:50 26.december 2022.

    Pa premog se je podražil, ki napaja te zelene avtomobile. Skrb za okolje je vrhunska, če en pezde v Sloveniji zasluži 300 mio. ,na emisijskih bonih. Še dobro, da imamo Američane, da se še dosti tega naučimo.

  • pravičnik77 12:38 26.december 2022.

    ne serite. zimske gume niso obvezne. lahko so tudi letne z verigami oz. nadomestki verig. sam imam zimske gume, zraven pa še za vsak slučaj "snežne nogavice" za gume, ker bi verige lahko uničile senzorje na gumi, že videno drugač

    • pravičnik77 12:56 26.december 2022.

      senzorji so seveda na kolesu, preden bi se kak pametnjaković najdu in pametaru...

  • vzev 09:20 26.december 2022.

    Zakaj nekatere tako briga, kaj imajo drugi? Jaz letos tudi na drug avto pri hiši nisem namestil zimskih gum, ker sem že vnaprej vedel, da bo avto večino časa stal v garaži. In je potem pač brezveze kupovati zimske gume, ...prikaži več če bodo pa drugo leto potem že stare eno leto, pa skoraj brez prevoženega kilometra. Seveda, se pa vsake toliko časa zapeljem z njim, da ne stoji nenehno. Na svojem pa seveda imam dobre zimske gume.

    • Avatar luckyss
      luckyss 16:36 26.december 2022.

      In ko bo prišlo do nujne zadeve, boš zakurblal "poletnega" in se zapeljal do prvega jarka...Res ne razumem ljudi s temi gumami..Imaš pač zimski in letni komplet na "felgnah" in jih zamenjaš sam v desetih minutah z baterijsko "šraufarco"..Jaz bi ...prikaži več vsakemu, ki ga pozimi dobijo z letnimi gumami zasegel vozilo..Zato ker ogrožajo tudi druge.. Ko boš zbil otroka s svojim "poletnim " bo prepozno..pametnjakovič..

    • vzev 16:43 26.december 2022.

      Kot sem napisal. Vedel sem, da ta avto letos ne bo v uporabi. Če bo sneg, z njim ne bom šel na cesto. Svojega imam, pa čisto dobro obutega. In sedaj naj kupim letos gume, pa bom imel naslednjo sezono ...prikaži več eno leto stare. Rajši kupim naslednjo leto nove. To, da pa moram imeti posebej felge mi je pa tako ali tako jasno. Ne bom pa avta razbil, zato ker se vozim z letnimi gumami v hladnem vremenu. Kaj eni res ne znate prilagoditi hitrosti?

    • Avatar luckyss
      luckyss 18:12 26.december 2022.

      Že veš, ampak.....“Karma is a bitch!”

    • Grof 08:32 27.december 2022.

      Luckyss, v garaži imam dva avtomobila na klocnih, zimske in letne gume pa pripravljene za motažo, po ptrebi, kapiš…….

    • Avatar luckyss
      luckyss 09:22 27.december 2022.

      Grof, naj ti nekdo razloži kako se uporablja koledar..

  • sandi76 09:24 26.december 2022.

    Ja, zmanjkalo za gume. Ravno za leasing je še vsak mesec, potem pa zmanjka !

  • Basi 14:11 26.december 2022.

    Da je letna guma pozimi na suhem cestišču manj odzivna, je čista laž. Obstaja veliko testov o tem. Link: https://youtu.be/TJsV2ORMsms

  • Toma 07:59 26.december 2022.

    Prehod na EV se mu mora izplačati! Meni z zimskimi poraba celo pade, ker kupim najmanjšo širino, ki jo je predpisal proizvajalec, kar je plus v snegu in vodi.

    • rd2dmk2 09:12 26.december 2022.

      hm toma, jest mam še čist navadnega bencinarja starega nekaj let pa mi piše samo ena dimenzija. ena sama samcata. mogoče si zamenjal da imaš možnost hitrostnega razreda znižat, pa nalepit nalepko , ne pa ene oske kolesa kot na lojtrniku.

    • Toma 09:24 26.december 2022.

      Kupi si pravi avto. Moj npr.: ima lahko 16, 17 ali 18 colska platišča. Ne vem kakšno šajtrgo si si ti izbral, morda ”das”?

    • Toma 09:26 26.december 2022.

      Aja, moje najožje 215 verjetno močno presegajo tvojih 185 na karoli!

    • rd2dmk2 09:29 26.december 2022.

      toma, a ti ločiš premer gume od širine ? kolk ožje je 16 col od 17 col ?

    • Toma 09:48 26.december 2022.

      Mislim, da si ti močno zamešal pojme! To kar praviš sploh nisem primerjal. 16-ke imajo 215, 17 in 18 pa 235 mm širine. Seveda pa imajo zato količnik 55, 45 in 40. Vse to piše v homologacijski knjižici. BTW: sem ...prikaži večem ”Kopitar”, dipl. ing strojništva!

    • vzev 12:42 26.december 2022.

      @Toma, ni nujno da je šajtarga. Veliko novih avtov ima vpisano v homoligacijo samo gume, ki so bile nameščene ob nakupu. Čeprav ima potem drug identični avto poleg druge dimenzije.

    • vzev 12:43 26.december 2022.

      In tudi to kar ti pišeš ni res. Ni nujno, da imajo 16, 215 in pa 17 in 18 235. To imajo avti različno. Res pa je, da to piše v homologacijskem kartončku.

    • rd2dmk2 16:20 26.december 2022.

      hm "kopitar dipl ing strojništva, daj povej mi , kako si tolk zadovoljen, ker si izbral tako "ozke" gume, zakaj se pa potem hvališ kolk večjo širino imaš od mojih bednih 185 ? a nisem jest na boljšem po tvoji ...prikaži večji znanosti ? sigurno jih ti kopitar dipl ing strojništva pozimi napumpaš ene tri atm več kot piše v homologaciji da so že bolj oske.

    • rd2dmk2 16:26 26.december 2022.

      in še tole kopitar dipl ing strojništva kotalni upor je odvisen od širine, je pa tud odvisen od zmesi gume. in če boš kdaj pri volji si oglej eno nalepko na gumi, ko jo kupiš in prosi za razlago. tam ...prikaži več je tudi označba o kotalnem uporu. torej lahko slaba pnevmatika z ožjo širno ima zaradi zmesi večji kotalni upor kot dobra široka pnevmatika z drugo zmesjo. jest nisem kopitar, niti dipl ing,

    • Toma 19:29 26.december 2022.

      Ajde takole: nisem pristaš vedno širših gum, ki se pojavljajo na novejših modelih ker to vpliva na porabo in vožnjo v neidealnih pogojih. Žal pa moram dati gor kar predpiše proizvajalec, kot vi vsi ostali. Pravijo, da je širina 205 ...prikaži več največ kar še dobro prenese akvaplanung. Z širšimi moraš voziti počasneje kot bi sicer lahko. Seveda je razlika med mehkejšimi zmesmi, ki se dobro obnesejo na mokrem in tršimi, ki se manj obrabljajo in imajo manjši kotalni upor.

    • Toma 19:45 26.december 2022.

      Sam izberem za zimske zmagovalke testa na mokri cesti ter za letne kompromis med porabo, obrabo in oprijemom na mokrem, saj pri 235 mm precej naraste kotalni upor. Črkice na nalepkah so bolj za tiste, ki se toliko ne poglabljate ...prikaži veče v teste in nimate veliko možnosti preizkušanja ker niste toliko na cesti kot jaz. Ožja in mehka pnevmatika ima manjši upor od širše trde, četudi je zimska!, če ostanemo med najboljšimi znamkami.

  • smoljo 10:08 26.december 2022.

    Saj lastnike EV ,najbolj skrbi domet avtomobila ...varnost in ostalo pač ne ....kaj ti pomaga da si z "letnimi "guma dosegel ,da se ti je povečal domet za "100km",ce boš pa obtičal v snegu na 45 km od štarta ....

  • stromar 10:08 26.december 2022.

    Ni to jakodimič, da bi bila večja poraba. Pri stalni ogromni moči in navoru se zimske gume ne poznajo nič. So pa dovoljene letne gume s 3+mm profila in verige ali zokni v prtljažniku, ko je sneg pa lepo peš ali na vlak

  • Basi 13:12 26.december 2022.

    Zimske pnevmatike imajo na suhi cesti pri -4 stopinjah celzija vsaj 20 odstotkov daljšo zavorno pot kot letne istih dimenzij. Glede na to, da je npr. v Ljubljani cestišče zasneženo cca 3-5 dni na sezono, pomeni da so zimske pnevmatike ...prikaži več nevarnejše v 95 odstokih vožnje pozimi

  • jakec1575 13:53 26.december 2022.

    letna guma je pozimi manj odzivna. pod 6 stopinj izgubi karakteristike. Zimska je mehkejša.

  • Bojan Lavrencic 08:53 26.december 2022.

    Ja lastnikoma pac ni razumljivo , da bi moral ta svoj mobitel na kolesuh oburi zimsko. Sicer pa si itak tile elektricarji ze poleti premikajoce se ovire na avtocestah....pozimi pa " delo na cesti" Kupi avto za 70 jurckov potem ...prikaži večm pa vsak dan samo razmislja ali bo ali ne bo prisel do tam kamor je namenjen. Teslo pac kupi Te...lo

  • Boschtjan Zupanchich 20:12 26.december 2022.

    Ni edini, ... nek moj prijatelj vozi Mercedesa za 40 + Ke in isto z letnimi gumami, pa tudi jaz sem od leta 2002 - 2004 vozil močan športen avto pozimi z letnimi gumami, ... sem pač malo Bolj , ...prikaži več ... no, precej bolj pazil, .... :-)

  • rd2dmk2 09:06 26.december 2022.

    torej tip nima denarja ne za gume ne za štrom, imel bo pa za kazen, ko bo s svoko kripo ostal na cesti in naredil zastoj. a to pa novinarji ne morete napisat. lahko pa bluzite z miljonom besed v ...prikaži več opravićilo kretenizmu. a sedaj bo pa še zakon da lahko EV imajo pozimi letne gume, ker se drugače bi ne bi nikamor pripeljale, ker bi ne bilo štroma. no ja verjetno bo GZS zlobiral, da bodo tisti reveži od lastnikov podjetij, ki že EV dobijo brez davkov sedaj dobili od države še zastonj_ zimske gume.

    • vzev 09:24 26.december 2022.

      Kaj če pa avta ne uporablja po snegu? Kaj če ima za to drug avto, ali pa ko je sneg ostane doma? Zakaj takoj napadete človeka, če pa ga sploh ne poznate?

    • rd2dmk2 09:32 26.december 2022.

      vzev, zimske gume niso gume za sneg samo, so za čas zime. mraz in suha cesta je lahko januarja čist brez snega. ti verjetno ne nosiš kroksov pozimi, pa verjetno tud ni sedaj pol metra snega in mislim da te ...prikaži več verjetno v moonboot-kah ne bomo videli augusta na plaži.

    • vzev 12:48 26.december 2022.

      Kroksov ne nosim nit poleti, niti pozimi. Dejansko pa grem tudi pozimi ven z natikači, kadar vem, da grem npr. do garaže ali kaj na hitro okoli hiše. Če je pa sneg pa tega vsekakor ne počne. Drugače kot sem ...prikaži več že spodaj napisal, imam en avto letos na letnih gumah, ker ga trenutno ne uporabljam. Razen za občasne vožnje, pa se z njim čisto lepo peljem. Seveda se pa zavedam, da ni isto kot sredi poletja. Toda saj znaš prilagoditi hitrost ali ne?

    • rd2dmk2 16:11 26.december 2022.

      ok maš prav, avto je iz bližnjega salona , in se fila na polnilnici, ker salona nima še polnilnice.

  • Idioti 16:16 30.december 2022.

    A to da ima v garaži še kaj na 4x pogon mu pa ni padlo na pamet ! Jaz nisem imel gor zimskih gum že 10 ali 11 let . Tudi verig nimam v prtljažniku ! Kdor zna zna , ...prikaži več , če pa vse staviš na zimsko gumo , pa nisi kaj prida šofer !

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.