Magazin
4 ogledov

Bogastvo za Versacejevo vilo

Rus je za lepotico plačal 35 milijonov evrov. Žurnal24 main
Najbrž se ubadate s tem, kako priti do (malo večjega) stanovanja, a nekateri imajo drugačne težave. Razmišljajo, kje in kako zapraviti čim več denarja.

"Podvig", vreden pravega zapravljivca, je uspel ruskemu nepremičninskemu mogotcu Arkadiju Novikovu, ki je za razkošno Versacejevo vilo ob jezeru Como v severni Italiji plačal rekordnih 35 milijonov evrov, so poročali italijanski mediji. Družina pokojnega modnega oblikovalca Giannija Versaceja, ki je bil ustreljen leta 1997 na Floridi, naj bi že nekaj časa razmišljala o prodaji vile Fontanella, že nekaj časa pa se je tudi šušljalo, da bo v Italiji lastnik drage nepremičnine postal "pač še en Rus". Gianni Versace je v Fontanelli preživljal poletja in v njej gostil največje zvezdnike – obiskovali so ga Elton John, Madonna, Sting in princesa Diana, ki je umrla le mesec in pol za Giannijem. Giannijeva sestra Donatella in brat Santo sta pojasnila, da sta neoklasicistično vilo prodala zato, ker so po bratovi smrti le še redko prihajali na jezero Como.

 

Preberite še:

Je skrivnostni kupec Brad Pitt?
Zvezdniki imajo vse raje New York
Zakaj bogataš živi kot revež?

Ob Comu tudi Clooney
Prekrasna vila, ki je zdaj v rokah bogatega Rusa, je bila zgrajena leta 1776. Ob 146 kvadratnih kilometrov velikem ledeniškem jezeru Como je sicer cela vrsta velikih in razkošnih vil (nekatere po velikost že bolj spominjajo na palače) z bujnimi vrtovi, kamor so v preteklosti prihajali slavni in/ali bogati – od kronanih glav, pisateljev, pesnikov in drugih umetnikov do bogatih industrialcev. In ob Comu, ki slovi po milem in prijaznem podnebju, si je eno od vil izbral tudi George Clooney.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.