Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
38061 ogledov

Končno znane cene omrežnine po novem

Komentarjev 29
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • BenX 17:25 24.november 2023.

    Bravo... Leta in leta subvencij za toplotne črpalke, električne avte,... in ob enem dobesedno prepovedi za dizle, drva. Ko se doseže določena masa pa vudri siromaka po denarnici! Saj ne da bi bilo pričakovano a je vseeno bedno da je kaj.

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 17:33 24.november 2023.

    Za račun od elektrike bom rabil strokovno razlago matematika, računalničarja in financarja da bom uspel razvozlat kdaj naj vključim pralni stroj in kdaj naj kuham, da ne bom bankrotiral.

  • sam1 18:50 24.november 2023.

    Škoda,da si morajo izmišljati nemogoče načine obračunavanja električne energije,ker vsi vemo,da je to le novo odiranje potrošnikov na bolj hinavski način......

  • Kmodri 19:05 24.november 2023.

    Vse za blagor elektro mafije!

    • Grof 19:20 24.november 2023.

      Andrej Ribič, že leta lovi kapitalce v kalni vodi, bajerju, vse, od kar je poletel ptič v GENI

  • Luksi 18:06 24.november 2023.

    Banda lopovska

  • Jakanejc 17:44 24.november 2023.

    Kmalu bom sedaj ko imam sončno elektrarno plačeval toliko kot prej , ko je nisem imel.

    • optimist11 20:59 24.november 2023.

      Saj ne boš plačeval omrežnine.

    • mojsterjaka 23:13 27.november 2023.

      Oba nimata prav. Omrežnino bomo plačevali tudi tisti, ki imamo SE. Položnica pa nikakor ne bo ista, kot prej, saj lastniki SE še vedno ne bomo plačevali električne energije! Glede na vse kar so napovedovali, se delež omrežnine z novimi ...prikaži več cenami ni toliko podražil, kot je bilo pričakovati. Glede na to, da se pa bo cena električne energije s časom krepko povečala, ko bo vlada prenehala z zamejitvijo cen, se bo SE še kako splačala!

    • optimist11 09:58 28.november 2023.

      Jaka - Plačal bom za moč . Če pa nimam porabe energije, bom plačal koliko za omrežnino?

    • mojsterjaka 11:52 28.november 2023.

      Omrežnino boš plačeval glede na porabljeno električno energijo. Glede na to, da je sedaj že znan cenik, sem šel računat, koliko bi me prišla omrežnina za oktober po novem obračunu, to je seveda nižja sezona, zato je omrežnina nižja, kot ...prikaži več bo recimo nov, dec, jan in feb. Po moji kalkulaciji bo za 700 kWh omrežnina znašala nekaj manj ko 15 eur. To sem sešteval za cel mesec po 15 min porabi po blokih 2,3,4 in 5. Če bo tako, potem bo to tudi za lastnike SE zelo sprejemljivo.

    • optimist11 21:00 28.november 2023.

      Jaka hvala , pa vseeno prosim za še en odgovor. Imam SE. Danes plačujem obračunsko moč za10KW. Prispevek za SPTE in OVE za 10kw. Ker imam porabo el. energije 0 imam tudi omrežnino 0. In če ne bom porabil vse ...prikaži veče energije, kaj bom plačal? Se mi lahko dvigne samo obračunska moč . če bom obremenjeval omrežje z več kot 10KW.?

    • mojsterjaka 11:04 29.november 2023.

      Po juniju 2024 boš poleg priključne moči, ki jo plačuješ že sedaj (vendar po novem ne bo več fiksni strošek, ampak se bo obračunavala dinamično po blokih), plačeval tudi omrežnino za vso prejeto električno energijo iz omrežja, kar sedaj ne ...prikaži več plačuješ, to bo novi strošek za lastnike SE, omrežnina pa se bo plačevala tudi dinamično po blokih ter glede na višjo in nižjo sezono.

    • optimist11 20:48 29.november 2023.

      Jaka, ampak to ne velja za tiste ki imajo Net metering. To bo za tiste ki bodo vložili zahtevo za SE v letu 24. Stari lastniki SE ne bodo plačevali omrežnine za porabljeno energijo- razen če boš porabil več kot si pridelal.

    • mojsterjaka 13:01 30.november 2023.

      Ni res, net metering je vezan samo na električno energijo, ne pa na omrežinino! Po juniju 2024 jo bomo plačevali tudi tisti, ki imamo net metering. Malo si preberite novo zakonodajo!

    • optimist11 15:27 30.november 2023.

      https://www.varcevanje-energije.si/fotovoltaicne-elektrarne/kako-deluje-samooskrba-z-elektricno-energijo-net-metering-v-sloveniji.html

    • mojsterjaka 10:54 01.december 2023.

      Mah ti bereš staro zakonodajo! Preberi si nov akt o metodologiji za obračunavanje omrežnine! http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=AKT_1266

    • mojsterjaka 10:55 01.december 2023.

      Preberi si 19. člen.

    • mojsterjaka 10:56 01.december 2023.

      Pa ne mešat stvari z netmeteringom, ki je vezan na energijo in ne na omrežnino.

  • Primorec 11:07 25.november 2023.

    Saj so čisto usekani. To so lopovska posla. Bom jutri v ceni krompirja imel postavke za seme, gnoj, traktor, porodniško za kmetico...itn? Mene zanima koliko bom plačal na koncu in ob katerih urah je katera tarifa. Bili sta dve, sedaj ...prikaži več pet? Delate stalo, za kar ste tudi plačani in opravicujete delovno mesto. Imajo tam kakega normalnega, da ni usekan?

  • Ender3 20:45 24.november 2023.

    Omrežnina je, donosen umotvor energetske mafije. Vse bo po starem le metodologijo prispevka bodo spremenili..In nič ne sodi v javno razpravo oni odločitev samo objavijo v uradnem listu. To so odločitve globoke države, ki nam kroji življenja, dražavljani pa na to nimamo upliva.

    • optimist11 21:00 24.november 2023.

      Organiziraj kolesarjenje, pa gremo.

    • oneh 21:26 24.november 2023.

      Ender, kaj je narobe s tabo? Nič Janše, nič kleti? Se ti je zaradi kroničnega janšitisa dokončno sfuzlalo? Ostani na liniji in udri po kleti, Janši in janšizmu, kateri nima energetskega genija taubija in zato ne more preprečevati takšnih ukrepov. ...prikaži več. Če pa ne preprečujejo so pa krivi. Janša je kriv.... In ker so levaki taki bedaki pa še imamo svobodo in levaki - a še plešete?

  • silvo32 20:44 26.november 2023.

    Dejan11, to je samo omrežnina, elektriko bo tudi treba plačati, pa še vse ostalo, kar je na položnici.

  • dejan11 19:16 26.november 2023.

    A je kdo izračunal koliko bo plačal po novem ceniku? Moja poraba v Novembru je običajno 900kWh. In največja moč je 7kW. Če vse porabim ko je elektrika najdražja mi pride znesek na mesec cca 62EUR. To je pol manj ...prikaži več kot sedaj ko plačam približno 130EUR na mesec.

  • dejan11 19:28 26.november 2023.

    Kako sem prišel do zneska 62EUR pri porabi 900kWh v najdražjem terminu. 900kWh*0,0196Eur/KWh + 7kW moči po 3.613Evra/kW + 7kW * 0.882Eur/kW + 7kW * 0,191Eur/kW + 7kW * 0,013Eur/kW + 7kW * 0,000Eur/kWh = 51Eur. Ko dodam še poln ...prikaži večn 22% davek znese 62Eur. Kje je napaka? Nemogoče, da bo znesek po novem pol manjši.

    • mojsterjaka 23:07 27.november 2023.

      Jah ti si računal samo omrežnino, nisi pa električne energije, še to moraš prištet! Ker tistih tvojih 130 eur je verjetno polna položnica s priključno močjo, omrežnino in energijo.

  • Fulmmer 18:54 26.november 2023.

    Da človek to zakapira ne bo dovolj enomesečni intenzivni tečaj....

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.