Slovenija
70420 ogledov

Za toliko se bodo zvišale pokojnine

Komentarjev 35
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 12:08 15.februar 2022.

    Res je prav da upokojenci dobijo več. Gospodarstvo pa ne dobi nic. Samo v negospodarstvu se plače dvigujejo. Narobe svet.

    • rd2dmk2 12:22 15.februar 2022.

      hecno je da da v JU se dobi pazite ne plača ampak akontacija plače v prvih dbeh po začetku meseca.. zakaj ? ker ti reveži ne morejo več zdržat praznih žepov. ker je akontacija se izvrši doplačilo do cele plače ...prikaži veče tam nekje na koncu meseca. ampak v gospodarstvu pa se plače tenstajo do 18 v mesecu. tisti ki prozvaja čakaaa, tisti ki porablja pa dobi takoj. juhu, kajne

    • Presvetli 16:07 15.februar 2022.

      rd2dmk2 ne zavajaj, ker je javni sektor že 15 let v minusu za eno plačo, ker so nas vse pokradli! Tudi sedaj so spet premaknili z 5 v mesecu na 10!? Vsakokrat najdejo izgovor za premik plač! Glede plač pa ...prikaži več še to! Postavili so plačne razrede kateri so sami sebi namen! 35 evrov bruto vsaka 3 leta lahko napreduješ ,če te nadrejeni nadpovprečno oceni, velikokrat se zgodi , da se vse to zamakne še za kakšno leto! Ne nabijat , če ne veste, kako sploh poteka v javnem sektorju! J sektor nastrada vedno

    • Presvetli 16:22 15.februar 2022.

      J plačni razred nastrada vedno

    • rd2dmk2 18:17 15.februar 2022.

      kaj pa če vem kako gre ? res krasno da se da napredovat vsake 3 leta. pejd v gospodarstvo pa da te vidim kako boš tam napredoval. a veš kako? dobil boš nove zadolžitve za isto plačo. revčki v JU ...prikaži večU ja so ostal brez ene plače.. iz akontacije za en mesec v naprej v relanost. kolk delavcev vsak mesec ostane brez plače ali dela plače, ker kao ni priliva... fak, jebe naj se JU. ima minus pa nima noben pri plači tud centa manj. pejd v gospodarstvo. boš videl kako boš hitro brez pol plače.

    • Presvetli 14:05 16.februar 2022.

      rd2dmk2 dobro preveri izobrazbo v JU in v privat sektorju!? Vsi v privat sektorju imajo višje plače kot v JU!! Če greš v firmo za katero veš, da iskorišča, pač ne greš tja delat!

    • rd2dmk2 17:12 16.februar 2022.

      presvetli... zakaj pa potem grejo v JU če so tak slabe plače.. in edino v JU se hleda na diplomo, nič pa na znanje. pejd v gospodarstvu mahat z diplomo, če ne boš znal naredit kar je treba si lahko ...prikaži večo samo rit obrišeš z svojo diplomo al pa magisterijim. pejd vprašat akrapoviča ali doktorje znanosti , ki mu skup švasajo aspuhe. eno je zrisat, kar kljub autocad marsikateri diplomiranec ne zna, potem mora pa mizar, elektrikar, strugar in podobni mojster na licu mesta popravt.

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 11:23 15.februar 2022.

    Če boste še tri članke napisali z enako vsebino, to povišanje vseeno ne bo dohajalo podražitev...Še manj pri delavcih, ki niti tega ne bodo dobili...

    • Plavi-mil 11:42 15.februar 2022.

      Vprašaj Alenčico, koliko je hotela dvigniti penzije? Ti jaz povem 6,- EUR (šest evrov) na posameznika linearno, zaploskaj KUL-ovca.

    • Avatar Sreten Lukić
      lluckyss 11:55 15.februar 2022.

      Briga me za Alenčico....Zaradi Janezovega razmetavanja zadolževanja, bomo naslednja leta tenko piskali..On pa bo modroval iz opozicje in seveda spraševal zakaj ni denarja za socialo, plače in penzije....Za bedo Slovenije pa ste krive Janezove ovce..Ker je hotel najbolj butaste, je ...prikaži več kljub temu, da je goreč komunist izbral farovške...

    • Plavi-mil 12:05 15.februar 2022.

      Lej meni je dobro, jaz sem moral plačevati jugo dolgove, ti boš pa Janezove, važno, da jaz dobim povišico in dobro živim, za tebe mi dol visi.

    • h4ck3r 12:13 15.februar 2022.

      Lukić, kako delavec tega ne bo dobil? Kot prvo tudi zdajšnji delavec bo nekoč v pokoju, torej se bo teh 4,4% sedaj poznalo tudi njemu. Po drugi strani pa se je minimalna plača v lanskem letu dvignila za 84€, torej ...prikaži več za 7,84% glede na leto 2020. Hmm ne vem kaj se toliko meša megla...da pa še sam malo pojamram, tudi sam bi imel višjo plačo, saj si zaslužim več. :D

    • Avatar pantani
      pantani 12:49 15.februar 2022.

      Ja in, ker se je minimalna plača dvignila,sem padel pod njo in posledično mi gre manj v penzijo!!!

    • h4ck3r 13:06 15.februar 2022.

      Pantani razumeš kaj je minimalna plača? Kako si lahko padel pod njo, če je to zakonsko predpisana minimalna plača? Daj malo več razloži, da ne bomo tako na pamet.

    • Avatar Sreten Lukić
      lluckyss 13:13 15.februar 2022.

      Razliko do minimalca mu plačuje država, pa še zdaleč ni edini..

    • h4ck3r 14:00 15.februar 2022.

      Razliko do minimalca plača še vedno delodajalec, razlika je samo koliko tega dobi refundirano, max je 50€. V nobenem primeru pa ne more dobiti delavec manj kot je za tisti mesec določena minimalna plača, seveda če dela polni delovni čas. ...prikaži več Tudi najnižja osnova za izračun prispevkov je za januar 1.024,24€. Res me zanimajo izračuni delavcev, ki trdijo da njihove številke za polno zaposlitev v januarju odstopajo od teh.

    • Avatar pantani
      pantani 14:30 15.februar 2022.

      Pizda si trd. Minimalna plača je 1.074,43, moja plača po kolektivni pogodbi je 1.047,76!!! Kaj ti sedaj ni jasno,debil zarukan?!!!

    • h4ck3r 15:19 15.februar 2022.

      pantani očitno ti je kulturna razprava poznana ravno toliko kot delovna zakonodaja. Preberi si še enkrat kako se dela izračun plače in boš videl da je/bo tvoja plača za januar 2022 1074,43 in ne glede na kolektivno pogodbo ta ne ...prikaži več more biti nižja od zakonsko določene. Lahko je zapisana v pogodbi ampak boš imel na plačilki obračunano razliko v višini 26,67€. Kako enostavno se je vžigati, zmerjati in pritoževati, namesto da bi ta čas vložili v razširitev svojega znanja. pa lep dan naprej ;-)

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 15:48 15.februar 2022.

      H4ck3r naj ti razložim . Ker delodajalec ne dviguje plač po tarifnih razredih se minimalna plača že bliža ljudem s peto stopnjo izobrazbe. Tako bodo bolj odgovorna mesta enako plačana kot tista najosnovnejša. Temu se reče uravnilovka.. srednji razred , ...prikaži več ki največ vplača v davčni sistem počasi izginja. Torej tisti ki ima pogodbo o zaposlitvi kjer je osnova nižja od minimalne plače , mu mora delodajalec , izplačati razliko do minimalne plače. Prav tako mora delodajalec pokriti stroške dajatev.

    • h4ck3r 16:13 15.februar 2022.

      Anion ne rabiš meni razlagat, ker razumem kako sistem deluje. Problem je pantani, ker misli da je plačan manj kot je minimalna plača oz. je kakorkoli oškodovan ker je njegova kolektivna pogodba nižja oz. celo da nima plačanih prispevkov za ...prikaži več to razliko do minimalne plače. Se pa strinjava da je sistem zviševanja izključno minimalne plače, ne pa tudi preostalih plač, popolnoma zgrešen sistem in nas približuje sistemu v nekdanji republiki.

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 16:27 15.februar 2022.

      No pa sva le na isti liniji. Menager ki ni sposoben ustvariti pogojev za toliko dodane vrednosti , Da bi delavec dobil več od zakona določenega minimuma, ga je potrebno takoj zamenjati.

    • lukaz 16:43 15.februar 2022.

      Ne se kregat. Kdor ni blizu penzije, lahko pričakuje od države le miloščino! Kdor želi dokaj normalno penzijo, mora že sedaj posebej varčevati za stara leta in pika. Druge ni. Pa ni veze kako imaš neto plačo in koliko prispevaš ...prikaži več v državno blagajno. Če ne bo denarja, ne bo normalnih penzij!

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 16:51 15.februar 2022.

      Še nekaj. V nekaterih državah ne poznajo instrumenta minimalne plače.. si predstavljate kakšne plače bi delodajalci dajali delavcem , če ne bi imeli zakona za minimalno plačo?

    • h4ck3r 17:16 15.februar 2022.

      Tako je Anion, imamo zelo lep primer malo serverno, kjer ne poznajo "splošne" minimalne plače. Sicer imajo to rešeno za vsako kolektivno pogodbo posebej, kjer so predpisana minimalna plačila. Da pa bi to nam uspelo, je pa zaenkrat misija nemogoče, ...prikaži več saj obstaja vse preveč "fovšije" zakaj bi nekdo več zaslužil kot drugi. Začne se pri delavcih in konča pri sindikatih.

  • Christy_Webb 11:54 16.februar 2022.

    Google je plačal od 400 do 800 dolarjev za dnevno spletno delo od doma. Prvi mesec sem od Googla doma prejel 21.758 $, prejšnji mesec pa sem plačal 29.467 $ za 3-urni delovnik. To naredim ............ >>>>>>>>>> 𝑾𝒘𝒘.𝑱𝒐𝒃𝒛𝑪𝒂𝒓𝒕.𝑪𝒐𝒎

  • jakec42 08:19 16.februar 2022.

    Za toliko ali več se je dvignilo samo ogrevanje stavb,torej to povišanje ne pokrije niti podražitev,kje pa je še ostalo,zopet nas imajo za norce kot zmeraj in prilagajo izračune kot jim paše!

  • Albatroz 19:45 15.februar 2022.

    Glavno da damo upokojencem, koliko življenskih stroškov pa imajo? Sklepam da dvakrat toliko kot štiričlanska mlada družina. SRAMOTA

    • optimist11 20:43 15.februar 2022.

      Mi dobivamo samo tisto kar smo vplačali. Ti pa poskrbi za sebe da boš imel normalen dohodek in kasneje pokojnino. Pa ne pozabi varčevati v drugem stebru.

    • Albatroz 21:00 15.februar 2022.

      Ne skrbeti jaz plačujem v tujini pokojninski sklad da bom imel normalno pokojnino in nebom državna pijavka ki je lenobno živel 40 let

    • jakec42 08:22 16.februar 2022.

      Albatroz, a po tvoje smo upokojenci,ki smo pošteno delali 40 let državne pijavke,sram naj te bo,upam da tudi živiš v drugi državi in ne koristiš tistega kar smo mi zgradili!!!!

    • Albatroz 11:55 16.februar 2022.

      Kakšno je za vas pošteno delo? Od osmih do treh dve uri malice in denarja na pretek v časih ko ste vi delali? 80% sedanjih penzionistov sedaj nebi enega leta preživelo je pokazala raziskava, ker so v mladosti tako lagodno ...prikaži več živeli, zgradili pa ste skoraj nič. Ker še sedaj mi to odplačujemo.

    • optimist11 13:34 16.februar 2022.

      Albatroz - delaj rajši, da ne boš pol jokal da imaš nizko penzijo.

    • Albatroz 16:40 16.februar 2022.

      Ne skrbet še par let boš živel od mojega denarja ker tisto kaj si ti plačeval je že zdavnaj skopnelo, pol pa bom jaz skrb mladih.

  • Vrtnica 11:32 15.februar 2022.

    Še en mandat tej vladi pa bo upokojence spravila v dobro voljo¨!

    • rd2dmk2 12:19 15.februar 2022.

      res jih bo, samo priznana iflacija je presegla 5,1 % .Priznana. torej so že v minusu. juh kolk jih spavlja v dobro voljo.še bolj jih pa ti s tvojimi komentarji..

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.