Magazin

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

100.000. kia cee'd

Pri Kii poudarjajo, da se po podatkih podjetja Kia Motors Europe do sedaj ni zgo Žurnal24 main
V kratkem bo proizveden 100.000. cee'd, namenjen stranki iz Danske, kar simbolizira svojevrsten mejnik v Kiini evropski zgodovini.

Kia Motors je s postavitvijo temelja za izgradnjo svoje prve tovarne v Evropi, projekta ocenjenega na milijardo evrov, zajamčila, da bo prav tovarniški pogon v slovaški Žilini postavil nova merila kvalitete in produktivnosti. Cilj je izdelava stotih vozil na leto na zaposlenega, s čimer bi postali najproduktivnejša tovarna avtomobilov v Evropi. "To je za Kio zgodovinski trenutek ," je dejal direktor Kia Motors Slovaške In-Kyu Bae in dodal: "Naša tovarna v Žilini se lahko pohvali z odlično kvaliteto izdelave in visoko stopnjo produktivnosti."

"Od začetka proizvodnje decembra lansko leto je bilo izdelanih več kot 80.000 petvratnih modelov kia cee'd. Cee'd je s svojim revolucionarnim sedemletnim jamstvom in petimi zvezdicami na testiranjih varnosti EuroNcap odigral ključno vlogo v Kiinem osvajanju novih kupcev", pa je dejal podpredsenik Kia Motors Europe Jean-Charles Lievens.

V tovarni je zasposlenih 2.400 ljudi, ki delajo v dveh izmenah. V Žilini že proizvajajo tri modele kia – petvratni cee'd, karavan cee'd sporty wagon in športno terensko vozilo sportage. Trojici se bo kmalu pridružil še pro cee'd, športna različica cee'da.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.