Magazin > Bizarno
31 ogledov

Aretirali goloba

Goloba sta bila precej sumljiva. Žurnal24 main
Iranske varnostne sile so sporočile, da so zaradi vohunjenja aretirale dva … goloba!

Nesrečna goloba sta se zadrževala nad mestom Natanz, kjer se nahaja center za bogatenje urana. Enega od golobov so opazili tudi v sosednjem mestu Kashan. Oba goloba sta imela na sebi kovinske obročke in nevidno žico, so še sporočili. Ali sta še med živimi, ni znano, prav tako tudi ne, kaj se bo z njima po aretaciji zgodilo. Nihče pa golobov do sedaj še ne pogreša.

To pa ni prvi primer tovrstnega vohunjenja z živalmi. Julija lansko leto so na iranski meji zadržali štirinajst veveric.

Živali so že dlje časa prisotne v vojski in drugih operacijah – trenirani delfini iščejo mine, kokoši pa odkrivajo kemično orožje. Med drugo svetovno vojno je Anglija podelila 32 medalj za pogum vojaškim golobom.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.