Magazin > Film & Glasba & TV
835 ogledov

Razglasili nominacije za 90. Oskarje

Podelitev oskarjev naj bi bila 24. februarja. Žurnal24 main
Zlate kipce bodo podelili 4. marca.

V Los Angelesu so razglasili nominacije za letošnje Oskarje. Z največ nominacijami, kar trinajstimi, vodi fantazijska ljubezenska zgodba Oblika vode.

To so nominiranci:

Za najboljši film so nominirani:

Dunkirk
Zamolčani dokumenti
Fantomska nit
Oblika vode
Najtemnejša ura
Lady Bird
Trije plakati pred mestom
Zbeži
Pokliči me po svojem imenu

Najboljša glavna moška vloga:

Daniel Day Lewis (Fantomska nit)
Gary Oldman (Najtemnejša ura)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)
Timothee Chalamet (Pokliči me po svojem imenu)
Daniel Kaluuya (Zbeži)

Najboljša moška stranska vloga:
Woody Harrelson (Trije plakati pred mestom)
Willem Dafoe (Projekt Florida)
Sam Rockwell (Trije plakati pred mestom)
Richard Jenkins (Oblika vode)
Christopher Plummer (All the Money in the World)

Najboljša glavna ženska vloga:

Mery Streep (Zamolčani dokumenti)
Frances McDormand (Trije plakati pred mestom)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Sally Hawkins (Oblika vode)
Margot Robbie (Jaz, Tonya)

Najboljša ženska stranska vloga:

Allison Janney (Jaz, Tonya)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Mary J. Blige (Mudbound)
Octavia Spencer (Oblika vode)
Lesley Manville (Fantomska nit)

Najboljša režija:

Christopher Nolan (Dunkirk)
Guillermo del Toro (Oblika vode)
Jordan Peele (Zbeži)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Paul Thomas Anders (Fantomska nit)

Najboljša produkcija:

Lepotica in zver
Iztrebljevalec 2049
Najtemnejša ura
Dunkirk
Oblika vode

Najboljša montaža zvoka:

Voznik
Iztrebljevalec 2049
Dunkirk
Oblika vode
Vojna zvezd: Poslednji Jedi

Najboljši vizualni efekti:

Iztrebljevalec 2049
Varuhi galaksije 2
Kong: Otok lobanj
Vojna zvezd: Poslednji jedi
Vojna za planet opic

Mešanje zvoka:

Voznik
Iztrebljevalec 2049
Dunkirk
Oblika vode
Vojna zvezd: Poslednji Jedi

Kostumografija:

Lepotica in zver
Najtemnejša ura
Fantomska nit
Oblika vode
Victoria in Abdul

Kinematografija:

Iztrebljevalec 2049
Najtemnejša ura
Dunkirk
Mudbound
Oblika vode

Najboljši scenarij:

Ljubezen na prvo bolezen
Zbeži
Lady Bird
Oblika vode
Trije plakati pred mestom

Najboljši scenarij po literarni predlogi:

Pokliči me po svojem imenu
The Disaster Artist
Logan
Velika igra
Mudbound

Najboljši tujejezični film:

A Fantastic woman (Čile)
The Insult (Libanon)
Loveless (Rusija)
On body and soul (Madžarska)
The Square (Švedska)

Najboljša maska:

Najtemnejša ura
Victoria in Abdul
Čudo

Najboljša pesem:

Mighty River (Mudbound)
Mystery of love (Pokliči me po svojem imenu)
Remember me (Koko in velika skrivnost)
Stand up for something (Marshall)
This is me (The Greatest Showman)

Najboljši celovečerni dokumentarni film:
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

Najboljši celovečerni animirani film:
Mali šef
The Breadwinner
Koko in velika skrivnost
Bikec Ferdinand
Z ljubeznijo, Vincent: Van Goghova skrivnost




Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.