Slovenija
20977 ogledov

Zvišanje pokojnin vsem ni pravično

Komentarjev 45
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • sandi76 09:20 04.januar 2021.

    "Ponarodela trditev, da so upokojenci zaradi Zujfa na slabšem, ne drži. Nekateri so celo na boljšem." KAKŠNA BEDASTA NEBULOZA !! Če se je odmerni oodstotek zaradi ZUJFa znižal iz 75 na 57 % , ali moraš biti vesoljski tehnik, da ...prikaži več, da razumeš, da gre za precejšnje znižanje pokojnine ?? Ne samo to, upokojencu je ta mizerija določena dokončno za celo življenje, kljub raznim uskladitvam. Ali je uskladitev par odstotkov na 57% odmerjeno pokojnino ista, kot na 75 % pokojnino ?? Ne zavajajte ljudi !

    • Naklonsky 10:06 04.januar 2021.

      Pa še nekaj je potrebno dodati: Pred tem se je višina določevala na 'najugodnejših poprečnih 10 let', po ZUJFu pa daljša delovna doba, kar je še dodatno znižalo poprečje.

    • Štefka Šturm 07:57 05.januar 2021.

      Prav o tem sem pisala. Odmera pokojnin se je znižala, vzelo se je štirindvajset letno povprečje in podaljšala delovna doba za upokojence, ki smo se upokojevali leta 2019. Torej smo na slabšem.

  • nekdo7 10:40 04.januar 2021.

    joj joj joj,kolk govora okoli teh penzij,dajmo delavcem plačo da bo lahko živel upokojencem pa toliko kot stane dom starostnikov.saj so delali 40 let pa jih veliko životari in je do mačjo hrano.da vas ni sram

  • Avatar Emma_Campbell
    Emma_Campbell 13:58 07.januar 2021.

    Zapustil sem služb0 in zdaj. S tem preprostim spletnim delom na domu zaslužim 139 na uro od doma. zaslužim 25 tisoč dolarjev na mesec s spletnim delom 3 ure dnevno. Za več podrobn0sti .... ➤➤➤➤➤ LovesMeetx.Com

  • mph 09:51 04.januar 2021.

    "Kdor je imel konec leta 2017 600 evrov pokojnine, je ima zdaj že 690 evrov ". "Že." :-) Bi bilo lepo, če bi vsaj za eno leto toliko dobili tisti, ki odločajo o višini pokojnin, pa tisti, ki niso sposobni ...prikaži več prinest več denarja v državno blagajno in tudi sicer. Silni managerji, direktorji, ministri, ... bi se morali vsi financirat izključno z zbiranjem zamaškov. Tako bi vsaj bili plačani po učinkovitosti.

    • kapibara1 11:03 04.januar 2021.

      Tudi zamaškov za svojo minimalno plačo ne bi nafektali..

  • Avatar pantani
    pantani 07:36 04.januar 2021.

    Vse lepo in prav, kaj pa plače?! Pri nas v Litostroju se niso uskladile že 10 let!!!

    • krucefiks 08:00 04.januar 2021.

      sam ne boš ničl dosegel,morate vsi delavci se uprt,od države boš dobil pa prst u rit,penzija pa veš kaka te čaka ,če te sploh bo

  • miho 08:10 04.januar 2021.

    Naj se raje lotijo plač javnih uslužbencev. Kdor dela na delovnih mestih za višjo strokovno izobrazbo, je zdaj po novem na minimalni plači. Bravo. Kot tudi vse tajnice in drugo osebje s srednjo izobrazbo. Vse je razvrednoteno.

    • MK 08:58 04.januar 2021.

      se strinjam. sploh će pomisliš da oni večino posla naredijo ne pa sekretarji ki berejo klipping. žalostno da vsaka tajnica v "gospodarstvu" prinese jurja domov medtem ko vsaj polovica JU ga ne.

    • Avatar pantani
      pantani 10:35 04.januar 2021.

      MK, ne bo držalo, pri nas imajo tajnice v Litostroju 1500€ po glavi. Sam, ki pa delam za Razvoj in proizvodnjo pa dobim 850€. Toliko o tem, kako se ceni današnje delo!!!

    • nekdo7 10:42 04.januar 2021.

      jJAVNO UPRAVO JE ZREBA ZMANJŠATI.DA JE ČLOVEK V SLUŽBI PA DELA NIMA .NJEGOVO DELO JE DA SE ZJUTRAJ PRIKAŽE

    • MK 12:36 04.januar 2021.

      pantani ... dobro, preveri najprej čemu ti rečeš "tajnica". Punca iz marketinga ali komerciale verjetno ni tajnica, in če ne bo vaše robe dobro prodala tudi tvojih 850 ne bo. Me pa čudi, da ne menjaš šihta. Sam vem vsaj ...prikaži večj za 2 firmi, ki zaposlujeta (nemška lastnika, AA+ firma), kjer so plače v proizvodnji bistveno višje za strojniško izobrazbo.

    • Avatar pantani
      pantani 12:42 04.januar 2021.

      Ne delam v proizvodnji in kot tajnico sem mislil dobesedno tajnico, ki kuha kavo in sem ter tja naroči kakšen pisarniški material, je pa direktorjeva tajnica oz. obe sta,prav tako tajnica v kadrovski...,skratka vse imajo plačo 1500€!!!

    • optimist11 09:08 06.januar 2021.

      pantami, tajnic z takšnimi zadolžitvami že dolgo ni več. Če pa jo pri vas še slučajno imate ste pa obsojeni na propad- pa ne zaradi nje.

    • MK 11:05 09.januar 2021.

      se strinjam z optimistom. povej pantani kakšno šolo imaš. je tvoje zabušavanje krivo, da nimaš takšne plače. po drugi strani če take tajnice osrečujejo direktorja, da firma boljše posluje in on dela boljše biznise, ma firma sigurno več od njih kot od tebe

    • Avatar pantani
      pantani 05:31 10.januar 2021.

      Škoda besed zate MK, Kot drugo izobrazba ne bi smela biti merilio, ker če imaš magisterij,še ne pomeni da si pameten!!!

    • MK 11:49 12.januar 2021.

      saj ni. merim doprinos k firmi. in tvoj je očitno mizeren. še enkrat mnoge firme zaposljujejo, praktično vse izvozne, če znaš nemško, angleško in si dober strojnik ti jst zrihtam šiht za dober denar

    • Avatar pantani
      pantani 14:14 12.januar 2021.

      Delam kot administrator arhivar in urejam dokumentacijo za celo firmo, največ pa za razvoj in proizvodnjo!!! V teh časih, ko vsi več ali manj delajo od doma, sem jaz konstantno prisoten v firmi, ker drugače se lahko tudi proizvodnja zaustavi, ...prikaži več, če jim jaz ne prenesem dokumentacije (povečini so to tehnične risbe), ampak ker je moje delovno mesto zelo nizko kategorizirano v plačilni shemi, imam tako plačo kot jo imam.

    • Avatar pantani
      pantani 14:14 12.januar 2021.

      In prosim, če me ne poznaš in mojih delovnih navad, ne žali ljudi, ker s tem samo kažeš svoj nizek nivo komunikacije oz. IQ!!!

    • optimist11 11:12 14.januar 2021.

      Pantami, Z vsem spoštovanjem do tvojega dela. Ampak danes v dobi IT z razpisom delovnega naloga gre zraven vsa dokumentacija...

    • MK 18:12 18.januar 2021.

      pantani, se ti opravičujem ampak tvoje delo bo v 10 letih pojedel IT. Če bi bila vaša firma resna pa bi to bilo že danes. Čimprej se še kaj došolaj. Delati veliko la ni enako kot delati pametno. In žal ...prikaži več so plače za slednje višje. Še enkrat opravičilo za posploševanje. Lp

    • Avatar pantani
      pantani 20:09 18.januar 2021.

      Sprejeto. Naj dodam,da sem star že 50 let,invalid,tako da kaj dosti možnosti nimam. Imamo mi svoj računalniški oddelek,prav tako je moje delo v 80°% vezano na računalnik,ostalo je papirologija!!!

  • rospioti 10:32 04.januar 2021.

    www︎.︎Magenot︆.︆net - oddličen projekt za odrasle, ki želijo najti parrtnerja za seks

  • gessepcco 14:03 04.januar 2021.

    www︎.︎Magenot︆.︆net - odličen prrojekt za odrrasle, ki želijo najti partnerja za sseks

  • sonja5 11:03 04.januar 2021.

    Kdor je imel 2017 =600€, ima sedaj =640€, pravi tabela. Kar precej razlike do navedenih 690€..!!

    • alfagirl 11:58 04.januar 2021.

      Slabo gledaš tabele. Z januarskim povišanjem v letu 2021 in sicer 2,5% pride tisti, ki je imel konec 2017 600 EUR pokojnine na 690 EUR.

    • kapibara1 12:29 04.januar 2021.

      Gleda že prav, tabela je samo do vključno december 2020.. za januar 2021 ni prikazana

    • alfagirl 12:50 04.januar 2021.

      Tudi kapibara ne gledaš prav. Vključno z decembrom 2020 je pokojnina 674 EUR

    • kapibara1 16:06 04.januar 2021.

      alfa.. Sem mislil na 674, pa tega ne menil.. prehitri odreagiral in hitri prsti..- Bistvo, zajamčena pokojnina da je z zakonom določena za 40/60 tam 566 grozljivo mala..Da mora država z zakonom določat min.pokojnino je banana država..

  • MK 08:57 04.januar 2021.

    Velik problem so samske osebe. Če imata 2 po 720 EUR penzije se da sorazmerno veliko narediti. Če si sam in so stroški bivanja praktično enaki, kot če sta 2, je pa 700 EUR zelo malo. Predlagam vladi, da samske ...prikaži več osebe še enkrat preveri....

    • Avatar pantani
      pantani 10:37 04.januar 2021.

      Se strinjam, samski so izvzeti povsod. Vedno se gleda samo na družine oz. pare!!!

  • Štefka Šturm 07:50 05.januar 2021.

    Pozablja se, da je leta 2010, 2011, 2012 bilo obračačunano mislim da osemnajst letno povprečje in višji procent odmere pokojnin ( mislim, da celo nad 72 procentov ). Da so ne samo upokojenci temveč tudi zaposleni bili zaradi zujfa prikrašani, ...prikaži več da so morali delati tudi dlje ( leta 2019 je bil pogoj za opokojevanje 40 let delovne dobe in 60 let starosti ). Da se zda govori o nepravičnem dvigovanju pokojnine je absurd.

  • Pepe007 07:36 04.januar 2021.

    Pokojnina ZPIZ je solidarnostno zavarovanje. Njena višina bi morala pretežno odvisna samo od števila let delovne dobe. Ne glede na to, kdaj se je kdo upokojil. To bi bilo v smislu pravičnosti.

    • janez.zalaznik 09:05 04.januar 2021.

      Ja v tem primeru bi bili prispevki strašno nepravični.

    • jakec1575 09:06 04.januar 2021.

      janez, nepravicno je, da nekdo s 15 leti delovne dobe in starostjo 65 let sploh dobi pokojnino. Ampak ja, socialna nota. pol pa tak se jamra tukaj spodaj v komentarjih, da dobi premalo.

    • 154bb981b46dec9676b53ddcf41cbd570c99c952 09:25 04.januar 2021.

      Pepe, Jakec podpis!!!!

    • Naklonsky 10:02 04.januar 2021.

      Pepe - se popolnoma strinjam! Jasno, le v tem primeru, da BODO ali BOMO plačevili vsi enako višino zneska v pokojninsko blagajno.

    • janez.zalaznik 11:00 04.januar 2021.

      jakec1575, to v osnovi ni nepravično, saj je 15 let plačeval prispevke, nepravično bi bilo, če ne bi nič dobil, vprašanje pravičnosti pa se lahko zastavi glede višine.

    • Pepe007 11:50 05.januar 2021.

      @janez.zalaznik: "Ja v tem primeru bi bili prispevki strašno nepravični." Kaj pa v primeru zdravstvenega zavarovanja? Ali tam dobi več tisti, ki v ZZZS blagajno plača več? Torej so prispevki za zdravstveno zavarovanje nepravični. Državno obvezno zavarovanje je zmeraj solidarnost ...prikaži več in nek osnovni minimum. Za več pa vsak lahko poskrbi na druge načine. Sicer tudi v ZZZS izplačilih obstaja anomalija pri nadomestilu za bolniško odsotnost. Zame so to anomalije.

    • janez.zalaznik 13:17 05.januar 2021.

      Zelo relevantna vprašanja. Ali je pokojnina pravica vseh, ali je to pravica iz zavarovanja. Ali je pravica do zdravljenja pravica vseh ali le zavarovanih. Ali je bolniško nadomestilo pravica vseh ali le zavarovanih, bi moralo biti enako za vse ali ...prikaži več odvisno od plačanih prispevkov. Mislim, da se pri dostopu do zdravljenja lahko strinjamo, da gre za pravico, ki jo lahko in moramo kot družba zagotoviti vsem.

    • Pepe007 13:29 05.januar 2021.

      Mislim, da moramo zagotoviti tudi kolikor toliko spodobno življenja ljudi, ki ne morejo več ustvarjati nečesa, kar bi bilo plačano in bi s tem delom pokrili svoje življenjske stroške. Nekdaj tega ni bilo in je širša družina poskrbela za starejše ...prikaži več in bolne. Kdor je to širšo družino imel. To, kar zadnjih 100 let omogočajo državna zavarovanja, je približek tega. Če si kdo zasluži nek dodatek k letom pokojnine, so to ljudje, ki so z otroci poskrbeli za nove davkoplačevalce.

  • mirror 09:23 04.januar 2021.

    Novinar je dobil piškotek za članek. Vse kar je dobrega, je treba popljuvati.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.