Magazin > Film & Glasba & TV
25 ogledov

Berlinale odpirajo Rolling Stones

Med 7. in 17. februarjem bo Berlin filmska prestolnica sveta. Žurnal24 main
V Berlinu spet brundajo medvedi – 7. februarja se začenja 58. mednarodni filmski festival Berlinale. Odprl ga bo dokumentarec o Rolling Stonesih.

Prvič v zgodovini Berlinala festival odpira dokumentarni film. Pod težko pričakovani film z naslovom Shine A Light se je podpisal Martin Scorsese, ki je s kamero sledil slovitim rockerjem, lani pa je Marty po dolgih letih z Dvojno igro (The Departed) pometel s tekmeci in končno prišel do svojega oskarja. Scorsese je Rollinge med drugim ujel na dveh koncertih, ki so jih imeli Britanci leta 2006 v New Yorku. Dokumentarec bo prikazan v netekmovalnem programu.

Mick in Keith štejeta 64 let, "mladenič" Ron 60, bobnar Charlie Watts pa je trenutno na številki 66. A Stonesi še niso rekli zadnje besede. © Reuters

 
Kaj bo pokazala Madonna?
Berlinski žiriji, ki bo izbirala med 21 tekmovalnimi filmi in 16. februarja podeljevala medvede in druga priznanja – najvišja nagrada je zlati medved –, letos predseduje grški režiser Costa Gavras. In filmski poznavalci po nekaj letih v Berlinu spet pričakujejo oster boj, saj bodo v nemški prestolnici prvič zavrteli kar nekaj težko pričakovanih filmov z vsega sveta. Med drugim bodo v Berlinu videli tudi Madonnin režiserski prvenec – v Filth and Wisdom, ki ga označujejo za "komedijo/dramo/muzikal/romanco, ki se dogaja v Londonu", igra Richard E. Grant, eno od glavnih vlog  pa ima Eugene Hütz, čigar newyorška zasedba Gogol Bordello je Madonno spremljala na koncertu na londonskem stadionu Wembley.

Na rdeči preprogi Berlinala pričakujejo veliko zvezdniških imen. Nanjo bodo stopili Madonna, Scarlett Johansson, Penelope Cruz, Daniel Day-Lewis, Natalie Portmanin  bollywoodski lomilec src Shah Rukh Khan.

Slovenci ne bodo manjkali
Letošnji Berlinale, ki se bo končal v nedeljo, 17. februarja, ne bo minil brez Slovencev. Na filmski tržnici bodo zavrteli filme Instalacija ljubezni Maje Weiss, Petelinji zajtrk Marka Naberšnika, Pokrajina št. 2 Vinka Möderndorferja in koprodukcijo Sem iz Titovega Velesa režiserke Teone Mitevske. Sem iz Titovega Velesa bodo zavrteli tudi v sklopu Panorame, kjer bodo predstavili še eno koprodukcijo, Ljubezen in drugi zločini Stefana Arsenijevića. Lani je zlatega medveda za najboljši film Berlinala prejela Tuyina poroka režiserja Wanga Quan'ana.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.