Avto
176 ogledov

Zaradi neprave čelade, ta velikokrat ostane pod sedežem skuterja

Komentarjev 11
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Zima 12:43 03.junij 2016.

    Zate naj bo kar neumnost, za tistega, ki mu je čelada rešila življenje, pa zagotovo ni. Tudi na kolesu bi morali biti starejši za zgled otrokom in nositi čečado. Poglej na smučišča, tam skoraj ne vidiš več smučarjev brez čelad. ...prikaži več Včasih razen sem in tja kakšen otrok, nihče ni imel čelade.

  • Bizgec 07:35 03.junij 2016.

    Brez čelade se vozijo tudi, ker vsi skuterji niso skuterji ampak določeni sodijo v isto kategorijo kot bicikli. Za katere pa po 14. letu starosti čelada ni potrebna.

  • vzev 10:38 03.junij 2016.

    Te čelade na mopedu so tako ene največjih neumnosti, ki so si jih izmislili. Razlog pa je samo kaznovanje. Koliko let so se lahko vsi vozili brez čelad pa ni bil noben problem. Potem pa so videli, da bi lahko ...prikaži več na takšen način zaslužili. Z kolesom se lahko peljem precej hitreje kot s tem mopedom, pa tam ne rabim čelade, zato pa je to popolna neumnost.

  • Zima 12:01 03.junij 2016.

    Velikokrat slišimo, "mi se pa nismo pripasali na zadnjem sedežu, pa je z nami vse ok". Ja z nami ja, koliko ljudi pa je zaradi tega umrlo? Vsako leto na stotine.

  • vzev 12:24 03.junij 2016.

    Ja, in kaj ima to zveze? Saj je to moje življenje? Če grem plezati na svojo streho, mi noben ne more reči, da se moram prevezati, pa isto ogrožam svoje življenje, kot če sem ne-pripasan v avtu. In kot sem ...prikaži več napisal. S kolesom se lahko peljem precej hitreje kot z mopedom, pa tam ne potrebujem čelade.

  • vzev 20:16 03.junij 2016.

    @macola, točno tako. Zakaj se ima v to za mešati policija. Ogrožam samo sebe in nikogar drugega.

  • macola 22:41 03.junij 2016.

    Vidim, da nisi dojel....Res je, ogrožaš svojo glavo, a zaradi svoje "trde glave" si na koncu strošek za VSE davkoplačevalce, ker si invalid in rehabilitacija poškodbe glave je lahko dolgotrajna in zelo verjetne posledice za celo življenje,....vse plača država, ki ...prikaži več ti je predpisala čelado tudi iz tega razloga. Si zdaj dojel kaj ti razlagam?

  • vzev 23:08 03.junij 2016.

    No potem pa naj prepovejo čisto vsako nevarno stvar. In naj strogo kaznujejo vsakega, ki tega ne bo ubogal. Toda, kdo bo pa potem sploh želel živeti v takšni državi, kjer boš kaznovan za vsako malenkost. Prepovejmo hojo v gore, ...prikaži več ker se lahko hudo polomiš, prepovejmo kolesarjenje, prepovejmo plavanje, ker se lahko utopiš.

  • vzev 13:07 03.junij 2016.

    Kaj sem kje napisal, da bi morali prepovedati imeti čelade. Ne, toda naj bo to odločitev vsakega posameznika. Tukaj se gre za lastna življenja, in ni nobenega razloga, da bi ti nekaj prisilili, da imaš.

  • Zima 16:47 03.junij 2016.

    Če ne bi bilo zakonov bi vsak vse delal po svoje. To ni dobro. Prav zaradi zakonov je manj mrtvih na cestah. Poglej 10-15 let nazaj, 500 mrtvih, lani okoli 120.

  • macola 18:37 03.junij 2016.

    @vzev....ko si že tako pameten....ti se kar vozi brez čelade, a potem, ko boš razbil glavo na pločniku ne jokaj, ko država (zdravstvo) ne bo našlo denarja za tvojo rehabilitacijo.....pa srečno!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.