Magazin > Film & Glasba & TV
16 ogledov

Črn večer črno-belih

"Grobarje" v naslednjem kolu čaka zmagovalec dvoboja med Ekranasom in Helsinki. Žurnal24 main
Nogometaši beograjskega Partizana se poslavljajo od kvalifikacij za Ligo prvakov. Kljub domači zmagi z 1:0 je bil namreč od njih boljši ciprski Apoel. Naprej tudi Olympiacos in Celtic.

Nogometaši Partizana so kljub zmagi z 1:0 na domači tekmi proti cipskemu Apoelu iz Nikozije izpadli iz kvalifikacij za Ligo prvakov. Črno-beli so napadli že na začetku tekme in ciprskega vratarja premagali že ob prvem resnem strelu na gol. Na približno dvajsetih metrih je dvoboj dobil Gavrančić, žoga pa je nato prišla do Portugalca Almamija Moreire, ki je zadel za 1:0. Če se je v tretji minuti za Srbe dobro začelo, pa se tako ni nadaljevalo, saj so do polčasa nogometaši Apoela že nadzorovali dogajanja na igrišču. Med drugim so Ciprčani zadeli tudi okvir gola, slovenski znanec, poljski reprezentant, Marcin Ževlakov pa je zadetek izpustil iz rok zaradi kombinacije nespretnosti in spolzkega igrišča. Gostje so potrpežljivo igrali tudi v nadaljevanju in se veselili napredovanja v četrto kolo.

Igral kljub materini smrti

Strelec edinega Partizanovega zadetka Moreira je pred tekmo izvedel, da mu je urmla mama. Trener črno-belih Slaviša Jokanović mu je dejal, naj takoj odpotuje domov, a Portugales je vztrajal, da bo svojemu klubu pomagal na igrišču. Žal pa njegov gol ni bil dovolj.

Prvi pari tretjega kola kvalifikacij pa so bili na sporedu že v torek zvečer. Najbolj razočarani bodo zagotovo nogometaši zagrebškega Dinama, ki so na domačem Maksimiru zapravili ugoden izid s prvega srečanja (1:1) in se po porazu proti Red Bull Salzburgu poslavljajo od nadaljnjega tekmovanja.  Bolje so v Zagrebu začeli gostje, ki so povedli po predložku Slovaka Dušana Šventa in neposrečenem posredovanju Dinamove obrambe. Gostitelji so vrnili udarec takoj na začetku drugega polčasa, ko je vratarja Eddieja Gustafssona ugnal grški napadalec Dimitris Papadopoulos. Hladen tuš za hrvaške prvake pa je prišel v 83. minuti, ko je končni izid srečanja postavil Robin Nelisse. Velik preobrat je uspel grškemu Panathinaikosu, ki je na domačem terenu z zmago s 3:0 proti Sparti iz Prage izničil zaostanek s prvega srečanja (1:3) in se uvrstil v t.i. play-off za vstop v Ligo prvakov.