Slovenija
5222 ogledov

Združenje bank Slovenije: Gre za izjemo

Komentarjev 28
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • 2ac0d92f39c29bc3e6af65fb55ad1cdaa120ad13 15:46 09.februar 2023.

    Banka Slovenije, laž ima kratke noge! Podajate podatke za nazaj, ko ta sodba še ni bila pravnomočna. Od tu naprej se morajo nižje stopenjaka sodišča ravnati po njej, da ne omenim še evropske razsodbe in evrospko pravo, ki velja tudi ...prikaži več za Slovenijo. Stana, tvoj čas se počasi izteka in k temu bodo obilno pripomogli CHF. Končno.

  • 2ac0d92f39c29bc3e6af65fb55ad1cdaa120ad13 17:08 09.februar 2023.

    Jasno da Združenje bank laže na prvo. Saj jim je samo še to ostalo.

  • optimist11 22:12 09.februar 2023.

    Imel sem kredit v CHF. 1. Na banki so me prepričali, da je to najbolj ugodna varianta . 2. Hitro ko se je videlo da Eur pada sem šel na banko in hotel kredit spremeniti v Eur-skega. So me prepričali, ...prikaži več da ni potrebe. Potem sem bil še dvakrat tam in so me prepričevali enako. Imel sem srečo , da me višina obroka ni mogla totalno uničiti , ker sem imel še nekaj frankov in sem dve leti še plačeval obrok v frankih. Potem sem prodal nepremičnino, da sem poplačal kredit.

    • optimist11 22:15 09.februar 2023.

      In zaključek: Hodil sem na banko spraševati za mnenje kaj predvidevajo da se bo dogajalo z frankom. To je isto, kot da bi mesarja vprašal ali je meso zdravo za prehranjevanje. Če bi ti "lopovi" za šalterji imeli kaj pojma, ...prikaži več ne bi sedeli tam in prepričevali komintentov o smotrnosti najema kredita v CHF.

  • žbatafur 18:22 09.februar 2023.

    Osnovno vprašanje je: kdo je prodajal pokvarjeno robo? In zakaj? Saj odgovor je na dlani: zaradi pohlepa, dobička in v strahu pred izgubo tržnega deleža. Banka je profesionalni subjekt, z veliko več informacijami, kot jih ima njihova stranka. Zato so ...prikaži več DOLŽNE vse informacije razkriti. Zdaj pravijo, da niso vedele ničesar. Kreditojemalci pa vse. Noro, res. In ne, res ne razumem ljudi, ki že leta udrihate po kreditojemalcih.

  • Ender3 15:09 09.februar 2023.

    Najprej jim že prisodijo korencek sledi palica kot, je običaj, ko se brani bančni lobij..

  • Željko 17:50 09.februar 2023.

    Banke ne se jim dat ko jim je bilo fino k so nizke zneske plačevali so bili tiho sedaj jih pa bolijo lastne napake. Naj plačajo do zadnjega centa ker so sami špekulanti

    • žbatafur 18:16 09.februar 2023.

      Ko kupiš v akciji pralni stroj (torej si zanj plačal nižji znesek), pa ti ga potem doma raznese, boš tiho? Banke so oblikovale produkt, banke so oglaševale produkt, banke so tržile produkt. Kreditojemalec ga je samo kupil, ker je bil ...prikaži več v ponudbi. Ne pluvajte v lastno skledo, ker vse te sodbe veljajo za vse potrošniške zadeve! Ponudnik je pač dolžan prodajat blago, ki je ok. Ne pa strupa. In banke so zavesto prodajale strup.

    • grega9 18:17 09.februar 2023.

      Željo asi ti mogoče bankir, da tako hrepeniš po dobičku, čeprav je prigoljufan?

    • žbatafur 18:29 09.februar 2023.

      Privoščljiva mona, ki nima pojma, o čem piše. Si kdaj kupil kaj v akciji? Ker si hotel malo prišparat? Al nisi imel dovolj keša, da bi kupil za polno ceno? Potem si špekulant!!! Ker ti krediti so se oglaševali kot ...prikaži več akcija. Ugodno. Kupite, kupite. Ugodno in VARNO. Tako so to oglaševale banke.

    • Željko 18:31 09.februar 2023.

      Ne nisem bankir samo bili ste kot odrasle osebe dolžni vedet za tveganje. In pametnejši od vas so vzeli dražje kredite v evrih. Naj zdaj še oni zahtevajo povračilo denarja ker so plačevali več od vas! Sam sem vložil več ...prikaži več deset tisoč evrov v denarne piramidne sheme in ja vse sem zgubil kaj naj zdaj tožim državo al koga ne sam sem kriv tako kot ste tudi vi. In ne primerjajte tega z pralnim strojem ker ni isto

    • Željko 18:34 09.februar 2023.

      Vašo neumnost in pozrtnost naj zdaj jaz plačujem iz svoje denarnice. Če je še kaj poštenja v tej državi potem vam naj ta pove NO GO

    • popokatopetl 20:10 09.februar 2023.

      V spodobnih državah banke takih kreditov niso smele tržit. Da so naračunali kreditno sposobnost v CHF višjo je očiten absurd.

  • Avatar Leon
    Leon 15:20 09.februar 2023.

    Kot lahko vemo gre za kreditojemalce v švicarskih frankih med leti 2004 -2008 . Pogodba je stvar banke in kreditojemalcev in zato kot davkoplačevalec ne mislim kriti razlike špekulantom .

    • LudvikK. 15:44 09.februar 2023.

      A samo med 2004 - 2008? Zakaj pa samo takrat? Tudi js ne bi plačeval njihovih kreditov, še manj pa javne uslužbence in nevladnike. Žal pa boš/mo plačevali vse kar si bo zmislila vladajoča gamad.

    • Avatar NX11
      NX11 15:50 09.februar 2023.

      Največ jih je bilo med 2004 in 2008, ker je bilo takrat najbolj mamljivo vzet v frankih. Kar pa ne pomeni, da jih tudi po 2008 ni bilo. Poznam kar nekaj primerov. Čudno, da ni leonček omenil jj, ki je ...prikaži več bil ravno takrat na oblasti.

    • Ender3 16:56 09.februar 2023.

      Matermilo, kdo je že vladal med 04-08 ?so to tisti, ki so prvikrat povzročili bančno luknjo z prezadoževanjem in največjo razprodajo državne srebrnine..Potem so toisto naredili še 2x..ampak oni bi še kar nadaljevali...

    • 2ac0d92f39c29bc3e6af65fb55ad1cdaa120ad13 17:00 09.februar 2023.

      Ludovik, ti ne boš nič plačeval za njih. Spomni Peterleta kdaj bo vrnil denar SPIZu, saj potem nebi bilo nobenih težav ne z višino ne z izplačilom pokojnin. A ne veš zakaj gre? Velika večina vas ne ve in sam ...prikaži več gobezdate. Vprašaj Peterleta zakaj je porabil SPIZov denar in ga nikoli vrnil-šifra tolar. Evo ti krivca za veliko luknjo v pokojninski blagajni. Zanikaj, če lahko, argumentirano. Pa lep dan želim.

    • 2ac0d92f39c29bc3e6af65fb55ad1cdaa120ad13 17:06 09.februar 2023.

      NX11 ni problem, da so se dajali krediti v CHF. Problem je nastal ker banke niso naredile svoje dolžnosti. Naj se mi javi en bančnik ki je takrat vzel kredit v CHF in ga ima še danes! Ni, ni, ker ...prikaži večr so gospoda ob prvih indicih poskrbeli zase. Raja nej pa crkne.

    • Avatar NX11
      NX11 18:07 09.februar 2023.

      Ender, kolker vem, so vse prodali levaki, začeli so pa z Lekom. Bostjan, vaš denar je v beogradu. Če bankirji nimajo kreditov v frankih, zakaj ga imaš ti? Če bi odplačal pravi čas, bi bil tiho, zdaj pa pričakuješ, da ...prikaži več ti bodo drugi plačali.

    • žbatafur 18:25 09.februar 2023.

      Ne nakladaj. Kdo od tebe hoče karkoli? Ja, stvar med goljufivo banko in kreditojemalcem. Jutri boš morda v istem položaju pri kakem drugem ponudniku blaga ali storitev, ki ti bo v svetleči škatlici prodal strup. Boš tiho? Ali boš uveljavljal svoj prav?

    • Avatar NX11
      NX11 18:35 09.februar 2023.

      So mi ponudili, plačujem pa v € s fiksno obrestno mero. Torej, jaz sem vzel najdražjo, ti pa očitno najcenejšo varianto. Pohlep je huda stvar. Pa ne na strani bank ampak na vaši.

  • Avatar jezeran
    jezeran 16:31 09.februar 2023.

    Največji lopovi na svetu so Banke in njihov denar. Smo jih morali dokapitalizirati, zato da smo jih zastonj prodali. Sedaj imajo dobičke in podkupujejo sodnike in vse uradnike v Sloveniji, da po svetu ne govorimo. Korupcija v naši državi pa ...prikaži več raste, na tej isti lestvici smo vsako leto nižje. Sramota. Vse sodnike pred zid in strel v glavo, banke bi pa morali pustiti da propadejo kot so to naredili v Islandiji

    • Svobodnež 16:42 09.februar 2023.

      V tvojem komentarju je sovražni govor in lahko se ti zgodi, da te bodo obiskali policisti. Kar nekaj podobnih primerov z grožnjami je že v teku. Trditev, da v Sloveniji raste korupcija, pa delno drži. Vsekakor je rasla v času prejšnje vlade.

    • Ender3 17:04 09.februar 2023.

      jezeran če spomin ne vara, je bila dokapitalizaciji vzrok finančna luknje povzročena v drugi Jajošovi vladi. Po njihovem receptu reševanja bi morala nastopiti EU trojka oni pa, bi bili s tem oprani pred davkoplačevalci. Janez to vedno dela z občutkom ...prikaži več do sodržavljanov samo, da njega ne bi bolelo..

    • Avatar NX11
      NX11 18:13 09.februar 2023.

      Levaki so bili tako dolgo na oblasti, da bi rabili vsaj 10 let normalne vlade, da bi počistila korupcijo. Z golobom tonemo samo še niže. Jezeran, dobro si napisal, le da je pri nas večina sodnikov žensk - 85%. Poleg ...prikaži več tega jih je 2/3 preveč. Torej izločimo najmanj slabo tretjino, ostale pa kot si napisal. Svobodnež, opica, sebe in svoje poglej kako ste in še vedno grozite.

    • Avatar jezeran
      jezeran 20:14 09.februar 2023.

      Po mojem mnenju jih nastavljajo banke. One so vir kapitala in z njim se da vse. Je čisto vseeno ali so levi ali desni, vsi kradejo kot srake in delujejo za isti interes - Kapital

  • Kmodri 19:35 09.februar 2023.

    Itak je šlo za večino premišljenim špekulantov, ki so se ušteli!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.