Slovenija
11457 ogledov

Za enako košarico v Italiji plačali kar 21 evrov manj!

Komentarjev 30
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • tamara8 16:30 26.maj 2023.

    To ni normalna vsakodnevna košarica. Primerjajte raje izdelke kot kruh, mleko, sir, meso, sadje, zelenjava pa bo slika drugačna. Tarča do neke mere zavaja!

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 00:29 27.maj 2023.

      To je res, ampak tudi pri vseh ostalih izdelkih se kar pozna razlika. V hribovskem IT letovišču sem mislila, da so se zmotili, ker me je tako poceni prišla fasnga, enake stvari kot jih kupujem doma. Primerjava narejena poleti in ...prikaži več pozimi. V Au sem vsak 1x na dva meseca, manj razlike kot v It, pa pri marsikaterm izdelku bistveno ceneje. Življenjski standard mnogo višji.

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 19:27 26.maj 2023.

    Mercator je že odkar ni Jankovica najdražji sosed! Mene že leta ne vidijo v njihovih trgovinah!

    • ico8 20:37 26.maj 2023.

      Kaj pa ima cefur s to situacijo, razen da je unicil Merkator!?

    • will 21:27 26.maj 2023.

      Mercator je uničil in prodal Janša.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 00:26 27.maj 2023.

      Ne bi se strinjala, da je Mercator full dražji od ostalih trgovcev, vsaj zadnje čase ne. Sto se pa občutno podražili Evrospin, Hofer in Lidl.

    • munja 11:53 27.maj 2023.

      Tako je mehičanka, vsepovsod so šle cene gor. Mogoče v evrospinu, hoferju in lidlu določeni artikli malo manj, ampak v celoti so dražji, kot so bili.

  • blayo 19:06 26.maj 2023.

    Hja, Lahova govori tako, kot da so višjim proizvodnim in obratovalnim stroškom, višjim cenam surovin, višjim cenam energentov, embalaže, logistike, višjim stroškom dela itd. izpostavljeni samo slovenski trgovco. Kot da trgovci v IT, AT itd. nimajo teh problemov. Njena pojasnila ...prikaži več nekako ne pijejo vode.

    • Grof 23:04 26.maj 2023.

      Ta butara, od kar se je vsedla na ta stol dela pizdarije in trgocem leze v rit, saj jo vendar plačujejo za to kar počne, se jo spomnim kot smrklo, ko se je zavihtela vsa prepotentna za mizo na Bavarskem dvoru ……

  • Dejan Vehovec 20:19 26.maj 2023.

    Centro discont je cenejši od famiglije, sicer pa povsod velja, da so kvaliteta im brendi pač dražji

  • Naklonsky 02:28 27.maj 2023.

    Posledice golobizma. Kaj vam ni jasno?

  • miho 19:55 26.maj 2023.

    Nisem prepričan, da je Famila primerljiva z Mercatorjem. Ali je Famila najdražji trgovec z živili v Italiji? Če ni, potem ni primerljivo. Ne moreš povprečne trgovine ali celo diskonta primerjati z najdražjo trgovino v Sloveniji.

  • Avatar NickMason
    NickMason 20:40 26.maj 2023.

    Mercator je oderuški ,nič boljši ni Špar,mogoče malenkost ,določene stvari imajo pač dobre ,drgač pa Lidl,Hofer ,Spin razsturajo s cenami ,imajo ravno tako kvaliteto samo ne vse

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 00:32 27.maj 2023.

      Žal se s tabo ne morem strinjati. Pred nekaj dnevi v spinu dala neprimerljivo več kot pred enim letom. Popolnoma enaki izdelki in količine. V Mercatorju, brez akcije, ta trenutek ceneje.

    • Avatar NickMason
      NickMason 05:44 27.maj 2023.

      V vsaki trgovini je kaj ceneje,pa večina ni,odvisno kaj kupuješ.Drgač pa vsi so dvignili cene,Mercator je vedno dražji os Spina že od vedno.

  • Ender3 15:57 26.maj 2023.

    Primerjajo neprimerljivo samo, da vnašajo nezadovoljstvo in potencirajo kaos..Tarčo je treba ukinit, ker nima nikaršne vrednosti.

    • Burja 16:19 26.maj 2023.

      Razlika v košarici je očitna in nosi svoje sporočilo. Prav nič ne bomo ukinili, še posebej Erike ne!

    • dusan72 17:44 26.maj 2023.

      Meni se pa zdi, da so dejansko primerjali enake/iste izdelke (ime, proizvajalec, teža...), tako da je kar precej "primerljivo".

    • blayo 19:16 26.maj 2023.

      dusan, ni čisto primerljivo, primerljivo bi bi recimo, če bi primerjali podobne izdelke hišnih znamk Famile in Mercatorja. Druga stvar je recimo različen način plasiranja akcij... Famila ima več znižanj določenih izdelkov na časovno obdobje 12 dni, med tem ko ...prikaži več ima recimo Mercator 10% off ob petkih pri nakupu nad 30 € pa 25% off na izbran izdelek pa dnevno znižane cene določenih izdelkov in podobno.

    • Ender3 19:18 26.maj 2023.

      Kakšno je domače tržišče, verjetno premajhno. Večina izdelkov prihaja prav od italijanskih grosistov in naši samo prepakirajo dodajo svojo ceno, marže in režijske stroške. Če bi bili dovolj samooskrbni z pravo konkurenco bi bilo zagotovo drugače.

    • blayo 19:18 26.maj 2023.

      ...se pa strinjam, da so pri nas precej navili končne cene v primerjavi s sosedi, ki imajo z režijo enake ali pa višje stroške kot pri nas. V IT je že samo bencin 40% dražji kot v SLO.

    • dusan72 02:42 27.maj 2023.

      @blayo Pustimo filozofije... Če dam pri MERC kuponček -25 na na najdražji artikel (olje 16€), ali v drugem primeru na celoten nakup nad 30€ za -10%... to v obeh izračunih zniža ceno "naše košarice" za - 4,5€ (zaokroženo). Še vedno ...prikaži večno ostaja 16€ razlike pa kakorkoli obračaš svoja dnevna, tedenska, mesečna povprečja. ISTI artikli so v ITA očitno cenejši. Pri košarici v vrednosti 50€, je v najboljšem primeru razlika še vedno 15€ (zaokrožujem). Govorimo o 30% !!! Ne o nekih kupončkih.

    • blayo 18:28 27.maj 2023.

      Pa zakaj bi tisto olje vzel, če imaš pa primerljivega za pol manj in potem nanj daš še -25%? Edino kar mi ni všeč je to da se gredo damping na Radensko. Pol od omenjenih artiklov je bilo na tisti ...prikaži več dan v Famili na znižanju. Drugače pa ne kupovat bencina v IT, ker je 40% dražji kot v SLO.

  • Pierre 17:08 26.maj 2023.

    Pojdite nekam v rit s temi članki, SAMI znamo nakupovat tam kjer se splača!!!!

  • norigolobizem 15:57 26.maj 2023.

    živela svoboda..živela perjad..živele nutrije..živela rdeča zvezda..živele posvojene opice...

    • Ender3 19:09 26.maj 2023.

      nori...poskrbi za svojega ideologa, vse mu gre narobe. S tvojimi frustracijami mu ne boš niti malo koristil.

    • blayo 19:22 26.maj 2023.

      Ja, v tiraniji je vse manipulirano in šofirano s strani tirana, v svobodi pa se žal cene oblikuje svobodno oziroma jih oblikuje trg glede na ponudbo in povpraševanje.

  • Avatar jezeran
    jezeran 16:43 26.maj 2023.

    Primerjati najdražjo slovensko trgovino z diskontom iz Italije mislim da ne bo šlo. Sem zadnjič sem gledal njihov katalog na internetu in se mi nikakor ne zdi poceni, da bi delal 300 km. Lahko pa primerjate tudi z trgovino Conad, pa je isto

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.