Šport > Nogomet

Splitska kri na Slovaškem

1/14
Žurnal24 main
V Žilini se je dogajala prava drama. Ker člani Torcide, navijači Hajduka, niso smeli na stadion, so napadli policijo. Prišlo je do množičnega obračuna. Več je bilo ranjenih, 230 aretiranih.

Če je včerajšnje gostovanje zagrebškega Dinama v Salzburgu pri Red Bullu v sklopu kvalifikacij za nogometno Ligo prvakov minilo dokaj mirno (nekaj huliganov iz vrst BBB je napovedovalo izgrede, a je avstrijska policija vse hrvaške navijače pregledala že 100 kilometrov pred Salzburgom), pa se je povsem drugače danes dogajalo v Žilini na Slovaškem. Tam pri domačem klubu v kvalifikacijah za Evropsko ligo gostuje splitski Hajduk. Kot poročajo hrvaški mediji, se je tam odvijala prava drama. Splitski navijači, Torcida, so se zapletli v množični pretep s približno 600 specialci slovaške policije. Po zadnjih podatkih je policija okoli 19. ure na glavnem trgu le obkolila večjo skupino Torcide. Aretiranih je bilo 230 splitskih navijačev, še več je ranjenih. Hrvaški navijači so uničevali rešilne avtomobile, restavracije, bare, razbijali izložbena okna in razgrajali na železniški postaji. Policija je 219 hrvaškim navijačem ukazala, da morajo zapustiti Slovaško v dveh dneh. Tem bodo prepovedali vstop na Slovaško ali katerokoli drugo članico Evropske unije za naslednjih pet let. Ranjenih je bilo 52 policistov. Strasti so se po dveh urah le umirile. Srečanje med Žilino in Hajdukom se je končalo z 1:1.

Pregledali so vse avtomobile s hrvaško registracijo. © SN

 
Navijačem policija ni dovolila na stadion, saj ima Torcida prepoved dveh tekem organiziranega navijanja. Kljub temu je na Slovaško prišlo blizu 1000 Splitčanov, 200 jih je imelo vstopnico. Vodja Torcide, Stipe Lekić , je policijo sprva skušal prepričati, da niso organizirani in da so vstopnice kupili sami in ne vodstvo kluba. Specialci so jim odgovarjali: "Uefa je ukazala, da ne smete na stadion." Po nekaj urah čakanja na glavnem mestnem trgu in ko so slišali za odgovor policije, so navijači krenili v protinapad. Policija jih je skušala zaustaviti s pendreki, nakar je izbruhnil množični pretep. Obračun se je dogajal približno dve uri. Policija je streljala tudi z gumijastimi naboji. Iz minute v minuto je bilo več ranjenih in aretiranih, ulice Žiline pa vse bolj krvave. Navijače je razbesnelo tudi to, da je policija pregledovala prav vse avtomobile s hrvaško registracijo.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.