Slovenija
26391 ogledov

Inšpektorji že jutri nadzirajo uporabo mask

Komentarjev 51
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar jezeran
    jezeran 15:38 03.september 2020.

    ha ha ni vnosov iz tujine, vse je iz tujine, kaj njim ni jasno

  • Snežinko 14:54 03.september 2020.

    Pa kaj ga zdaj spet serjejo? Saj maske so že nekaj časa obvezne v zaprtih prostorih, ravno zato pa so potekale demonstracije v LJ.... kr neki...

    • blayo 19:17 03.september 2020.

      So obvezne, samo folk se zgleda požvižga na to, ker jasno vsi imajo svoje mnenje in svoje možgane in svoje pravice in njim ne bo nihče pameti solil...

  • vzev 17:57 03.september 2020.

    Seveda nihče normalen, ne bo razkril s kom je bil v kontaktu. Kdo pa želi, da ga doma iščejo kot največjega kriminalca.

    • blayo 19:13 03.september 2020.

      Vsak normalen bo to naredil, nenormalen pa ne...

    • vzev 20:47 03.september 2020.

      Če želiš, da te doma iščejo inšpektorji in policija izvoli. Jaz vem, da tega ne želim. Zato pa tudi nebi izdal nobenega prijatelja ali družinskega člana. Bi pa v primeru, da bi bil okužen, jih poklical in jim povedal. Potem ...prikaži več se pa naj sami odločijo kako naprej. Z zdravstvenimi delavci pa vsekakor nebi sodeloval.

    • blayo 21:19 03.september 2020.

      Vidim da si postavil svoja egoistična načela (oziroma živalski nagon) pred načela družbe v kateri živiš. Ne želim da me kdo išče doma, ampak če me bo kdo iskal doma ker bi "po pravilih" moral biti doma, bom doma in ...prikaži več je stvar rešena. Prišli bodo, se predstavili, dober dan, dober dan, hvala in nasvidenje.

    • blayo 21:19 03.september 2020.

      Kako pa postopaš v primeru, da si naročil paket na mimovrste.com? A želiš prejeti ta paket? Boš zato pripravljen ostati doma ali se boš začel pritoževati nad delom pošte, ki le to raznaša samo v delovnem času ko tebe ni doma?

    • suineg78 21:56 03.september 2020.

      Evo ga. Spet Blayo! :) :) :)

    • blayo 23:27 03.september 2020.

      Samo povej če nimam prav in zakaj misliš da nimam prav. V veliki večini gre samo za iskanje nekih izgovorov, zakaj bi kršili pravila. Dejstvo pa je, da jih nemalokrat kršimo zgolj iz principa.

    • vzev 17:47 04.september 2020.

      @blayo, primerjati dostavo mimovrste, proti obiskom inšpektorjev in policije je pač neumno. Da te lahko večkrat dnevno obišče policija, kot največjega kriminalca, mi pač ni všeč. In zato svojih prijateljev in družinskih članov ne bi nikoli izdal.

    • blayo 19:20 04.september 2020.

      Pa a si čist zblojen model? Kdo te bo večkrat na dan obiskal? Kolk pa misliš da imamo policajev in inšpektorjev? Poleg tega se kaj takega lahko sprašuje samo kriminalec...

  • suineg78 15:31 03.september 2020.

    Ves cas se nna podlagi fake testov preverjaj kako dalec se bomo ovce upognile. Pocakajte da se zacne sezona prehladov. Beovicka ze prepoznava prenose znotraj delovnega okolja....

    • blayo 19:21 03.september 2020.

      Da boš ovca si se odločil že ko si pristal na to da boš del družbe. Ne se zdaj sprenevedat. Ko se boš odločil da imaš od družbe več škode kot koristi, in da te družba nasploh samo ovira in ...prikaži več izkorišča, se boš pač odselil v Sibirijo ali na Aljasko in boš srečen...

    • suineg78 21:48 03.september 2020.

      Spet me nekdo posilja v Sibirijo. :) Ko clovek odpira teme, ki niso v skladu z mainstream naleti na taksne odgovore. Problemi z kognitivno disonanco ali samo ego? Vse dobro.

    • blayo 23:35 03.september 2020.

      Jah lej kolega, ti bi rad živel v tej družbi, vendar ne bi upošteval pravil? Mislim da je to definicija egoizma ki ga ti kao meni pripisuješ. Sibirija ti pa daje možnost da zadostiš svojemu živalskemu nagonu, če imaš problem ...prikaži več s prilagajanjem družbenim normam.

  • Avatar praufo
    praufo 14:43 03.september 2020.

    kje sem se okužil? nič lažjega , bil sem v gostilni, nekaj folka je blo in opazile sem, kako je virusek priletel name, kot komar in to je to ... to so pa virusi, priletijo , pa nič ne vprašajo ...prikaži več ... je pa res , da ne vem kerga pacienta je virusek že prej pobožal ... jest ne vem , v dobi tele viroze bo treba folk naučit jezika virosov ... pa sej ne znamo, splah je pa premejhen, ... pa naj ta nijz nabav še lupe, da bomo tele viruso sploh vidl ... hudič je

  • matjaz5 15:26 03.september 2020.

    Prav norca se delajo z nami kot,da smo njihova last! Banda!! PUSTITE JIH SAJ NE VEDO KAJ GOVORIJO! Tistemu,ki je pa določil nošenje mask bi mu pa prišil na obraz!!!

    • blayo 19:14 03.september 2020.

      Aneda, jest od danes naprej ne upoštevam več prometnih znakov! Kaj mi majo za govort kaj naj upoštevam in kako naj se vozim z lastnim avtom??? Banda!

    • suineg78 21:56 03.september 2020.

      Blayo. Spet ste pametni. Sedaj je jasno, da imate samo velik ego in kompleks malega boga. Mislite da ste pametni, a.... Vse dobro!

    • blayo 23:30 03.september 2020.

      Kaj ima pamet veze s kršenjem pravil?

    • suineg78 07:54 04.september 2020.

      Vprasat se moramo se moramo kdo postavlja ta pravila, cemu sluzijo. Ne zagovarjam anarhije, a nekje se mora ta plandemija koncat. Kje pa je ta meja je pa seveda subjektivna ocena. Vse dobro!

    • blayo 11:10 04.september 2020.

      Katero pravilo te moti?

    • suineg78 17:12 04.september 2020.

      Pravilo, kdor dvomi v vsemogocnost in nezmotljivost nasih "strokovnjakov" je vse samo "normalen" clovek ne. Drugace pa me moti, da drzava ne sprozi kampanje, recimo: Ojacajmo svoj imunski sistem. Ali pa, da se niti ne omeni vec vrst zdravil kot ...prikaži več so HCQ, Interferon in Coronavir. Prva dva ze zelo stara in poznana. Evo, toliko za zacetek. :) Vse dobro!

    • blayo 17:22 04.september 2020.

      Ampak saj ni problem v dvomu. Jaz tudi dvomim v določene reči... recimo zakaj je nek prometni znak na nekem mestu potreben, na nekem drugem pa ne, ampak to še ne pomeni da ga ne bom upošteval. Ni torej problem ...prikaži več v folku, ki samo dvomi, problem je v folku, ki noče nosit maske iz principa (ali ne vem kakšnega drugega brezveznega vzgiba) in se zato odločil da bo izrazil svoj dvom.

    • suineg78 17:47 04.september 2020.

      Tole sem danes nasel na YT. Se bojim, da sama vakcina se ni endgame. Bolj se mi zdi da gre za unicenje druzbe kot jo poznamo in prehod v nekaj precej slabsega. Upam da se motim. https://youtu.be/WgaZT5QwQMQ

  • matjaz39 19:54 03.september 2020.

    nikjer v članku, ki se mi ga itak ne da prebrat verjetno ni zapisano kakšna kazen je zagrožena za nenošenje maske.?

  • Decko 20:08 03.september 2020.

    Noben zakon ne pravi da je maska obvezna in noben te ne more prisilit v to

    • jakec1575 21:42 03.september 2020.

      mogoce nisi pismen, sedasj so sprejeli odlok. to je veljalo prej.

    • Decko 08:14 04.september 2020.

      Gre tle za človekove pravice. Je dokazano da te navadne maske ne zadržijo virusa in z udihavanjem svojega izdiha nardis več škode kot korist

  • vzev 18:00 03.september 2020.

    To pomeni, da v trgovini ni več potrebno nositi masko? Ker si brez težav na več kot 1.5m? No, saj razlike tako ne več, ker masko tako nihče ne nosi. Najbolj smešno pa je "obvezno razkuževanje". Postavite se pred trgovino ...prikaži več in preverite koliko ljudi si razkuži roke. Oni pišejo kretenska navodila in zakone, ki jih nihče ne upošteva.

    • blayo 19:23 03.september 2020.

      Katera beseda iz zveze "zaprt javni prostor" ti ni jasna?

    • Avatar frnazzi
      frnazzi 19:35 03.september 2020.

      Pa glih v trgovini je treba imet masko, zlasti na blagajni, ko se ti babnice in dedci za teboj dobesedno napopajo na rit in še preden daš svoj prvi izdelek na trak, je pred tabo že skoraj vsa njihova krama, ...prikaži več ki so jo ob silnem žokanju in drgnjenju ob tebe uspeli naložiti na trak. Samo sanjaš lahko o 1,5 m razmaka ...

    • vzev 20:42 03.september 2020.

      @blaco, preden se delaš pametnega, preberi še poved, za to ki si jo napisal - "Maska ni potrebna, če je dovolj velik prostor, ..." Kar pomeni, da v trgovini ne potrebuješ maske, ker lahko zagotoviš več kot 1.5 razdalje in ...prikaži več je dovolj velik prostor. No, saj ta vlada še ni izdala navodil in zakonov, ki bi jo razumeli vsi državljani. Pač nesposobna vlada.

    • vzev 20:43 03.september 2020.

      @franzzi, v trgovini se lahko zagotovi 1.5 m razdalje. Tako, da lahko gremo notri brez maske in nas ne smejo kaznovati. Saj so danes to tudi povedali, če je prostor dovolj velik ne potrebuješ maske. Če pa se ljudje ne ...prikaži več držijo tega 1.5 m pa mi je popolnoma vseeno.

    • blayo 21:26 03.september 2020.

      vzev, velikost prostora nima nobene zveze z varnostno razdaljo med ljudmi. Velikost prostora ima zvezo samo z boljšo prezračenost glede na število ljudi v njem. Manjši prostori s slabim zračenjem so bolj rizični maska gor ali dol. Ne vem kako ...prikaži več je v SLO ampak v DE ima vsak javni prostor (recimo trgovina) predpisano maksimalno število ljudi v njem, ki pa se definitivno ne izračunava po formuli en človek na 1,5m.

    • vzev 17:49 04.september 2020.

      Povedali in napisali so, da v prostorih, kjer je dovolj velik prostor ni potrebno maske. In v trgovini po tem takem ni potrebno maske. In tu se zgodba zaključi. To enostavno pomeni, da te ne morejo kaznovati, če v trgovini nimaš maske.

    • blayo 19:16 04.september 2020.

      Si prebral odredbo? Ne palamudi.

    • vzev 19:55 04.september 2020.

      " Uporaba zaščitne maske ali druge oblike zaščite ustnega in nosnega predela obraza iz prejšnjega stavka je obvezna, če v prostoru ni mogoče zagotoviti medosebne razdalje več kot 2 metra". Kdo zdaj palamudi? Lepo piše, da maska ni potrebna, kjer ...prikaži večer se lahko zagotovi razdalja več kot 2m. Kar se v trgovini vsekakor lahko zagotovi. Tako, da preden pišeš o nekih odredbah, jo najprej preberi sam.

    • blayo 13:31 05.september 2020.

      No, končno si le nekaj prebral... priporočena razdalja med dvema je 1,5m (to ni iz te uredbe), če pa ni možno zagotovit vsaj 2m, je pa maska potrebna. Se pravi to boš šel notri brez maske, ker si pameten, v ...prikaži več štacuno bodo vstopili še trije, kar naenkrat ne bo več 2m med vami, in vsi skupaj si boste nadeli maske al kaj?

    • blayo 13:33 05.september 2020.

      Kaj če bi ti dal lepo masko gor že na začetku in se ne bi obremenjeval z merjenjem razdalj med samim nakupovanjem?

    • vzev 18:31 05.september 2020.

      Nagobčnikov ne mislim nositi in jih tudi nisem Na začetku te je pač malo strah, če bo od kod priletel kak inšpektor in te kaznoval. Potem so pa tako povedali, da te kaznovati ne more. Toda sedaj je vsaj vlada ...prikaži več dala ukrep, ki me ne sili več v to neumnost.

    • vzev 18:31 05.september 2020.

      In ukrep je napisan tako, da te zopet ne morejo kaznovati. Nikjer ne piše, da moraš držati 2 m razdalje, temveč samo če ni možno zagotoviti 2m. To pomeni, če je v trgovini možno zagotoviti 2m razdalje, pa se te ...prikaži več razdalje nihče ne drži, te ne morejo kaznovati.

    • blayo 18:42 05.september 2020.

      Se strinjam s tabo, da je ukrep čisto preveč kompliciran, da bi se ga sploh dalo izvajati... inšpektorji definitivno ne bodo okoli hodili z metri, poleg tega jih je pa čisto premalo. Ampak jaz v štacuni kljub temu nosim masko ...prikaži več pa ne zato ker bi me bilo strah da me bo inšpektor z metrom po riti, ampak zato ker sem to počel že pred uredbo in zato ker s tem zmanjšam možnost prenosa na druge, v kolikor bi slučajno sam bil okužen pa tega še ne vem.

    • blayo 18:44 05.september 2020.

      Ne bom pa zdaj izzival in v štacuno hodil brez maske samo zato, ker je nekdo spisal slab ukrep. Komu in kaj bi s tem dokazal?

    • blayo 18:47 05.september 2020.

      V konkretnem primeru bi bil edini smiseln ukrep v vseh zaprtih javnih prostorih obvezne maske ter dodatna uredba v kateri bi bila formula za izračun maksimalnega hkratnega števila ljudi v zaprtem prostoru.

  • f5b0a37161572a16434c3a9b735044179b6963f0 21:34 03.september 2020.

    v rt se nej kavsnejo

  • Avatar Leon
    Leon 22:17 03.september 2020.

    Kaj je počel klovn Šiško v parlamentu in se pojavljal brez maske ? Nihče ga ni kaznoval ! Tudi posamezni poslanci se rokujejo in objemajo brez mask .....kamera vse zabeleži .

  • Avatar drecos
    drecos 19:52 03.september 2020.

    hr kriva in te bedaki na vladi k niso dal hr v rdeco ze 10 avgusta zdaj ma maste stalo

  • Avatar Syn
    Syn 06:39 04.september 2020.

    Bravo, je bil že skrajni čas. Teh najmanj 400€ je več kot primerna globa. Isto bi morali uvest še za tiste kavč-znanstvenike in epidemijologe, ki širijo neko bolano antipropagando po socialnih omrežjih.

  • jakec1575 21:45 03.september 2020.

    na tem portalu so sami znalci s svojo kmecko pametjo. Mogoče je čas, da si preberet kaj je po analizi rekel superračunalnik. Gre za precej zajeban virus. Vstopi skozi nos, ampak najprej napade ledvica, srce in crevesje. potem povzroči v ...prikaži več telesu "neurje", ki večinoma spravlja ljudi v grob. Znanost je zelo fajn, ce jo znas brati. Aja npadae tudi mozgane. pri tistih s "kmecko pametjo" ne bo imel veliko dela.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.