Slovenija
14073 ogledov

ZD Maribor: čas za dodatno delo ima vseh 48 zdravnikov

Komentarjev 47
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 11:23 07.januar 2023.

    Ko se ponudi denar, kar naenkrat niso več pod stresom, preobremenjeni in tik pred izgorelostjo.

  • Luksi 10:48 07.januar 2023.

    Zanimivo, za dodatno delo z visokim plačilom imajo vsi čas, rednega pa ne zmorejo...

    • robi2107 10:56 07.januar 2023.

      V bistvu bi moral zdej te vojne dobičkarje zajebat in delo dat čisto enim tretjim dohtarjem. Z balkana. Za isti gnar. Nej se vojni dobičkarji na zobe mečejo od besa.

    • pravičnik77 12:00 07.januar 2023.

      dober predlod Robi

  • robi2107 10:43 07.januar 2023.

    Zdej pa glavarine kar naenkrat niso vec problem

    • vestnana 18:33 07.januar 2023.

      Seveda ne, ker nihče od sodelujočih ne bo povečal glavarine v svoji ambulanti. V danes času 8h bo še vedno obravnaval populacijo z 1895 količniki, neopredeljeni bodo za ure v prostem času, nadure

    • robi2107 21:55 07.januar 2023.

      Nadure se ne plačujejo po 80 neto ampak po 150% osnovne urne postavke (84. člen KP). Še nekaj drugega je: očitno so flance o izgorelosti točno to: FLANCE. Imajo oni še kup rezerve očitno, če grejo za plačo v zlatu ...prikaži veču lahko vsi delat. Namesto tega je treba dvignit glavarine, v ZDLJ, kjer je najhuje, pa narediti red. Če je treba, s prisilno upravo.

  • robi2107 10:30 07.januar 2023.

    Banda kurčeva vojnodobičkarska!!! Samo dnar jih zanima. Pa že v izhodišču niso slabo plačani. Ampak 80 neto na uro??? V osmih urah je to 640 eur, 20 dni v mesecu 12.800. Neto!!! A mamo tolk dnarja? Prepovedat jim dvoživkarstvo rajši. ...prikaži več S konkurenčno klavzulo.

    • Grof 12:01 07.januar 2023.

      Loredan, Golob in ostala svobodnjaška banda, mora izginit iz Slovenske politike, ne pa, da nam balavci, z 8. Marcem na čelu krojijo usodo naroda, Noro, noro, kam smo prišli

    • robi2107 12:09 07.januar 2023.

      Mah, noben ni nič naredil za zdravstvo v preteklih 30 letih. Vsi so ga samo uničevali in ropali. Zdajšnja požrtnost dohtarjev je (tudi) posledica dodatkov, ki jih je jajo trpal dohtarjem v rit. In zdaj se nočejo kar sprijazniti s ...prikaži več tem, da jih več ne dobivajo, zato izsiljujejo na druge načine. Politizacija, levi-desni, to je tukaj brezveze. Smo mi (pacienti, državljani), in oni, ki nas jebejo (dohtarji, koritniki, farma, politika)

    • Ender3 14:22 07.januar 2023.

      Grof kam pa ti sodiš s temi komentarji? Med prikletno Ivekovo bando..!!

    • vestnana 15:51 07.januar 2023.

      nihče ne bo delal 20 dni v mesecu, vsi imajo svoje ambulante - to je dodatno delo, največ 5 ur tedensko po redni ambulanti - torej bodo cel dan v službi, da poleg rednega cela (svojih opredeljenih pacientov) podelajo še neopredeljene...

    • robi2107 18:09 07.januar 2023.

      Vestnana, a čisto navadne nadure jim pa smrdijo? Tukaj pa glavarine kar naenkrat niso več problem. Kot tudi pri dvoživkarstvu niso bile. Vse je to umetno ustvarjena kriza, da lahko izsiljujejo.

    • vestnana 18:35 07.januar 2023.

      Ne bi smrdele, če bi bile plačane. Moja zdravnica je povedala, da šef pravi, da "če ne zmore dela v 8h, je to njen problem, nadur ni". Pacientov pa pač ne more pustiti brez receptov in vsega naročenega, zato ostaja zastonj....

    • robi2107 21:56 07.januar 2023.

      Vestnana, nadure so plačane s 50% dodatkom na osnovno urno posravko. Poglej si KP zdravstvene dejavnosti.

    • robi2107 10:27 08.januar 2023.

      P.S. Vestnana Malo površno sem prebral tvoj odgovor. Seveda ni prav, da se tvoji zdravnici nadure ne priznajo, če jih opravlja. Z nadurami je sicer problem, ker morajo formalno biti odrejene vnaprej. Ampak to bi se dalo spremeniti. Pri nadurah ...prikaži več je sicer še ta problem, da si včasih dohtarji ambulanto delijo in tisti iz dopoldanske izmene pac ne more delati dalj kot do začetka popoldanske izmene.

  • Avatar Marie Cankar
    marie3 10:55 07.januar 2023.

    Za visje placilo imajo vsi cas, torej so cakalne dobe in to da ljudje nimajo osebnega zdravnika umetno in namerno povzrocene situacije. To je sistemska korupcija od zgoraj navzdol. Vsem zdravnikom naj umaknejo dovoljenja za delo izven ustanov kjer so ...prikaži več zaposleni in okrepi naj se nadzor nad dejansko prisotnostjo na delovnem mestu. Tako kot za veliko vecino zaposlenih.

  • pravičnik77 11:59 07.januar 2023.

    zdej bi moral vsem, ki so se prijavili, proporcionalno dodelit osebe, ki nimajo izbranega zdravnika. dokazalo se je, da je rezerv v sprejemu novih oseb dovolj. tatko se bodo sčistili seznami oseb, ki nimajo dostopa do osebnega zdravnika. drugače pa ...prikaži več se je s seznamom dokazalo, kateri zdravniki in zdravinic eso navadne KEŠ PIČKE.

  • mph2 12:21 07.januar 2023.

    Fides mentaliteta v svoji najbolj bleščeči opravi.

  • borut08 13:53 07.januar 2023.

    Zdravniki so isto pokvarjeni kot politiki in gredo z roko v roki.

    • Ender3 14:26 07.januar 2023.

      Soodvisniki so zaradi pohlepa po oblasti in prepoznavnosti..

    • borut08 12:57 23.januar 2023.

      Delajo po ukazih politike,politik ustrahovanja in njihovih represivnih organov tko kot vse institucije oz.podsistemi v naši državi in sistemu.

  • vzev 12:29 07.januar 2023.

    Sramota, da ni večje. Jamrajo kako so preobremenjeni, potem pa jim pokažejo denar, pa ni težava delati. Če si preobremenjen, je lahko rešitev izključno zmanjšanje dela, ne pa večja plača. S tem samo kažejo, da niso preobremenjeni.

  • leonardo 16:04 07.januar 2023.

    Povedal bom vic. Sreča France Janez in vpraša. Ej ti, a bi šel z menoj v posteljo. Pa kaj si ti nor? No, za jurja, moleduje Francek. Pa nisem ta topel. NE. No, kaj če ti ponudim milijon? Janez pa: ...prikaži več OK. Torej ped.. dovolj samo denarja ni! Upam da sem dobro povedal kakšen značaj ima večina belih mišk. Sicer pa sam nisem bil že 9 mesecev pri zdravniku(hvala bogu), grem samo po recept in še to preko računalnika. Torej: KVOTA?

  • vestnana 15:48 07.januar 2023.

    Osnovni problem je predvsem v tem, kaj so "izračunali novinarji" - da bodo za 5 nadur tedensko (=20 eur mesečno) z neopredeljenimi bolniki dobili toliko denarja, kot za CEL MESEC (=160 ur) REDNEGA DELA S SVOJIMI BOLNIKI V AMBULANTI". Počutim ...prikaži več se ponižano, da država moji zdravnici 5x več plača za obravnavo neznanih pacientov, kot za čas z mano in korektno vodenje mojih bolezni! Želim, da je tudi za redno delo plačana toliko, da se ji bo sploh splačalo potruditi zame?

  • PaPajapopi 15:19 07.januar 2023.

    https://www.mladina.si/221787/res-niste-nic-krivi-dragi-kolegi/

  • Avatar MS
    MS 11:17 08.januar 2023.

    Ko primerjam zdravstvo in zobo zdravstvo v gnjilem "KOMUNIZMU " IN DANES v zveličanem "KAPITALIZMU, lahko rečem, da komunisti niso bili rdeči ampak zlati

  • Grof 11:48 07.januar 2023.

    A naenkrat ni nihče več preobremenjen, pa Loredanić, ti si odkril zlato jamo v našem zdravstvu. Janković ti bo opral možgane, z gradbeno jamo, pokaj, dokler te ne razporedijo bi rekel Ender

    • Ender3 14:25 07.januar 2023.

      Grof s tem se vidi kam si mentalno razporejen..Med maloumne mamine sinčke.

  • h4ck3r 12:25 07.januar 2023.

    Zanimivo kako ste eni pametni in posplošujete zadeve brez malo premisleka...torej če bi se te osebe prerazporedilo na te ambulante, bi to logično pomenilo, da se morajo tudi te ure, ki jih bodo sedaj ti isti zdravniki dodatno oddelali, prerazporediti. ...prikaži več Torej bi se vsem zdravnikom podaljšali delovni časi za normalen delovni dan. Za kaj? Enako plačo? Ja pa ja, če lahko en delavec v proizvodnji si misli kako pomemben je in zahetava skoraj direktorsko plačo, zdravnik z neprimerljivo višjo izobrazbo..

    • h4ck3r 12:27 07.januar 2023.

      ...bi pa moral delati za, po komentarjih sodeč, minimalca. Pa človek se res ne more načuditi več, kako hitro ljudje postanejo tako omejeni v svoji razgledanosti. Res da je splošna razgledanost v zadnjih letih padla, ampak sem vsaki dan presenečen, ...prikaži več kako strmo je vse skupaj padlo. A hkrati se je zelo zvišalo samopoveličevanje in pomembnost, na žalost ali srečo, prihajajo spet časi, ko se bo vsak moral na delovnem mesti spet dokazovati.

    • vzev 12:31 07.januar 2023.

      Če je človek preobremenjen, ne more potem delati več, samo zato ker dobi plačano več. Če ima družinski zdravnik polno ljudi, ki nikoli ne pridejo k zdravniku, to ne pomeni, da bi imel z njimi kaj dela. Ima pa kartoteke v svojih predalih.

    • vestnana 15:56 07.januar 2023.

      Bistvena razlika je, ali zdravnik v redno ambulanto sprejme še dodatnih 1000 ljudi in mora v rednem delovnem času skrbeti za njih (torej ima v 8h 50% več dela) ALI dodatne ljudi pregleduje in oskrbuje kot nadurno delo (torej zjutraj ...prikaži več svoja redna ambulanta, popoldne pa ta za neopredeljene). Prednost tega drugega načina je tudi, da je omejenega trajanja (dokler ne bo na trgu več zdravnikov, ki bodo te ljudi tudi registrirali v redne ambulante).

    • vestnana 15:57 07.januar 2023.

      In še nekaj - ob tako visokem plačilu tega nadurnega dela se bodo odgovorni zelooo potruditi poiskati prave, dolgotrajne in sistemske rešitve, da tole ne bo trajalo predolgo. Kar je v resnici super :)

    • vzev 16:16 07.januar 2023.

      @vestnana, če je zdravnik preobremenjen in izmučen, kot govorijo, ni možnosti, da bi po službi šel delati še naprej, samo zato ker ima tam še večjo plačilo. In zdravnik ima lahko 10000 pacientov, če jih od tega 90 %, nikoli ...prikaži več ne pride k zdravniku. Dejansko se bi moralo upoštevati koliko ljudi zdravnik sprejemne na dan, ne koliko kartotek ima v svoji omari.

    • vzev 16:18 07.januar 2023.

      Moj zdravnik je polno zaseden in ne sprejema nobenih novih pacientov. Pa čeprav npr. je ogromno takih kot sem jaz, da pri njemu še nikoli nisem bil. Jaz sem tam za njega samo številka in zaradi mene ne more sprejeti ...prikaži več še enega, ker je prezaseden, čeprav z menoj nima nič dela. Zasedam mu pa kak centimeter omare, ker ima tam mojo kartoteko. Toda omaro mu bo že država kupila.

    • h4ck3r 16:42 07.januar 2023.

      vzev...se ti sploh kdaj poslušaš? Oziroma bolje rečeno, če kdaj poslušaš in razumeš kaj ti drugi govorijo? Daj da ti verjetno na tebi bolj domačem primeru razložim...delaš na traku in imaš normo 1000 kosov v 8 urah in ta norma ...prikaži več ti je na zgornji meji, torej moraš delati brez zakasnitev, saj ti vsaka "napaka" bodaljša in obremeni delovni dan. In boš seveda preobremenjen, ker delaš na robi zmgljivosti. Sedaj ti pa delodajalec ponudi, za zelo lep dodaten zaslužek...

    • h4ck3r 16:45 07.januar 2023.

      ...torej 4 ure popoldne, in skoraj podvojeno plačo, da narediš še dodatnih max 500 kosov. Seveda boš šel, nisem videl še delavca, ki bi rekel ne. In sedaj si predstavljaj, da ti neka brihta tu na forumu relče, zakaj bi ...prikaži več ti plačali te dodatne 4 ure, naredi to v svojih rednem delovnem času, saj očitno zmoreš. No seevda se bodo sedaj našle brihte, ki bodo trdile, da to ni enako...ampak glej ga zlomka...če vzamemo da smo vsi samo številke, je to popolnoma enaka primerjava.

    • vzev 17:38 07.januar 2023.

      Toda, delavce v proizvodnjah ne slišimo govoriti kako so izmučeni, kar slišimo od zdravnikov in medicinskih sester. Če si izmučen v rednem času, pač ne moreš potem delati še več. Pri zdravnikih bi bilo potrebno dvigniti normo v rednem času. ...prikaži več Pa glede števila pacientov upoštevati, koliko od njegovih pacientov, dejansko hodi k njemu, koliko pa jih je tam samo za število. In tisti, ki imajo ogromno pacientov samo za številko, naj sprejemajo nove paciente.

    • vzev 17:41 07.januar 2023.

      In če gledaš še zdravstvene delavce. Oni si bodo vzeli pavzo za malico in jo imeli vedno vsaj pol ure. Jaz pogosto, sploh ne pridem na malico, ker skačem iz enega sestanka na drugega. Zdravnik, tega v življenju ne bo ...prikaži več spustil. Lepo počasi, pa še kakšno kavico, pa potem še lepo počasi po hodniku.... Tako lahkotnega dela v gospodarstvu ni.

    • vzev 17:42 07.januar 2023.

      Pa, če bi si malo organizirali delo, bi tudi sprejeli še bistveno več pacientov. Prav tako, pa samo malo poglej par let nazaj. Včasih si imel enega zdravnika in eno medicinsko sestro in je vse delovalo. Sedaj ima družinski zdravnik ...prikaži več v ordinaciji cel kup ljudi, naredijo pa čisto nič več kot prej.

    • vestnana 18:40 07.januar 2023.

      pred nekaj leti tudi na primarnem nivoju niso mogli veliko delati. kdo je delal male posege, dajal infuzije, samostojno zdravil osteoporozo, demenco, srčno popuščanje, delal in odčitala spirometrije, EKG, gleženjske indekse, napotoval na MR, CT, vse širše laboratorijske preiskave? To ...prikaži več je bilo vse napoteno na sekundarni nivo. Z leti pa se je vse več pristojnosti in nalog preselilo v družinske ambulante, zato so obravnave bolj kompleksne in daljše (ja, seveda obstajajo zdravniki, ki še vedno....

    • vestnana 18:42 07.januar 2023.

      .... raje napišejo napotnico, ni pa prav to. In še glede "kartonov v omari" - vsi ti ljudje se bodo postarali ali hudo zboleli lahko tudi v kratkem in kmalu ne bodo več samo en cm v omari. Da ne ...prikaži več govorim, da je osebni zdravnik odgovoren tudi za preventivo, zato bi vsak po 30 letu v idealnem svetu, ko imaš dovolj časa za pregled kartonov, biti povabljen na preventivni pregled, tudi če mu je samemu vseeno za svoje zdravje....

    • vzev 18:50 07.januar 2023.

      @vestnana, marsikdo tja do 60 leta sploh ne hodi k zdravniku in je tam samo kot številka. In ja dejansko, ko bomo stari bomo tudi mi kdaj šli k zdravniku, po vsej verjetnosti pa ne kar pretirano. Nismo vsi taki, ...prikaži več da smo pri zdravniku za vsako malenkost. In ko bomo mi stari, bodo zadaj zopet mladi, ki ne hodijo k zdravniku.

    • vzev 18:51 07.januar 2023.

      Zato pa bi te družinske zdravnike morali dodeliti, takrat ko se pojavijo težave z zdravjem. Brez veze, da ima zdrav človek dodeljenega zdravnika, ki ga ne obiskuje. In pomembno še je, da bi ljudje prepričali, da ni potrebno za vsak ...prikaži več prehlad leteti k zdravniku. In tudi če imaš vročino to ni potrebno. Jaz ne hodim, pa sem še vedno živ.

    • h4ck3r 08:54 09.januar 2023.

      vzev...kako ne slišiš delavcev govoriti kako so izmučeni. Zdravniki so res da sicer na TV in objavah na vseh forumih. Za preostale delavce moraš pa samo pogledati do konec članka pod komentarji, enako na vseh družbenih omerežjih, če želiš spiti ...prikaži več še kakšno pivo, pojdi v prvi bar, itd. Ne gorvorit da "jamrajo" samo niso tako javno izpostavljeni.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.