Magazin > Bizarno
99 ogledov

Skok čez dojenčke

Hudič skače čez nič hudega sluteče otroke.
1/7
Žurnal24 main
Na severu Španije v posebnem obredu moški skačejo čez otroke, ki ležijo na tleh, in s tem odganjajo hudiča.

V španski vasici Castrillo de Murcia na severu države se vsako leto zbere cela vas. Matere na žimnice položijo svoje novorojenčke, odrasli moški pa skačejo čez vrste otrok. Tradicionalni obred naj bi odganjal hudiča. Moški, oblečen v kostum rdeče in rumene barve, predstavlja hudiča El Colacha. Skače čez otroke, ki zbegani ležijo v vrstah. Nihče pa se pri nenavadnem obredu ne poškoduje.

Neobičajno praznovanje sega stoletja nazaj, mladi vaščani pa so obvarovani pred zlimi duhovi. V vasi tovrstne dogodke prirejajo vse od leta 1620. Praznik praznujejo po vsej Španiji, pogosto s sprevodi in skrivnostnimi igrami. Poleg hudičev pa se pojavijo tudi angeli in druga mitološka bitja.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.