Magazin > Film & Glasba & TV

10.000 pr. n. št. premierno v Planetu Tuš

Kolosej Blitzu napoveduje tožbo. Žurnal24 main
Prazgodovinska pustolovščina 10.000 pr. n. št., ki bi morala biti po Kolosejevih kinocentrih premierno predvajana ta četrtek, je umaknjena s programa zaradi nesporazumov med Kolosejem in distributerjem Blitzem. Premiera bo tako danes v Planetu Tuš.

Distributer kinematografskih filmov Blitz kljub dogovorjenemu in potrjenemu datumu začetka predvajanja filma Koloseju ne bo dostavil filmskih kopij. Kolosej razmišlja o tožbi, Blitz pa očitke zavrača. Kolosej v današnjem sporočilu za javnost trdi, da Blitz kot vzrok za umik filma navaja nestrinjanje s splošnimi pogoji poslovanja. Zaradi nenadne odločitve in razdrtja poslovnih obveznosti s strani Blitza v Koloseju razmišljajo o tožbi za povrnitev nastale gospodarske škode.

Direktor Blitza Igor Špilek se je na sporočilo že odzval. V izjavi za javnost navaja, da je družba Kolosej zapisala "kar nekaj vsebinskih, predvsem pa pravnih netočnosti, po vsej verjetnosti z namenom očrniti ugled družbe Blitz kot filmskega distributerja". Špilek sicer potrjuje, da je Blitz zavrnil predvajanje filma 10.000 pr. n. št. Razlog za to je, da ne pristaja na vsiljene splošne pogoje družbe Kolosej, poleg tega pa so v podjetju Blitz zaradi zavrnjenih računov od družbe Kolosej za predvajane filme januarja in februarja nastale finančne obveznosti.

Pri Koloseju zatrjujejo, da so konec leta 2007 o spremembi splošnih pogojev poslovanja, ki se nanaša izključno na računovodske zadeve, obvestili vse distributerje. Po prejemu splošnih pogojev 14. januarja letos je Blitz Kolosej obvestil, da teh pogojev ne more sprejeti. Predlagal je iskanje skupne rešitve. Kolosej se ni odzval, namesto tega je začel zavračati vse račune, ki jih je izstavil Blitz. Špilek opozarja še na dejstvo, da je pogodba o prikazovanju filma sklenjena šele s podpisom zaključnice. "Za predvajanje filma 10.000 pr. n. št. zaključnica ni bila podpisana, zato ne držijo navedbe družbe Kolosej, da je podjetje Blitz odstopilo od že potrjenega dogovora o predvajanju filma.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.