Slovenija
17 ogledov

Vse smo naredili prav, a nimamo nič

Komentarjev 20
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • mojstermiha99 08:41 09.oktober 2012.

    draga mladina, vsi najraje odhajate na fakultete - na drugi strani pa zmanjkuje strokovnega kadra. Žal pač ne potrebujemo takšno množico ekonomistov, pravnikov, učiteljev, prevajalcev .... Na naravoslovnih fakultetah pa je nekaj let bila praznina. V zadnjih dveh letih se ...prikaži več povečuje vpis na te fakultete, vendar žal prepozno. Ker bo slovensko gospodarstvo letos , če ne pa najkasneje drugo leto potonilo, pod "učinkovitostjo" slovenske vlade

  • hellcat666 10:03 14.julij 2012.

    taka bo moja zgodba :)

  • rivkah 23:25 13.julij 2012.

    Nič novega... mislim, da je do zdaj že vsem mladim jasno, da ni prihodnosti v tej državi. Treba bo v tujino.

  • se_eden 23:44 13.julij 2012.

    to je zgodba o uspešnem znanem Slovencu. po končani gimnaziji se je želel vpisati na FSPN. od nekdaj si je želel postati novinar. vsi so mu govorili naj ne sanja, da je novinarjev že zdaj preveč, da ne bo dobil ...prikaži več službe. vseeno je vztrajal. na FSPN se mu res zaradi prevelikega števila kandidatov ni uspelo vpisati, se je pa vpisal na PF. no pred tem je še moral odslužiti vojsko. je pa vseskozi vedel kaj hoče. že med študijem je ves svoj prosti čas preživel na radiju, v glavnem je delal ponoči in pripravljal kratke prispevke in se pripravljal na svoj bodoči poklic in ko je doštudiral mu ni bilo težko dobiti dela. ki si ga je tako želel. in to je bistvo tega članka. človek ni študiral zato. da je študiral, temveč je imel cilj in za to naredil vse kar je bilo potrebno. to je problem današnje izobražene mladine in potem ni čudno, da ne dobijo zaposlitve...

  • sweetdogs 23:59 13.julij 2012.

    Če diplomiram pri 25ih iz katerekoli smeri, me mora čakati dobra služba! Utopija! Če mislite, da je za vas veliko dela, odprite svoje podjetje in se vam bo cedilo med in mleko.Me prav zanima koliko je brezposelnih inženirjev ...prikaži več strojništva, računalništva, elektrotehnike... kolikor jaz poznam razmere je tako, da tisti, ki res izstopajo na svojem področju in imajo kaj za pokazat, imajo vsi dobro plačane službe ali pa veliko posla kot podjetniki. Žal je pa danes tako, da je ogromno povprežnežev, ki mislijo, da je še vedno dovolj samo, da dobijo en papir. Do diplome so pa prišli po liniji najmanjšega odpora (beri 'preplonkali kar se je dalo') in si z njimi nimaš kaj pomagat saj ne bodo gonilo napredka v tvojem podjetju.Nalijmo si enkrat čistega vina tudi mladi. Naš trg ni samo od Goričkega do Pirana ampak imamo na dlani cel svet. Svet še nikoli ni bil tako dosegljiv vsakemu posamezniku. Pa ne mi spet iskat samo izgovore... iščite rajši nove rešitve.

  • hellcat666 10:03 14.julij 2012.

    ja, so. vsaj zame osebno. vse 3 predmete sem komajda imela 2....sem se mogla zelo borit. sovražim vse tri predmete iz dna duše. me ne veselijo, funkcij (eksponentna, logaritemska,...), sinusov, kosinusov itd ne bom nikoli zastopila. še procentnega računa ne ...prikaži več zastopim popolnoma. edino kar znam pri matematiki so: seštevanje, odštevanje, množenje, deljenje, logaritmi, potence in koreni. ostalo se mi tudi sanja ne. pa sem morala zelo zelo garat da sem imela pozitivno oceno na koncu leta. enako pri fiziki in kemiji. pač nisem naravosloven tip človeka in ne vem kaj naj delam na naravoslovni fakulteti. sem pač rojena družboslovka s talentom za jezike.

  • rivkah 11:13 14.julij 2012.

    Ne bodi naiven, prej bodo pujsi leteli... Če ti do zdej ni jasno, da ta država raje ščiti tajkune, kot pa svoje poštene državljane...potem res nima smisla o tem govorit.Sploh pa ne pomaga vreči ven tiste, ki so ...prikaži več nam "ukradli" državo. To ne bo spremenilo še sistema. Ta pa je krivec zato, da mladi nimamo kam. V tujini je praksa v času študija nekaj najbolj samoumevnega. Če pa tega ni, te pa po diplomi zagotovo nekje čaka vajeništvo. Glej Skandinavijo, Kanado, Avstralijo, Ameriko...V Sloveniji le peščica fakultet nudi prakso v sklopu študija. Ostale fakultete delujejo bolj po motu: "Znajdi se, kot veš in znaš. Bodi vesel, da ti sploh nudimo kos papirja". In potem kot svež diplomant greš na razgovore in ti vsi delodajalci rečejo, da oni bi raje videli nekoga, ki ima vsaj 5 let izkušenj...ja, najboljše!

  • mirko 23:50 13.julij 2012.

    Naštel bom vse poklice omenjene v tem članku po vrstnem redu: pravnik, politolog, restavratorka, komunikologinja, biolog. Ali vam je sedaj kaj jasno v čem leži srž problema ?A fizika, matematika in kemija so pa pretežki predmeti za študirat ?

  • nina 06:21 14.julij 2012.

    To je zato,ker imamo usrano politiko in sistem mladi imate možnost,da to spremeniteče ne gre drugače pa revolucijo in na oblast sposobne z pretekljostjo neobremenjene.Te ,ki imamo sedaj so na oblasti zaradi maščevanja ne zato,da bi reševali državo temveč jo ...prikaži več spravljajo v propad to jim je edini cilj,Narod brez pravic poberejo jim vse in hčejo ,da bomo še tiho ljudje do kdaj še zbudimo se ,da ne bo prepozno.

  • iravadi 06:59 14.julij 2012.

    Pa zakaj bi morali mi ven, vržimo ven tiste, ki so nam ukradli to državo...

  • se_eden 09:49 14.julij 2012.

    men je najbolj zanimivo, ko poslušam razne politike in akademike, ko govorijo o ustvarjanju novih delovnih mest, nove dodane vrednosti, vendar se mi zdi, da pozabljajo na pomemben element. zadevo, proizvod ali storitev je treba prodati. in smo spet pri ...prikaži več istem problemu, študij zaradi študija, proizvodnja zaradi proizvodnje. to pa je v današnjem obilja polnem svetu zelo težko. najti tržno nišo...

  • rivkah 11:16 14.julij 2012.

    bodi ponosna na to, da imaš talent za jezike! mogoče boš ravno ti tista, ki bo prevajala novejše učbenike in literaturo za matematiko na faksu. :)

  • 1111 14:55 14.julij 2012.

    ...se strinjam s teboj, žalostno...ampak, če bomo na tak način vladi "dali" podporo, lahko pričakujemo samo dokončni izrop, ki ga je začela že leta 2004...glavo pokonci mladi Slovenci...v boj za svoj prav!! Vi ste upanje...brez skrbi, veliko ljudi Vam bo ...prikaži več sledilo...samo začet je treba...

  • 1111 14:59 14.julij 2012.

    nina...bolje ne bi mogla napisat!!!

  • 1111 15:06 14.julij 2012.

    ...naj ti bo jasno, da tej akademiki in politiki prodajajo meglo, ker jo morajo!!!!!!!!!!EU je eno veliko sranje...dokler imajo 15.000€ plače morajo prodajat meglo...ko bo EU razpadla...bo vsa ta golazen nazaj doma in prejemala pokojnine, da nam bo dih zastal...

  • bojovi 17:43 14.julij 2012.

    Če bi bila Pahorjeva pokojninska reforma uveljavljena, še več ljudi bi bilo brez služb, to je dejstvo. JJ je kriv ker sta z Bavčarjem uničila/razprodala/preselila na Kitajsko toliko firm da bi zdaj bilo pod 90 000 in ne 120 000 ...prikaži več brezposelnih to je dejstvo.

  • bojovi 17:44 14.julij 2012.

    Jaz pravim rešitev je izvoz in ne samo uvoz kako si je JJ to zamislil. Itak pa smo tukaj zaradi JJ.

  • bojovi 17:46 14.julij 2012.

    Sej ne gre drugače, sej si videl na volitvah kdo je zmagal in kdo je na oblasti in to bo bilo dokler ne bo revolucije, noben nov ne bo prišel blizu mesta premierju, ta golazen se vse zmeni kako bodo.

  • bojovi 17:46 14.julij 2012.

    *videla*

  • 1111 17:57 14.julij 2012.

    ...zmagal je...niso mu dali možnosti!!!! pokvarjen Grega in Erjavček sta naredila svoje...še zmerom sprašujem...zakaj je Ivan, toliko želel na prestol??? ZAKAJ?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.